kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ жоспары:Мен қаламмен жазамын

Нажмите, чтобы узнать подробности

1 сынып

Бопышева А.А.

Сабақтың тақырыбы:

Мен қаламмен жазамын

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.1.1.Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну, қолдану

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну, тілдік нормаларды сақтай отырып  жауап беру

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік/септік жалғауларын ауызша тілде қолдану

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқу құралдарын дұрыс атай алады. Оқу құралдарын қалай пайдаланатынын айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Немен? Сұрағына дұрыс атай алады. Оқу құралдарын  көмектес септігі жалғауымен орынды қолдана алады

Кейбір оқушылар:

Оқу құралдарын қалай пайдаланатыны туралы қосымша ақпарат бере алады.

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Оқимын, жазамын, тыңдаймын, айтамын

Диалог құруға  арналған пайдалы тіркестер:

- Сен мектепте не істейсің?

- Мен мектепте оқимын.

Алдыңғы оқу:

  • Сен неше жастасың?
  • Мен алты, жеті жастамын

Жоспар

Жоспарланған уақыт:  35 мин

Жоспарланған жаттығу  түрлері

Ресурстар

Басы 2-5мин

7-8 мин

Жаңа тақырыпқа көшу

1. Сәлемдесу.

2.Психологиялық ахуал туғызу

        Кел, балалар күлейік

        Күлкіменен түлейік

        Күлкі көңіл ашады

        Күліп өмір сүрейік  

3. М –  Бір-бірімізге күлімдейміз

         – Балалар, сендерге бүгін қонақтармен бірге бауырсақ келді

-   Бауырсақ қандай көңіл-күймен келді?

  • Бауырсақ жақсы көңіл-күйде қалу үшін не істеу керек?  (оқу, жазу, тыңдау, айту керек)
  • Жақсы балалар, отырамыз
  • Балалар бұлар нелер? (Ойыншықтар)
  • Бауырсақ сендерге ойыншықтармен тапсырмалар  әкелді
  • Сендерге смайликтар таратып бердим. Тапсырманы орындаған оқушыларға смайликтермен баға бересіңдер

(Смайликтар тарату)

Үй тапсырмасын тексеруге қуыршақ келді.  Қуыршақ «Ыстық орындық»ойынын әкелді. (Айтылым )Мақсаты жаңа сөздерді бекіту.

  • Кім ойынға шығады?
  • Балалар, бұл тапсырманы қалай орындадыңдар? (Смайлик арқылы көрсету)

-Балалар тақтаға қараңыздаршы, бүгіңгі біздің тақырыбымыз не? (Оқу құралдары)

-Дұрыс айтасыңдар, бүгін біздің тақырыбымыз оқу құралдары және біздің әрекетіміз

Жаңа сөз тіркестерімен  таныстыру

  • Сызғышпен сызамын
  • Қаламмен жазамын
  • Қайшымен қиямын
  • Өшіргішпен өшіремін

М: - Бұл не?

      -Бұл қуыршақ

      -Қуыршақ қандай?

      - Балалар, қуыршақ сендерге тілдеріңді жаттықтыру мақсатында кітаппен жұмысты ұсынады(Оқылым)

         - Кітаптарың ашып, бірге қайталаймыз

        -Жақсы, осы тапсырманы жақсы орындадыңдар ма?

(Смайликтерімен бағалау)

      Келесі осы үлгі бойынша, диалогқа келеміз. Қалпақты кімге кигіземін сол жұп диалогқа шығады.(Тілдесім)

- Бұл тапсырманы дұрыс орындадық па?(Смайликтерін көрсетеді)

М: Жақсы балалар, шаршаған шығарсыңдар, енді бірге сергіту сәтін өткіземіз

  • Сергіту сәтін сендерге не әкелі?
  • Аю
  • Аю қандай?
  • Бірге қайталаймыз

Орнымыздан тұрамыз

Қолды белге қоямыз

Бір отырып, бір тұрып

Бір оырып, бір тұрып

Біз демалып аламыз

                Аю тұршы

                Бетіңді жушы

                Айнаға қарашы

                Шышыңды тарашы

М: -Жақсы балалар,

  • Бұл не? ( Қоян) енді қоянның тапсырмасы дәптерлеріміздің 17 бетін ашып жазамыз. (Жазылым)

-Бұл тапсырманы дұрыс орындадыңдар ма? (смайликтерін көрсетеді)

М: -Жақсы балалар,

- Бұл не?

- Доп

Доп қандай?

- Доп тыңдалым дағдысын дамыту мақсатында, үлгі бойынша  диалог құрамыз. (Тыңдалым)

Шеңберге тұру

Бауырсақтың суреті

Көңіл-күй смайликтері

Қуыршақ

«Ыстық орындық» ойыны

Жаңа сөздермен танысу

Кітаппен жұмыс

Қалпақ кию арқылы диалог

Сергіту сәті

Доп

Соңы

8 ми

  • Балалар бүгін сабақта не істедік?
  • Жаздық, оқыдық, тыңдадық, айттық
  • Немен жаздық? Нені оқыдық?
  • Сабақ қалай өтті?

М: Жақсы балалар, күнделіктеріңді ашамыз мен үй тапсырмасын таратып беремін.

1 Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңз бе ?

2. Неге?

3.Тиімді болды ма?

1. Рөлдік ойын мен  Ойыншықтар тапсырмаларын енгіздім

2.  Оқушылардың жастарына сай қызығушылықтарын ояту үшін

3. Оқушылар қосымша ақпарат айта алды және өткенді еске алып

Пәнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Жетістік критерийі

Жетті

  1. Сөзді зейін қойып тыңдады,түсінді, қолданды
  2. Сұхбаттасын түсінді, жауап берді, Не істеді? сұрақтарына жауап бере алды.

Талпынды

  1. Өзге балаға сұрақ қоюға, өзі туралы ақпарат беруге талпынды
  2. Рөлдік ойында толық диалог құруға, мұғаліммен кері байланыс жасауға талпынды





 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары:Мен қаламмен жазамын»

1 сынып

Бопышева А.А.

Сабақтың тақырыбы:

Мен қаламмен жазамын

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.1.1.Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну, қолдану

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну, тілдік нормаларды сақтай отырып жауап беру

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік/септік жалғауларын ауызша тілде қолдану

Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар орындай алады:

Оқу құралдарын дұрыс атай алады. Оқу құралдарын қалай пайдаланатынын айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Немен? Сұрағына дұрыс атай алады. Оқу құралдарын көмектес септігі жалғауымен орынды қолдана алады

Кейбір оқушылар:

Оқу құралдарын қалай пайдаланатыны туралы қосымша ақпарат бере алады.

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Оқимын, жазамын, тыңдаймын, айтамын

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:

- Сен мектепте не істейсің?

- Мен мектепте оқимын.

Алдыңғы оқу:

  • Сен неше жастасың?

  • Мен алты, жеті жастамын

Жоспар


Жоспарланған уақыт: 35 мин

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы 2-5мин






















7-8 мин







Жаңа тақырыпқа көшу

1. Сәлемдесу.

2.Психологиялық ахуал туғызу

Кел, балалар күлейік

Күлкіменен түлейік

Күлкі көңіл ашады

Күліп өмір сүрейік

3. М – Бір-бірімізге күлімдейміз

– Балалар, сендерге бүгін қонақтармен бірге бауырсақ келді

- Бауырсақ қандай көңіл-күймен келді?

  • Бауырсақ жақсы көңіл-күйде қалу үшін не істеу керек? (оқу, жазу, тыңдау, айту керек)

  • Жақсы балалар, отырамыз

  • Балалар бұлар нелер? (Ойыншықтар)

  • Бауырсақ сендерге ойыншықтармен тапсырмалар әкелді

  • Сендерге смайликтар таратып бердим. Тапсырманы орындаған оқушыларға смайликтермен баға бересіңдер

(Смайликтар тарату)

Үй тапсырмасын тексеруге қуыршақ келді. Қуыршақ «Ыстық орындық» ойынын әкелді. (Айтылым )Мақсаты жаңа сөздерді бекіту.

  • Кім ойынға шығады?

  • Балалар, бұл тапсырманы қалай орындадыңдар? (Смайлик арқылы көрсету)

- Балалар тақтаға қараңыздаршы, бүгіңгі біздің тақырыбымыз не? (Оқу құралдары)

- Дұрыс айтасыңдар, бүгін біздің тақырыбымыз оқу құралдары және біздің әрекетіміз

Жаңа сөз тіркестерімен таныстыру

  • Сызғышпен сызамын

  • Қаламмен жазамын

  • Қайшымен қиямын

  • Өшіргішпен өшіремін

М: - Бұл не?

-Бұл қуыршақ

-Қуыршақ қандай?

- Балалар, қуыршақ сендерге тілдеріңді жаттықтыру мақсатында кітаппен жұмысты ұсынады (Оқылым)

- Кітаптарың ашып, бірге қайталаймыз

-Жақсы, осы тапсырманы жақсы орындадыңдар ма?

(Смайликтерімен бағалау)

Келесі осы үлгі бойынша, диалогқа келеміз. Қалпақты кімге кигіземін сол жұп диалогқа шығады. (Тілдесім)

- Бұл тапсырманы дұрыс орындадық па? (Смайликтерін көрсетеді)

М: Жақсы балалар, шаршаған шығарсыңдар, енді бірге сергіту сәтін өткіземіз

  • Сергіту сәтін сендерге не әкелі?

  • Аю

  • Аю қандай?

  • Бірге қайталаймыз

Орнымыздан тұрамыз

Қолды белге қоямыз

Бір отырып, бір тұрып

Бір оырып, бір тұрып

Біз демалып аламыз

Аю тұршы

Бетіңді жушы

Айнаға қарашы

Шышыңды тарашы

М: -Жақсы балалар,

  • Бұл не? ( Қоян) енді қоянның тапсырмасы дәптерлеріміздің 17 бетін ашып жазамыз. (Жазылым)

-Бұл тапсырманы дұрыс орындадыңдар ма? (смайликтерін көрсетеді)

М: -Жақсы балалар,

- Бұл не?

- Доп

Доп қандай?

- Доп тыңдалым дағдысын дамыту мақсатында, үлгі бойынша диалог құрамыз. (Тыңдалым)



Шеңберге тұру






Бауырсақтың суреті



Көңіл-күй смайликтері










Қуыршақ

«Ыстық орындық» ойыны










Жаңа сөздермен танысу






Кітаппен жұмыс








Қалпақ кию арқылы диалог



Сергіту сәті
























Доп

Соңы

8 ми







  • Балалар бүгін сабақта не істедік?

  • Жаздық, оқыдық, тыңдадық, айттық

  • Немен жаздық? Нені оқыдық?

  • Сабақ қалай өтті?

М: Жақсы балалар, күнделіктеріңді ашамыз мен үй тапсырмасын таратып беремін.







1 Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңз бе ?

2. Неге?

3.Тиімді болды ма?

1. Рөлдік ойын мен Ойыншықтар тапсырмаларын енгіздім

2. Оқушылардың жастарына сай қызығушылықтарын ояту үшін

3. Оқушылар қосымша ақпарат айта алды және өткенді еске алып

Пәнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Жетістік критерийі

Жетті

  1. Сөзді зейін қойып тыңдады,түсінді, қолданды

  2. Сұхбаттасын түсінді, жауап берді, Не істеді? сұрақтарына жауап бере алды.

Талпынды

  1. Өзге балаға сұрақ қоюға , өзі туралы ақпарат беруге талпынды

  2. Рөлдік ойында толық диалог құруға, мұғаліммен кері байланыс жасауға талпынды






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сабақ жоспары:Мен қаламмен жазамын

Автор: Бопышева Әсел Әбілхайырқызы

Дата: 03.11.2016

Номер свидетельства: 354969


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства