kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба? жоспары / Кембридж ?дісі бойынша ??растырыл?ан /

Нажмите, чтобы узнать подробности

Документ содержит конспект  урока литературного чтения составлен. Урок выполнен по Кембриджской методике. Урок построен по тасономии Блума. Весь материал на казахском языке.

  Та?ырыбы: А?аштар неге ашуланады?. Бердібек Со?па?баев                    Саба? жоспары / Кембридж ба?дарламасы бойынша ??растырыл?ан  /

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба? жоспары / Кембридж ?дісі бойынша ??растырыл?ан / »

Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы

Д.А.Қонаев атындағы орта мектеп

бастауыш сынып мұғалімі

Садыкова Гульбахар Амановна

Sadykova. Gulbakhar @ mail.ru

Пәні: ана тілі

Тақырыбы: Ағаштар неге ашуланады?. Бердібек Соқпақбаев Сабақ жоспары / Кембридж бағдарламасы бойынша құрастырылған /

Сілтеме: әдістемелік нұсқаулық,оқулық, интернет жүйесі

Мақсаты: Оқушылар Бердібек Соқпақбаевтың «Ағаштар неге ашуланады?» атты шығармасымен танысып, түсініп оқи отырып, әңгімедегі түйінді ойды ашады,мазмұнын айтады,сөз өнеріне құштарлығы жетіледі,тақырыпты меңгереді; өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге үйренеді,оқушының жеке қабілеті дамиды;Табиғатты аялау,қорғау, адамгершілік қасиеттеріне тәрбиеленеді.


Күтілетін нәтиже:

Өз беттерімен тапсырмаларды орындай білуге машықтанады. Бір-біріне көмектеседі. Оқушылар өздерін еркін ұстай отырып, ойларын тиянақты жеткізеді, тапқырлық қасиеттерін шыңдайды.

Түйінді идея: Еріншектік - жаман қасиет екенін ұғынады; өз кемшілігін түзете білуге, еңбектенуге үйренеді

Ресурстар: флипчарт, маркер,түрлі-түсті стикерлер,суреттер,бояу құралдары


уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті



1.




2.





3.














4.














5.







6.















7.





8




9








2мин




2мин





5мин














10мин














6мин







10мин















5мин





4мин




2мин

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру



Топқа бөлу

1-топ:Қыс айында туғандар- «Қайың»тобы

2-топ: Көктем айында туғандар-«Шырша»

3-топ-Жаз айында – «Қарағай» тобы

4-топ-Күз айында – «Емен» тобы

Білу Үй тапсырмасын сұрау / ИКТ /

1.Топтарға тапсырма:

«Қайың»тобы-Боданға мінездеме бер

«Шырша» -«Егер мен болсам...»

«Қарағай» тобы-Мақалды толықтыр:

*Жаман аттан таяғым артық,

Жаман жолдастан.....

*Өтірік айтып жағынғанша,

Шыныңды айтып.....

«Емен»- «Сау басына сақина тілеп»деген қандай мағына береді? Осы сөйлемді әңгімеге қатыстырып айтып көр.

2.Қорытындылау:

-Әңгіменің негізгі идеясы?

Түсіну «Уақыт шеңбері»

*«Ол не?» Ол тірі табиғат,одан әртүрлі тұрмыстық заттар жасалады. Ол оқушыға қызмет етеді,білім береді.Ол ішсе сусын, жесе тамақ,саясы қандай? / Ағаш /

*Қалай ойлайсыңдар, ағаштар адамға не үшін ашулануы мүмкін?

*-Олай болса,бүгін қандай шығармамен танысады екенбіз?

*Б.Соқпақбаев туралы қандай мәлімет жинап келдіңдер?

*мәтінді мәнерлеп оқу /148-бет/

*Сөздік жұмысы /түртіп алу стратегиясы/


Қолдану ЖИГСО әдісі арқылы мазмұндау

1-топ- «Жадырап....істемеді»

2-топ - «Жаз шықты....естіді»

3-топ - «Бір күні....деді қарт емен»

4-топ- «Істің мән-жайы....болды»

*Сергіту сәті


Талдау «Ойлан,топтас,талқыла»

1-топ- Кәрі еменнің сөзін тауып оқы. Ол туралы не айтасың?

2-топ-Алмабектің айыбын үлгі кесте бойынша айту

Алмабектің

айыбы

3-топ-Мақалды толықтырып,мәтінге қатысын айт

*. Ер еңбегімен озады. *. Еріншектің ертеңі бітпейді.

Еріншек езілумен тозады.

4-топ: Сызбаға сүйеніп,шығармаларға талдау жаса

Жинақтау

Сурет салу: топтар екі жағдаятты қарастырады:

1-күтіп-баптамаған ағаштар

2-күтіп-баптаған ағаштар

Бағалау Рефлексия

Оқушыларға стикер таратады



Үйге тапсырма беру

148-бет,оқу,әңгімелеу, тыйым сөздерді, мақалдарды тауып келу

Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Бар адамды құрметтеп, Бас иеміз біз! /оқушылар қол ұстасып айтады/




Оқушылар мінездеме береді

Өз ойын жазып,оқиды

Мазмұнын ашады





Өз ойын айтады



Оқушылар жауабын айтады







Өз ойларын айтады


Жаңа тақырыпты айтады


Жинаған мәліметтерін оқиды

Мұғалім бастайды,оқушылар жалғастырады






«Шырша» биін қосылып билейді



Толықтырып жазып, мағынасын ашады


қопсытпады

суғарылмады

әктемеді



Өз ойларын айтады






Суретін салып, қорғайды




1.Топ басшылары бағалайды.

2.Өз ойын жазып тақтаға тиісті жерге іледі

Түсінбеген жерін сұрайды





































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Саба? жоспары / Кембридж ?дісі бойынша ??растырыл?ан /

Автор: Садыкова Гульбахар Амановна

Дата: 08.02.2015

Номер свидетельства: 169554


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства