kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі

Нажмите, чтобы узнать подробности

ҰЖ.1-тапсырма.Моцарт 17 жасқа келгенше 4опера,одан 3есе артық симфония,симфониядан екі есе артық соната жазған.Осы уақыттарда жас композитор барлығы қанша ірі шығарма жазған?

Опера-4

Симфония-?,3есе артық операдан

Соната-?,2 есе артық симфониядан

Барлығы-?

4*3=12 симфония

12*2=24 соната

12+24+4=40 барлығы

2-тапсырма.Көбейту қалай орындалғанын қара

Ә)Бөлу  қалай орындалғанын қара

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі»

№5 мектеп-лицей





Ашық сабақ тақырыбы:

Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі



Өткізген: Ж.Ә.Тыныштықова

Сыныбы:










2023-2024 оқу жылы


Бөлім:

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:

Тыныштықова Ж.Ә

Күні:

23.02.2024ж

Сынып:

3 «Б» Қатысқандар

Қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы

Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу

Сабақтың мақсаты

Үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтайды, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктейді

Құндылықтар

Талап: білуге, жаңаны тануға құштар болу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин


Ұйымдастыру кезеңі


Үй тапсырмасын тексеру


Сабақ мақсатымен танысады

Өткен білімді зерделейді.


Сабақ мақсатымен танысады

ҚБ:

Жарайсыңдар!


Керемет!


Жақсы!


Тамаша!

Слайд

Сабақтың ортасы

28мин

Жаңа сабақ

ҰЖ.1-тапсырма.Моцарт 17 жасқа келгенше 4опера,одан 3есе артық симфония,симфониядан екі есе артық соната жазған.Осы уақыттарда жас композитор барлығы қанша ірі шығарма жазған?

Опера-4

Симфония-?,3есе артық операдан

Соната-?,2 есе артық симфониядан

Барлығы-?

4*3=12 симфония

12*2=24 соната

12+24+4=40 барлығы

2-тапсырма.Көбейту қалай орындалғанын қара

Ә)Бөлу қалай орындалғанын қара


ӨЖ.3-тапсырма.Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте

47*2=94 84:7=12 133*3=399 111:3=37

42*3=126 18*4=72 234*2=468 154:7=22

84:6=14 27*3=81 936:3=312 134:2=67


ЖЖ.4-тапсырма.Теңдеулерді шеш

135:5+у=542 у-69*4=500

27+у=542 у-276=500

у=542-27 у=500+276

у=515 у=776

Берілген уақыттарда жас композитор барлығы қанша ірі шығарма жазғанын анықтайды




Көбейту қалай орындалғанын түсіндіреді


Бөлу қалай орындалғанын түсіндіреді


Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді



Теңдеулерді шешеді

Дескриптор:

Үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтайды,



Разрядтық қосылғыштар сомасына жіктейді


Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді



Теңдеулерді шешеді

оқулық

Сергіту сәті

2мин

Сергіту сәті

Сәйкесінше қимылмен көрсетеді

Тамаша!

слайд


5-тапсырма.Есептерді шығар

1ші күні-26 б

2ші күні-? б,5 есе артық 1ші күннен

3ші күні-?бБарлығы-?

А)ш: 26*5=130 ІІ күн

26+130=156 ІІІ күн

26+130+156=312 барлығы

Ж: 312 билет сатып алды

Ә)Өрнек бойынша есеп құрастырып оны шығар

26*5=130 адам

130-26=104

26*5-26=104

6-тапсырма.Есепте.Тексеруді орында

113см*5=565см 184м:2=92м 223л*3=669л

421кг*2=842кг 484:4=121 693мм:3=231мм


ФС.8-тапсырма.Теңдіктер тура болатындай,барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой

1+2-3+4+5+6-7=8

1+2*3+4+5-6+7-8=9

1+2-3+4+5*6-7-8-9=10

ЕБҚ.

ЕҚБ.

Есептің шешуін жауабын табады



Өрнек бойынша есеп құрастырып оны шығарады



Есептеп,

тексеруді орындайды


Теңдіктер тура болатындай,

барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қояды


Разрядтан аттап көбейту




Көбейту бөлу амалдарын есептейді мысалды сәйкестендіреді


Есептің шешуін жауабын табады


Өрнек бойынша есеп құрастырып оны шығарады


Есептеп,

тексеруді орындайды


Теңдіктер тура болатындай,

барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қояды


Разрядтан аттап көбейтеді


Көбейту бөлу амалдарын есептейді мысалды сәйкестендіре

ді

оқулық

Сабақтың соңы

10мин

Бекіту

Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы:

7-тапсырма 76 бет

Кері байланыс:

«Шаршылар»

Жұмысты аяқтағаннан кейін оқушы дәптерге шаршының суретін салады. Егер жұмыс түсініксіз болса, шаршыны қызыл түске бояйды, егер аздап түсінікті болса - сарымен, тақырыпты жүз пайызға түсінгеніне сенімді болса, жасылмен бояйды.

Сұрақтарға жауап береді



Кері байланыс жасайды



1-10ұпай

Өз-өздерін бағалайды









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі

Автор: Тыныштықова Жайнагүл Әлімжанқызы

Дата: 02.04.2024

Номер свидетельства: 648456


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства