kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

С.Ванчелли Дельфин"

Нажмите, чтобы узнать подробности

.Табиғатты аялап сүю, қарым – қатынас жасай  білудің мәнін ұғыну Табиғатты аялауды, онымен аялы  қарым – қатынас жасаудың маңыздылығын  түсіндіру

Ә. Оқушылардың  танымдық білімдерін байытып, ойлау, салыстыра  білу, ой қорыта білу дағдыларын байыту.

Б.Өзін қоршаған ортаны  танып – білуге, оны мен аялы  қарым – қатынас жасауға табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«С.Ванчелли Дельфин"»

123-сабақ

Бекітемін_____________________________________

Пән

Әдебиеттік оқу

Сыныбы

2 «а»

Күні

29.04.2015 жыл

Тақырыбы

Дельфин С.Ванчели

Мақсаты

А.Табиғатты аялап сүю, қарым – қатынас жасай  білудің мәнін ұғыну Табиғатты аялауды, онымен аялы  қарым – қатынас жасаудың маңыздылығын  түсіндіру

Ә. Оқушылардың  танымдық білімдерін байытып, ойлау, салыстыра  білу, ой қорыта білу дағдыларын байыту.

Б.Өзін қоршаған ортаны  танып – білуге, оны мен аялы  қарым – қатынас жасауға табиғатты сүюге тәрбиелеу.


Күтілетін нәтиже

Табиғатпен аялы қарым – қатынас жасаудың маңыздылығын түсініп, өзін қоршаған ортаны танып   білуге   машықтанады.


Әдісі

1.Түсіндіру.

2.Сұрақ – жауап.

3.Ойын. 

4.Танымдық әңгіме. 

5.Халықтық педагогика.

6.СТО әдістері.


Көрнекілігі

Суреттер

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

І. Кіріспе

Ұйымдастыру бөлімі


Оқу құралдарын түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.


Мұғалімнің айтқандарын орындайды

Үй тапсырмасын тексеру

«Бір сөзбен »әдісі

Оқушылар сұраққа бір сөзбен нақты жауап қайтарады.

1.Өлең не жайлы?

2.Алатау сілемдері біздің облыста бар ма? 

3.Өлеңде қандай аңдардың аты аталған?



ІІ. Тұсаукесер

Қызығушылығын ояту


-Мөлдір суым, мекенім,

 Енді қайтсем жетемін?!

Қадіріңді білмедім,

Неге шалқып жүрмедім,- деп өкінген не? Неліктен солай депті?                                                             

-    Сулы жер – нулы жер

      Су – тіршілік көзі.

деген мақал – мәтелдердің мағынасын қалай түсінесің?

Мұғалім: - Балалар, суда балықтан басқа нелер өмір сүреді?

Оқушылар: Бақа, шаян, жылан, тасбақа, кит, т.б.

 Ойын  « Кім тапқыр ? ».

Бұл ойынның аты  « Кім тапқыр ? »  деп аталады. Ойын шарты:  Қазір сендерге бірнеше бөлікке бөлінген  суреттер ұсынылады. Олардың бір бөлігі ғана ашық. Сендер мұқият қарап бұл суретте не жасырынғанын табасыңдар.

 Жауабы: Дельфин



Мағынаны тану

-Әңгіме не жайлы болмақ?Қалай ойлайсыңдар, шығарма дельфин тіршілігі жайлы болмақ па, әлде дельфинге қатысты оқиға жайлы болмақ па

-  Дельфин жайлы не білесің  ?

-  Ол немен қоректенеді  ?

-  Онын  көлемі, тіршілігі туралы әңгімеле

Танымдық әңгіме

Мұғалім: Дельфин  оның табиғаты,  тіршілік ортасы, ерекшелігі жайлы оқушылардың жас ерекшелігін ескере отырып түсіндіреді. Адам миына жақын пілден кейінгі ең ақылды  мақұлық  дельфин екендігін айтып өту.

Үнтаспадан үн естірту.

Үнтаспадан дельфиннің дыбысын естірту.

Мұғалім:  Балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбы осы ақылды мақұлық дельфин жайлы болған оқиға ізімен жазылған Спиридон Ванчелидің« Дельфин »  атты әңгімесі болмақ.

 Танымдық әңгіме

Балалар мына суреттегі кісінің есімі Спиридон Ванчели. Бұл  Молдаван елінің атақты жазушысы.

 Оқулықпен жұмыс

1) Әңгімені оқып беру, азат жол  бойынша оқушыларға оқыту.

2) Сұрақ – жауап арқылы  мәтін мазмұнын ашу.

Суретпен жұмыс

Оқулықтағы сурет және онда берілген  сұрақтарға жауап алу.


 

1. Әңгімені өзің жалғастырып көр(Дарынды оқушылармен жұмыс)

4. Автор  әңгімесі немен аяқталды ?( Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс)


Дәптермен жұмыс

Мәтіннен « Дельфин »  сөзі кездесетін  сөйлемдерді тауып,көшіріп жазу.


Сергіту сәті

Бір, екі, үш

Жинап алып күш.

Қолға қалам аламыз

Әдемі етіп жазамыз

Балалар мұғалімнің қимыдарын қайталайды

ІV. Қорытынды

- Сонымен,  шығармадан қандай  ой қорытуға болады ?

- Шығарманың тәрбиелік мәні не ?

- Дельфин ақылды дедік оны әңгіме дәлелдей алды ма  ?

- Дельфин кекшіл ме ?,Неге  ?, Дәлелде.

Халық педагогикасы.

Тыйым сөздер деген не ? Оның мәні неде  екендігін  түсіндіру. Оқулықта берілген тыйым сөздерді оқып мағынасын ашу.

1. Құдыққа түкірме

2. Кірдің суын суға төкпе 

3. Түнде  суға  барма

 4. Адамға су шашпа.

 5. Судың бетін ашық қалдырма.

- «Судың да сұрауы бар» деген мақалды қалай түсінесің?  Оқушылардың жас ерекшелігін ескере отырып мақалдың мазмұнын түсіндіріп беремін.

V. Бағалау

Бағалау

Күнделіктерін әкеледі

VІ. Үйге тапсырма

Оқу. Тыйым сөздерді жаттап ал

Күнделіктеріне жазып алады

 

 



 



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
С.Ванчелли Дельфин"

Автор: Нагимова Сағынай Мәдениетқызы

Дата: 10.04.2017

Номер свидетельства: 408011


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства