kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?та ?олданылатын материалдар

Нажмите, чтобы узнать подробности

саба?ты? та?ырыбы: ?лтты? та?амдар авырруцрукнараркаркшрошеоеоеоеоеоеоеооноддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддршшотоооооооооооджлллллллллллллллллллллллллллллллллхззегш??г??г?гу?га?уг???????????????????????????л??1111101xvkjovij   588880'dddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd.bv,vkgfkfkfkgllh

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«саба?та ?олданылатын материалдар »

Павлодар қаласы, ПҚБАИ « Бекітемін»

ІІ топ, қазақ тілінде Мектеп директоры:

Тренер: Жабагина Р.М. Мәлікова А.К.

Тыңдаушы:Шойынбаева Н.Н.

Қазақ тілі мұғалімі



Сабақтың тақырыбы: Ұлттық тағамдар.

Сынып: 4 «Б»

Мерзімі: 10.10.14ж.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Қазақтың ұлттық тағамдарымен танысу. Жаңа сөздерді меңгеру.

Дамытушылық:Еркін сөйлеу шеберліктерін жетілдіру,сөздік қорын дамыту.

Тәрбиелік:Ұлттық тағам адам ағзасына пайдасы туралы әңгімелеп,оны құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Жаңа сабақ.

Құралдар:Интербелсенді тақта, А-3қағазы,түрлі-түсті маркерлер,смайлик,бағалау парағы,иллюстрациялық суреттер.

Әдіс-тәсілдер:жұппен,топпен жұмыс

Күтілетін нәтиже:Қазақтың ұлттық тағамдарын біледі.



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру













Білу


ОмОБжК, АКТ






«Сөздер банкі»

АКТ,СТОү,

ОүБОБ,ОмОЖТ











Түсіну


ОБжК,

ЖЕСО,ОүБжОБ,

ОмОЖТ

Миға шабуыл







«Көршіне айтып бер»






«Серпілген сауал» әдісі бойынша



Қолдану


АКТ,СТОү,

ОүБжОБ




Талдау


ОЖЕСО,ОүБжОБ





Сергіту сәті



«Бас бармақ»

ОмОЖТ,СТОү







Жинақтау


ОБжК,СТОү,

ТжДБО,ОүБжОБ,

ЖЕСО










Рефлексия

«Кезбе тілші»


ТжДБО,СТОү,

ОмОЖТ





Бағалау


ОЖТ,ОүБжОБ,

СТОү,ЖЕСО









1мин




1мин









5мин








5мин













5мин












3мин







3мин





2мин







2мин







1мин



3мин








5мин





3мин









2мин









3мин

Сәлемдесу.

Оқушыларды «Мозайка» әдісі бойынша топқа бөлу


Психологиялық ахуал туғызу

Кәне,достар,тұрайық

Шеңберімізді құрайық

Жақсы-жақсы тілектер

Бір-бірімізге сыйлайық!

Тақырыпқа шығу

Қиғыш қағаздардан сурет жинайды.

Балалардың назарын тақтаға аудару.

-Бұл қандай тағамдар?

-Қандай ұлттық тағамдарды білесіңдер?

Слайд шоу «Ұлттық тағамдар» көрсету.


Жаңа сөздер тек қана қазақ тілінде беріледі оқушылар сурет арқылы өздері аударады.

Ұлттық тағамдар-

Бешбармақ-

Шұжық-

Құрт-

Қымыз-

Сүт тағамдары-

Ет тағамдары-

Ұн тағамдары-


Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.(аудиотаспадан 2рет тыңдайды)


-Мәтін не туралы?

-Ұлттық тағамдар неше топқа бөлінеді?

-Ет тағамдарына не жатады?

-Сүт тағамдарына не жатады?

-Ұн тағамдарына не жатады?



Топ ішінде жұппен жұмыс жасайды.






Топ ішінде талқылап, басқа топқа мәтін мазмұнына сай жоғары дәрежелі сұрақтар қояды.


Интербелсенді тақтада флипчартпен жұмыс жасау

Берілген сөздерді үш бағанға топтастыру:сүт,ет,ұн тағамдары.



Грамматикалық тапсырма:құрт сөзіне дыбыстық талдау жасау.




Музыка ырғағымен тақтаға қарап жаттығуды орындайды.


Бір бала ортаға шығады,сөз жасырылады.Балалар жасырылған сөзді сиппатайды. Ортаға шыққан бала сипаттама бойынша қандай сөз жасырылғанын табу керек.


Әр топқа маркер, А-4қағазын тарату.Топ ішінде талқылап тақырып бойынша негізгі сөздерді постерге жазып,кластер жасау.

Оқушылар шығармашылық жұмысты орындайды.Түсінгендері бойынша ойын талқылайды. «Сөйлемді толықтыр» әдісі

Маған ұлттық тағамдар ұнайды,өйткені.......

1.-------

2.-------

3.-------

Бір оқушы әр топқа барып тақырып бойынша сұрақ қояды.





Білемін

Білгім келеді

Білдім






Сабақ бойы әр тапсырманы орындау арқылы оқушылар тақтаға «Қазақ дастарқаны» макетін жинады.

Оқушылар «Мозайка»әдісі бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.



Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып,сәттілік тілейді.



1топ-бауырсақтың,2топ-қымыздың,3топ-бесбармақтың суретің жинайды.

Ұлттық тағамдар.






Оқушылар интербелсенді тақтаға шығып бір шеңберден екінші шеңберге тақырыпқа байланысты сөздерді шығарады.Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрастырады.










Сұрақтар бойынша мәтіннің ұққанын тексеру.







Топ ішінде жұппен талқылап,мазмұнын орысша жеткізу.Әрбір топтан бірнеше жұпты тыңдау.

Смайликпен бағалайды


Оқушылар топ арасында өзара диалогқа түседі.

Смайликпен бағалайды.



Әр топтан бір оқушы интербелсенді тақтаға шығып тапсырманы орындайды.

Смайликпен бағалайды



Оқушылар дәптерлерін алмасып интербелсенді тақтадағы үлгі бойынша бір-бірін тексереді.

Смайликпен бағалайды.


Оқушылар мұғаліммен бірге орындайды.


Оқушылар «бас бармақпен» бағалайды.







Оқушылар топпен кластер құрастырады,ортаға шығып әр топ қорғайды. Смайликпен бағалайды.


Әр балаға парақ таратылады. Әр оқушы осы сөйлемді өз қиялына қарай толықтырады.


«Бас бармақпен» бағалайды.




Стикерге өз ойларын жазып, тақтаға іледі.

Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.


Таблицаға ұлттық тағамдардың суретін жапсырады. Мысалы:білемін (бауырсақтың суреті)

«Қазақ дастарқаны» макеті бойынша сабақты бағалап,қорытынды жасады.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
саба?та ?олданылатын материалдар

Автор: ШОЙЫНБАЕВА НУРГУЛЬ НАУРЫЗБАЕВНА

Дата: 14.01.2015

Номер свидетельства: 154858


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства