Тірек білімді белсендіру. Жа?а саба? бойынша о?ушыларды? шы?ар?ан есептерін ?орыту.
«Кубизм» ?дісі №5-есеп. а)90 б?л сан 10 есе кемімейді, ?йткені 10 саны кіші сан; ?)700 саныны? екі н?лін алып таста?анда 7 саны шы?ады,ол 100 есе артпайды себебі 7 саны кіші сан.
№6-есеп а) ?)
Бірліктер, онды?тар ж?не ж?здіктер бірінші класты немесе бірліктер класын ??райды. Бірлік мы?дар, онды? мы?дар, ж?здік мы?дар екінші класты немесе мы?дар класын ??райды.
О?ушыларды? ?зіндік ж?мысы о?улы?та?ы материалдар бойынша жоспар негізінде ?йымдастырылады.
1.Ж?мыс т?рлерін талдау ж?не т?сіндіру.
2.Тапсырмаларды ?з беттерімен орындау.
Рефлексия. Жіберілген ?ателіктерді талдау ж?не т?зету.
Просмотр содержимого документа
«Разрядты? ?осыл?ыштарды? ?осындысы»
Тақырыбы: Мың көлеміндегі сандар.
Мақсаты: Жаңа санау бірлігі – мыңдықтар және көп таңбалы сандардың разрядтық құрамы туралы түсініктерін бекіту; көп таңбалы сандарды оқу және жазуға үйрету.
Сабақтың типі: жаңа түсінік беру сабағы.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік
Көрнекілігі: суреттер, кестелер,ереже жазылған плакаттар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық икем:
-Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар.
-Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
-Мен бақытты баламын, жан дүниемде күн нұрлы, жылуым мол бойымда.
-Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз
1.
4 мыңдық, 5 ондық, 7 бірлік
4 000 + 000 + 50 + 7 = 4 057
2.
30 мыңдық, 4 жүздік, 2 бірлік
30 000 + 400 + 00 + 2 = 30 402
3.
2 жүздік
200
4.
7 жүздік, 5 ондық, 6 бірлік
700 + 50 + 6 = 756
5.
9 жүздік
900 + 00 + 0 = 900
6.
3 897 – нің алдындағы сан.
3 000 + 800 + 90 + 6 = 3 896
7.
9 389 – дан кейінгі сан
9 000 + 300 + 90 + 0 = 9 390
8.
7 мыңдық 9 жүздік, 5 бірлік
7 000 + 900 + 00 + 5 = 7 905
9.
3 мыңдық
3 000 + 00 + 0 = 3 000
10.
2 мыңдық 5 жүздік
2 000 + 500 + 00 +0 =2 500
Ү. Жаңа сабақ: 1. Оқулықпен жұмыс №1есеп (а,ә,б,в) - 3 бет.
№2 есеп (а,ә,б) – 3 бет
2.Өзіндік жұмыс: №3 есеп – 3 бет
№4 есеп а) 2
Ә)кез келген сан -6, бірлігі – 0, ондығы – 0 Сонда: 600 саны шығады.
600 60 6 Қорытынды: Үлкен сан әруақыттада артық болады;
Тірек білімді белсендіру. Жаңа сабақ бойынша оқушылардың шығарған есептерін қорыту.
«Кубизм» әдісі №5-есеп. а)90 бұл сан 10 есе кемімейді, өйткені 10 саны кіші сан; ә)700 санының екі нөлін алып тастағанда 7 саны шығады,ол 100 есе артпайды себебі 7 саны кіші сан.
№6-есеп а) ә)
Бірліктер, ондықтар және жүздіктер бірінші класты немесе бірліктер класын құрайды. Бірлік мыңдар, ондық мыңдар, жүздік мыңдар екінші класты немесе мыңдар класын құрайды.
Бірліктер, ондықтар және жүздіктер бірінші класты немесе бірліктер класын құрайды. Бірлік мыңдар, ондық мыңдар, жүздік мыңдар екінші класты немесе мыңдар класын құрайды.
Оқушылардың өзіндік жұмысы оқулықтағы материалдар бойынша жоспар негізінде ұйымдастырылады.
1.Жұмыс түрлерін талдау және түсіндіру.
2.Тапсырмаларды өз беттерімен орындау.
Рефлексия. Жіберілген қателіктерді талдау және түзету.
Қорытынды: Бірліктер класында неше разряд бар. Олар ата. Мыңдар класында неше разряд бар? Оларды ата. Кестеде жазылған сандарды оқы. Әр санның көршілерін атаңдар. (1, 21, 321, 4 321, 54 321, 654 321)