Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары:"Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті" 4 сынып»
1.Сабақтың тақырыбы: «Не деу керек. Буын білімді тиянақтау». 2.Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға өлеңді тыңдата отырып, осы өлеңдегі сауалдарға бейнелеу арқылы жауап алу, ойларын тиянақтау, қатынас, таным, әлеуметтік ортаға бейімдеу. Дамытушылық: Өзіндік тәжірибеге сүйене отырып, тыңдауға, ауызша жаттауға дағдыландыру, жаттығулар арқылы балалардың есте сақтау, көру арқылы, ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: Имандылыққа, мейірімділікке, кішіпейілділікке тәрбиелей отырып әдептілікке баулу. 3.Әдіс – тәсілдері: Сұрақ – жауап, әңгімелеу, көрсету. 4.Түрі: Тиянақтау 5.Көрнекілігі: Сиқырлы кітап; Суреттер (ауызша жаттау); жазуға төселдіру; Дидактикалық ойын; Сурет сериялары. Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу. Оқу құралдарын дайындау.
Психологиялық сәт Арайлап бүгін атты күн! Қуанатын күн келді. Күліп шықты күн бүгін Қайырлы таң! Қайырлы күн ! Сәлеметсіздер ме, қоңақтар, мұғалімдер! Ойын « Менімен қайтала » Балалар түзу тұрады. Көрсеткен қимылды қайталайды. Мұғалім: Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ, қоңақтар келіп отыр. Бізге «Сиқырлы кітап» әкеліпті. Оның ішінде тапсырмалар бар екен. Тапсырманы орындасақ сиқырлы кітап құпиясы ашылады. Сиқырлы кітап 1 бет. Тыңда, сөйлеп үйренеміз. - Көшеде үлкен ата құлап қалды? - Сен не істер едің? - Балалар сыйлық алғанда не деп барып алу керек? - Автобуста қарт әжеге орын бересің бе? - Досыңды реңжітіп алдың, не деу керек? - Дастархан басында сен өзіңді қалай ұстайсын?
2 бет Үй тапсырмасын сұрау.
Қойылым қою арқылы Атаң сенің базардан Алма сатып әкелді Ең үлкенің жақсысын Саған таңдап әперді. Не деп барып жеу керек?
-Рахмет-
-Балалар жүр көшеде Естіледі шу айғай Сен де шықтың көршіңді Қағып кеттің байқамай Мұндайда не деу керек?
-Кешіріңіз-
- Әжең сенің түскі асқа Қант-кәмпит салды мол Жұрттан бұрын ыдысқа Өз бетіңмен салдың қол Жөн еді не айтқаның ? -Рұқсат па? – -Добын апар Назардың Деді ағаң бармадың. Тапжылмадың сазардың Аға тілің алмадың, Сен қай сөзді айтпадың?
-Иә, жарайды- 3 бет. Тапсырмасы Жазуға төселдіру. (Музыка ойнап тұрады). Әжеміз бізге шөлке,тақия, күрте, қолғап, желет тоқып жатқан, шаршады. Кәне әжеге көмектесейік. 4 бет. Қол жаттығуы Биік – аласа Анда – мында Мен – сен Жуан – жіңішке Алыс – жақын Оң қолым – сол қолым 5 бет. Жазу сабағы Суретке назар аударайық. Мынау не? Машина- М Қай дыбыстан басталады? Бала- Б; Қарға- Қ; Кірпі-К; Әже – Ә; Тарақ- Қ; Осы сөздерді буынға бөлейік. Ба-ла (2); Ма-ши-на (3); Әріптерді жазу
6 бет. Эмоция жаттығуы Шаршадым - уһ дедім, Ренжідім - туһ дедім, Қорықтым – Ой дедім, Таңырқап – О дедім, Қуанып – ха – ха дедім.
7 бет. Сурет бойынша жаттайық. Бір шаңырақ астында Тату – тәтті тұрамыз. Еңбек етіп ерінбей Әке ақылын тыңдаймыз. Достығымыз жарасқан Бір үйде біз тұрамыз.
8 бет. Тіл ұстарту жаттығуы. Ян-ян-ян Бұл қоян Ян- ян- ян Бұл қоян емес, шаян. 9 бет. Ойнайық, ойлайық. -Балалар, мына бөліктерді құрастыру арқылы бейнелер шықты. Не шықты? Не көрдің? Не білдің? 10 бет. Қол моторикасын нығайту жаттығулары. -Түймені ағыт - Жіпті шеш Ұжыммен жұмыс. Бірлесе жұмыс жасауға бейімдеу, бір – біріне көмек беруге дағдыландыру. Балалар, міне “ Сиқырлы кітап ” құпиясын таптық, оның тапсырмаларын орындауға өз үлесімізді қостық. Тапсырмаларды орындағандарың үшін рахмет айтып, тілек жазып қойыпты, және тосын сый жасапты. Хатты оқу. Тосын сыйды үлестіру. Міне, сабағымыз аяқталды. Бәріңе “ жарайсыңдар ” демекпін