| 1 АПТА | 1 КҮН | 1 САБАҚ |
1 | Сабақтың тақырыбы | Сайын Мұратбеков. Жусан иісі. |
2 | Сабақтың мақсаты | Әңгіменің мазмұнын талдау, салыстыру, идеяны ұғынуы. Соғыс зардабының маңыздылығын білу. |
3 | Оқу нәтижелері | Әңгімені түсінді. Ойларын ашық айту,шапшаңдыққа, нақтылыққа үйренеді. |
| Түйінді идеялар | Шыдамды, ұстамды,қиындылыққа төзе білу. Соғыстың зардабы,Аянға қатты әсер етті. Аянның балалар үйіне кетуі. |
| Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл | Топпен,жұппен жұмыс |
уақ ыты | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс - әрекеті | ресурстар |
| Тренинг. «Би билеу» | Интерактиваті тақтадан қарап ,қимыл-қозғалыстар жасау арқылы билеу. | интерактивті тақта |
| Топқа бөлу. Стикер түстері арқылы үш топқа бөліну. | 1.«Әңгімелеу» тобы. 2. «Оқу» тобы. 3. «Суреттеу» тобы,. | қима қағаздар мен стикерлер |
|
Үй тапсырмасын сұрау: -Үйге қандай тапсырма берілді? «Ішке,сыртқа» әдісі пысықталады. | Оқушылар мәтіннен өзіне ұнаған үзіндіні немесе оқиғаны «ішке», ал ұнамаған оқиғаны «сыртқа» жазады. | постерге түсіру |
|
Мағынаны тану кезеңі. «Ой қозғау» әдісі бойынша тақырыпты ашу мақсатында жусанның бірнеше түрін көрсету.Содан кейін бүгінгі тақырыбымыз ашылады. | Оқушылар осы жусанның ішінен, біздің тұрғылықты жерде өсетінің көрсетіп,айтып өтеді. | интерактивті тақта |
| Мәтінмен жұмыс: «Оқу тобы» мәнерлеп оқып шығады. «Әңгімелеу» тобы - жоспар құрады да,әңгімелеп береді.
«Суреттеу» тобы-жусанның суретін постерге түсіреді және оны қорғайды. | Оқушылар тізбектелген әдіс бойынша оқып шығады. «Әңгімелеу» тобының жоспары; 1.Соғыс зардабы. 2.Аянға келген қаралы қағаз. 3. Аянның қорадағы кейпі. 4. Аянның балалар үйіне кетуі. 5.Аянды еске алу. 6.Жусан иісі. Постермен жұмыс жасайды. | оқулық постер |
| Ойын. «Әр түрлі қасиет сататын базар» | Оқушылар түс тандап,оны стикерге жазады сол түске байланысты қасиеттерін біледі. | тақтады дайын көрсетіліп тұрады. |
| «Мен сендерден сұрақ күтемін» әдісі. Топтағы оқушылар өзара келісіп,әңгіме бойынша қағазға екі сұрақ жазып,келесі топқа береді. | Оқушылар сұрақ дайындайды. | оқушы |
| Жариялау. | Сұраққа жауап іздеп,дайындалуға1-2 минут уақыт беріледі. | |
| «Аянға хат». Оқушыларға А4 қағазы беріледі де,хат жазу тапсырылады.Жазып болған соң,оқиды. | Оқушылар Аянға хат жазады. | |
| Рефлексия. Қорытынды. | | әр оқушыға тоқталып өту |
| Үй тапсырмасы. Мазмұндау. Осы әңгімені өз ойларымен жалғастыру. | Мазмұнын айту.Әңгімені өз ойларымен жалғастырады. | күнделік. |
| Бағалау. | Формативтік бағлау. | смаиликтер |