kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы: Адам ж?не таби?ат

Нажмите, чтобы узнать подробности

Адам ж?не таби?ат.

 

Саба?ты? ма?саты: экололгия ж?не адам ?міріндегі оны? р?лі туралы ??ым ?алыптастыру; о?ушыларды эколог маманды?ымен таныстыру.

Саба?ты? к?рнекілігі: «экология», «эколог» с?здері жазыл?ан кестелер; балаларды? топсеруен барысында сал?ан суреттері; ?арындаштар ж?не ж?мыс д?птері.

Саба?ты? барысы:

Психологиялы? дайынды?.

«Таби?ат» с?зіне топтастыру жасау.

О?ушылар «тірі ж?не ?лі таби?ат арасында байланыс бар» деген ?орытынды шы?арады.

Жа?а та?ырыппен ж?мыс.

О?улы?та?ы м?тінні? мазм?ны бойынша ж?мыс істеу.

Та?та?ы сурет ілінеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Адам ж?не таби?ат»

Адам және табиғат.



Сабақтың мақсаты: экололгия және адам өміріндегі оның рөлі туралы ұғым қалыптастыру; оқушыларды эколог мамандығымен таныстыру.

Сабақтың көрнекілігі: «экология», «эколог» сөздері жазылған кестелер; балалардың топсеруен барысында салған суреттері; қарындаштар және жұмыс дәптері.

Сабақтың барысы:

Психологиялық дайындық.

«Табиғат» сөзіне топтастыру жасау.

Оқушылар «тірі және өлі табиғат арасында байланыс бар» деген қорытынды шығарады.

Жаңа тақырыппен жұмыс.

Оқулықтағы мәтіннің мазмұны бойынша жұмыс істеу.

Тақтағы сурет ілінеді.

  • Суретте нелер бейнеленген? Не байқадыңдар?

Оқушы жауаптары.

  • Көл. Көлдің айналасы шашылған қоқыс, өлген құс, балықтар.

  • Зауыт бейнеленген. Зауыттың мұржаларынан қара түтін будақтап шығып жатыр.

  • Сынған ағаштар. Бүлінген табиғат.

Мұғалім:

  • Ал осыны қалпына келтіру үшін не істеу керек?

  • Табиғатта бүлінгендерді қалпына келтіру керек. Ағаш отырғызып, гүлдер өсіру керек.

  • Жануарларға қамқорлық жасау керек.

  • Қоқыстарды өзен –көлге төкпей, арнайы қоқыс төгетін жерлерге төгу керек.

  • Тақтаға «экология», «эколог» деген сөздер жазылған кесте ілінеді.

  • Оқушылар экология және эколог туралы білетіндерін ортаға салады, мұғалім оларды толықтырады.

  • Экология - тірі табиғаттың ортасы мен байланысын зерттейтін ғылымның бір саласы. Эколог –табиғатты бүлінуден сақтайтын, қорғайтын адам (мамандық иесі).

Оқулықтағы мәтінмен жұмыс істеу.

Экологиялық ережелермен жұмыс істеу. Оқушылар экологиялық ережелерді толықтырады.

Осыдан кейін оқушылар топсеруенде салған суреттерін тақтаға іледі, сурет бойынша қорытынды шығарады.

Бақылау күнделігімен жұмыс.

Сабақты қорытындылау.

  • Қалай ойлайсыздар, біз эколог бола аламыз ба?

  • Өзен-көл мен теңіз, мұхиттарда балықтар қырылып, құс, жәндік, жануар, өсімдіктер жойылып кетпеуі үшін не істеу керектігін естеріңе түсіріңдер. Бұған кім кінәлі?

  • Жер планетасы үшін сен қандай жақсылық істер едің?

Сабақ соңында оқушылар табиғат, табиғат құбылыстары туралы білетін өлеңдерін оқиды. Мәселен:



Жау, жау, жаңбыр, жау жаңбыр!

Жау егіннің көгі өссін!

Сұлудай бұраң құрақты,

Айдын шалқар көлі өссін!



Ой мен қырдың шалғыны

Жатқан малды жасырсын!

Табиғаттың көркіне

Таңғалып, жан бас ұрсын!

Б. Майлин

Ү йге тапсырма беру.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы: Адам ж?не таби?ат

Автор: Булкаирова Айгуль Бактыбековна

Дата: 24.04.2016

Номер свидетельства: 322123


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства