Саба?ты? та?ырыбы: К?к?ністер. Жемістер. Дауыссыз дыбыс
Саба?ты? ма?саты: К?к?ніс, жеміс жидектермен таныстыра отырып, ?айда ?сетіндігі пайдасы туралы т?сіндіріп, дауыссыз дыбыс туралы ?йрету. Д?румендер осы жемісте екендігін жете білу. Тазалы??а ?йрету. сауаттылы??а баулу.
Саба?ты? т?рі: жа?а саба?.
Саба?ты? ?дісі: т?сіндіру, ??гімелеу
Саба?ты? к?рнекілігі: суреттер
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Сабақтың мақсаты: Көкөніс,жеміс-жидектермен таныстыра отырып, қайда өсетіндігі, пайдасы туралы түсіндіріп, дауыссыз дыбыс туралы үйрету. Дәрумендер осы жемісте екенін жете білу. Тазалыққа үйрету , салауаттылыққа баулу.
Сабақтың түрі:жаңа сабақ
Сабақтың әдісі:түсіндіру,әңгімелеу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер.
Сабақтың барысы:
l. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушыларды түгендеу 2.Зейінін сабаққа аудару.
ll.Өткенді қайталау: -Үй жануарларының қандай түрлерін білесіңдер- Малдың пірі не?-Үй жануарларының пайдасы қандай?
lll. Жаңа сабақ а) Көкөніс, жеміс-жидек туралы түсінік беру.
ә) Жемістер туралы оқушылардың білетінін анықтау.-Жемістер қайда өседі?
-Сендер жемістерді білесіңдер ме?-Алма, алмұрт, шие, жүзім, қарақат,алхоры т.б.
lҮ.Оқулықпен жұмыс
суретпен жұмыс
Суреттегі жемістердің атын атап, пайдасы туралы айту.
Дыбыстық талдау жасау.Шие сөзіндегі дауыссыз дыбыстарды табу.
Функциянальдық сауаттылық. Сұрақ –жауап Балалар сурет бойынша есте қалғандарын жемістердің атын атау.
Ү. Сергіту сәті:
Үl. Дәптермен жұмыс
Үлгі бойынша тапсырмаларды орындау.
Үll. Білімді бекіту: :-Балалар, қане кім әңгімелеп береді?-Сендердің бақта қандай жемістер өседі?-Жемістерді қысқа қалай сақтайды?-Одан біз қандай пайдалы жағын қажетімізге жаратамыз?-Көкөністер қайда өседі?-Көкөністерді ата?
Үlll. Қорытынды: Бүгін біз сендермен көкөністер, жеміс-жидектер туралы білдік? Дидактикалық ойын: «Таптым, таптым.» ..лм..., ...р...к,