Саба?ты? ма?саты: К?кжиек, к?кжиек т?стары жайында ??ым беру ж?не ??былнаманы д?рыс ?олдану жолын ?йрету; Ба?ылай жасай білу мен ?уес?ойлы?ын дамыту, ?орытынды шы?ара білу да?дыларын дамыту; Таби?ат?а ??ыпты ?арау?а т?рбиелеу.
Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы:К?кжиек. К?кжиек т?стары.»
Дүниетану
11.10.14
Сабақтың тақырыбы:Көкжиек.Көкжиек тұстары.
Сабақтың мақсаты: Көкжиек, көкжиек тұстары жайында ұғым беру және құбылнаманы дұрыс қолдану жолын үйрету; Бақылай жасай білу мен әуесқойлығын дамыту, қорытынды шығара білу дағдыларын дамыту; Табиғатқа ұқыпты қарауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап,әңгіме, жұппен, оқулықпен және дәптермен жұмыс, ойын.
Сабақтың көрнекілігі: Құбылнама, суретер.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезең
Оқушылармен сәлемдесу,назарларын сабаққа аудару
II.Үй тапсырмасын сұрау. Жаңа сабаққа дайындық.
Көкжиек деген не?
Күнге қарап көкжиекті қалай анықтауға болады?
Оны анықтайтын аспапты білесіңдер ме?
III.Жаңа сабақ
Проблемалық сұрақ: сөзжұмбақ шешу.
1. Топпен жұмыс
қ
ы
с
б
ұ
л
т
б
а
т
ы
с
ш
ы
ғ
ы
с
ж
е
л
қ
а
р
К
ү
н
а
п
т
а
м
е
з
г
і
л
а
й
Жыл мезгілдерінің бірі. Мамықтай ұлпа, қанттай ақ.
Көзі жасты, тұра қашты. Таңмен көзін ашады, әлемге нұр шашады
Көкжиектің тұсы Жеті күн бір.............
Көкжиектің тұсы Бір жылда төрт..........бар.
Қанаты жоқ ұшады, аяғы жоқ қашады. Күндіз күннен таямын, түнде әлемге
Аянмын.
IV. Негізгі бөлім.
Құбыланамен жұмыс
Не көріп тұрсыңдар? Бұл аспаппен қалай жұмыс жасайды?
а) Оқулықтағы мәтін оқытылады.
ә) Мәтіннен құбыланама туралы баяндалған жерді тапқыздыртып оқыту.
V. Әр оқушы өз түсінігін баяндайды.
Оқушылар мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді, тапсырмаларды орындайды.
VI.Дәптермен жұмыс.
Құбыланаманың суретін салу.
VII.Сабақты қорытындылау.
Оқушылар сабақта өтілген тақырып бойынша ойларын қорытындылайды.
Құбыланаманың пайдасы бар ма?
VIII.Үйге тапсырма беру: 16-17 бет оқу,сурет салу.