kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы: "??старды? ?ясы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? жоспары 4- орыс тілді мектептерге арнал?ан. 

Ма?саты:  ??старды? тіршілігін аны?тау, ерекшеліктерін салыстыра білу.

Міндеті: 1. Тіршілік ету айма?ын т?сіндіру.

                2.   ??старды? таби?ат?а тигізетін пайдасы туралы айту.

                3. М?тін ??растырып,ойларын ж?йелі т?рде айту?а да?дыландыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: "??старды? ?ясы" »

Астана қаласы

№46 Балабақша-мектеп-гимназия кешенінің

қазақ тілі мен әдебиет пәнәнің мұғалімі

Сергазина Жанна Елеусизовна

Сыныбы: 4 сынып Сабақтың тақырыбы: Құстардың ұясы.

Мақсаты: Құстардың тіршілігін анықтау, ерекшеліктерін салыстыра білу.

Міндеті: 1. Тіршілік ету аймағын түсіндіру.

2. Құстардың табиғатқа тигізетін пайдасы туралы айту.

3. Мәтін құрастырып,ойларын жүйелі түрде айтуға дағдыландыру.

Қолданылатын модульдер: . Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы; Ақпараттық коммуникативті технологияны қолдану. Оқытудағы жаңа әдіс - тәсілдер, Оқыту үшін бағалау.

Күтілетін нәтижелер: 1. Құстардың тіршілігі туралы айта салыстыра біледі.

Бөлім.Мерзім.

Уақыты

Бөлімнің мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

1 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Мұғаліммен амандасады.

2 мин.

Психологиялық ахуал.

Оқушылардың жылдамдықтарына байланысты. 50- ден 1-ге дейінгі сандарды дауыстап айтады. Кім бірінші санайды.

Оқушылар дауыстап санайды.


Бағалау түрін түсіндіру.

Тақтада плакатқа жазылған оқушылардың тізімі ілулі тұрады. Бір- бірін бағалауды ұсындым. Топтағы оқушыларды өздері бағалайды. Жасыл түс бес, қызыл түс төрт, сары түс үш деген бағаны білдіретінін түсіндіру.

Топтағы оқушылар бірін- бірі бағалайды.

3 мин

Топқа бөлу.


Топқа бөлу. Фигуралар (үшбұрыш, тік төртбұрыш, жұлдызша) арқылы топқа бөлу.

Үш топқа бөлініп отырады.


3 мин.

Үй жұмысын тексеру.

Дайындап әкелген жұмбақтарын топ бір - біріне қояды.

Топпен жауабын табады.

5 мин




Жаңа сабақ

Ормандағы тіршілік жайында видео көрсетіліді.

Орманда нелер мекен ететіні жөнінде сұрақтар қоямын. Орманда нелер тіршілік етеді? Қандай құстарды білесіңдер?

Олар қайда тұрады?

Олардың ұялары неден жасалады?

Құстарға ұяны кім жасап береді? Ұяны құстар неден жасайды? Сұрақтар қойылады. Сабақтың тақырыбын ашады. Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болады деп ойлайсыңдар?

Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын ашты.







Құстар туралы. Құстардың ұясы.




5 мин


Оқылым.

Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға тақырыпқа сай мәтін таратылады.

Жаңа сөздерді түртіп алу.

Жаңа сөздермен жұмыс барысында АКТ- ны қолдану таныстыру.

  • Ұя гнздо

  • Жасады - сделали

  • Азық - корм

  • Сабан - солома

  • Шөп шалам –сено

  • Дыбыс звук

  • Алуан, әр түрлі разные

  • Бозторғай жаворонок

  • Қараторғай скворец

Баланан птенец

Оқушылар оқып шығады.

Мәтінді оқиды, жаңа сөздермен танысады. Ғаламтордан сөздік жұмысы арқылы сөздердің аудармасын тауып, жазып алды.

Жеке, жұпта оқиды, сұрақ дайындайды. Бір-біріне сұрақтар қояды.

1О мин

Шығармашылық жұмыс.

Топпен жұмыс.

Әкелген материалдармен жұмыс. Бірлесе отырып жұмыс жасайды.


Пластикалық бөтелкелерден құстарға жемсаут жасайды. Сабақ соңында далаға шығып іледі.

1 мин

Сергіту сәті

«Қарлығаш» сергіту сәтін жасау.

Қимылдарын жасайды.

3 мин

Жазылым.

Белсенді тақтада жазылған сөйлемдердің дұрыс, бұрысын табуын сұрадым.

Сөйлемдерді оқиды.Бұрыс, дұрыс сөйлемдерді оқып, жазады.

5 мин

Жаңа сабақты бекіту.

Сұрақ қою арқылы.

Бір біріне сұрақ қояды.

2 мин

Бағалау.


Тақтада жазылған плакаттағы аты – жөні жазылған бағалау парағына оқушылар бірін- бірі бағалады.

1 мин

Үйге тапсырма.

Сөздерді жаттау.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. Құстарға ұя жасау. Ата - аналарының көмегімен.


1 мин

Кері байланыс

Смайликтер арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңді , көңіл күйлеріңізді смайликтерді жабыстыру арқылы аяқтаймыз.


Смайликтердібағалау парағының үстіне жабыстырады.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы: "??старды? ?ясы"

Автор: Сергазина Жанна Елеусизовна

Дата: 03.04.2015

Номер свидетельства: 196386


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства