~Тема. Склад числа 7.
Мета. Формувати навички лічби; на основі практичних дій
розглянути різні варіанти складу числа 7; учити складати приклади на додавання в межах 7; закріплювати навички порядкової лічби. Розвивати обчислювальні вмінні і навички, увагу, логічне мислення. Виховувати інтерес до уроку математики.
Обладнання: медіа проектор, картки з цифрами, геометричні
фігури.
Міжпредметні зв’язки: навчання грамоти, фізкультура,
образотворче мистецтво.
Методи і прийоми:словесні,наочні,практичні
Хід уроку
І. Організаційний момент (налаштування на позитивне сприймання навчального матеріалу.
Діти, давайте щиро та сердечно привітаємо одне одного. (Слайд № 1 – сонечко усміхається через вікно, дві пташки відсовують занавіски).
Заглядає сонечко
В наш клас у віконечко.
Весело всміхається
З нами вітається.
- Подаруйте і ви усмішку сонечку, своєму сусідові по парті, нашим гостям. Молодці, сідайте!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Тема нашого уроку… (Слайд № 2)
Тема уроку
Склад числа 7. Порівняння чисел у межах 7. Складання прикладів на додавання. Написання цифр.
Сьогодні на уроці ми будемо … (Слайд № 3)
На уроці будемо продовжувати вчитися рахувати предмети, складати приклади на додавання. Потренуємося в написанні вже відомих нам цифр, повторимо з яких чисел можна складати число 7. Будемо порівнювати числа у межах 7.
ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок.
1. Усна лічба. (Слайд №4)
1) Робота з предметними малюнками:
- Полічіть усіх тварин. Скільки їх? Хто стоїть третім? Хто є наступним? Хто є попереднім для мишки? Хто знаходиться вгорі? Хто справа від котика? Хто зліва від мишки? Кого ми бачимо вгорі над слоном?
2) Відновити послідовність чисел від 1 до 7. (Слайд №5)
4 6 2 7 3 1 5
Розставте числа від меншого до більшого.
Назвіть сусідів числа 4.
Яке число передує числу 7?
Яке число наступне за числом 3?
3) Вправи на співвідношення числа і кількості предметів. (Слайд №6)
На слайді табличка з предметами, діти рахують їх кількість і показують картку з відповідним числом.
Позначте число предметів відповідною цифрою.
2. Вправа на розвиток графічних навичок:
Зошит, завдання. Написання цифр 6 і 7.
Цифра 6 – немов замок: знизу круг, вгорі гачок.
Цифра 7 – як кочерга, в неї бач, одна нога.
3. Фізкультхвилинка. (Слайд №7)
Вправа для очей (офтальмотренаж).
Уважно стежте за яблучком очима.
IV. Повторення вивченого матеріалу.
1. Гра “Посели цифри в будиночок”. (Слайд №8)
Цифри мешкають в будинку номер 7. Як можна записати номера квартир, якщо на кожному поверсі вони разом складають число 7?
Зошит.
2. Складання прикладів на додавання за малюнками. (Слайд №9)
3. Порівняння чисел. (Слайд №10)
- Подивіться на першу табличку. Скільки ліворуч? Виставте на набірне полотно відповідну картку з числом? Скільки праворуч? Виставте відповідну картку. Поставте між картками з числами картку зі знаком.
(Аналогічна робота проводиться з іншими табличками).
4. Робота з геометричним матеріалом. (Слайд №11)
Зустріч із Зайчиком.
Зайчик попросив допомогти розібратися, з яких геометричних фігур він складається.
V. Підсумок уроку
Ви сьогодні на уроці дуже активно всі працювали. Молодці.
А зараз кожен із вас оцінить чи цікаві завдання ви виконували, чи сподобався вам урок.
Так Ні