kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы: Ма?ал-м?телдер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: 

Білімділік:  Ма?ал-м?телдер ж?нінде ??ымдарын ?алыптастыру, ма?ал мен м?тел-

ді? айырмашылы?ын т?сіндіру.                                                            

Дамытушылы?: Жеке т?л?аны? ??зыреттілігін ?алыптастыру негізінде о?ушыларды? логикалы? ойлауын, ой д?лдігін дамыту, с?йлеу м?дениетін жетілдіру.

Т?рбиелік: С?з ??діретін т?сініп, орынды ?олдана білуге шапша?ды??а т?рбиелеу.

Саба?тын т?рі: Аралас  саба?

Саба?ты? ?дісі: топтастыру ?дісі, пікір-болжам, с?ра?-жауап, ба?алау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Ма?ал-м?телдер »

Сынып:

Сабақтың тақырыбы: Мақал-мәтелдер 
Сабақтың мақсаты: 

Білімділік: Мақал-мәтелдер жөнінде ұғымдарын қалыптастыру, мақал мен мәтел-

дің айырмашылығын түсіндіру.

Дамытушылық: Жеке тұлғаның құзыреттілігін қалыптастыру негізінде оқушылардың логикалық ойлауын, ой дәлдігін дамыту, сөйлеу мәдениетін жетілдіру.

Тәрбиелік: Сөз құдіретін түсініп, орынды қолдана білуге шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақтын түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: топтастыру әдісі, пікір-болжам, сұрақ-жауап, бағалау

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру

1.Оқушылармен сәлемдесу.

2. Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

Жазбаша жұмыстарын тексеру.(Автор орындығы)

118-жаттығу.Тұрақты тіркестерді жазып келу.

ІІІ. Жаңа сабақ

Білу

(Кім?Не?

Қашан?

Қайда?

Не істеді?)

Мұғалім әрекеті

5 мин

1. Мақал-мәтел дегеніміз не?

2. Мақал мен мәтелдің айырмашылығы неден байқалады?

3. Мақал мен мәтелдің ой түйіндеуерекшеліктерін ата.

4. Мақал-мәтелдің құрылымы жағынан айырмашылықтарын ата.

Түсіну (Неге?Неліктен?

Не үшін?)

  1. Оқушыларды іздендіре отырып, кестені толтыру.


6 мин

Мақал-мәтелдер

Тақырыптары

1.Денсаулық-зор байлық

2.........................................

3.Досы көпті жау алмайды,

4..........................................



Өнер-білім

................................

Еңбек

2.Мәтелдердің тұрақты тіркестерге қандай ұқсастығы бар?

3.Құрамында сан есім бар 5 мақал жазу.

Практикасы

Қолдану

(Оқулықпен жұмыс)

Кітаппен жұмыс

135-жаттығу.Мақалдарды оқып мағынасын түсіндіру.

Епті, есті сөздерінің мағынасына талдау жасау.

6 мин

Теориясы

Талдау

(Салыстыр

айырмашы-лығы неде?)

Мақал мен мәтелдің айырмашылығын, ортақ белгілерін анықтау.

Мақал

Ортақ белгі

Мәтел

1.Ой нақтылы айтылады.

2.Екі бөлімнен тұрады:1 бөлім пайымдау,

2 бөлімде-қорытындысы айтылады.

1.Халық ауыз әдебиет үлгісі.

2. Тіл білімінің лексика тарауына қаралады.

3.Авторлары болмайды.

4.Тұтынушылары-халық.

5.Өлеңдік ұйқаспен айтылады, қара сөзбен де айтылады.

1. Ой астарлап,жұмбақтап айтылады.

2.Образдылық басым.

3.Салыстыру теңеу арқылы жеткізіледі.


8 мин

Теориясы

Жинақтау

(қорытынды жасау)

Мақал-мәтелдерді тақырыптарға топтап сызбаға толтыру.

Отан,туған жерЫнтымақ бірлік

Еңбек туралы

Адамгершілік қасиетке байланысты

Өнер оқу білім,ғылым туралы

Тіл туралы



10

мин

Практика

сы

Бағалау

Мақал-мәтелдерді араластыра отырып, «Еңбек» деген тақырыпта ойтолғау жаздыру.

10

мин




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы: Ма?ал-м?телдер

Автор: Нурбаева Анар Фазылжановна

Дата: 17.04.2015

Номер свидетельства: 202596


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства