Просмотр содержимого документа
«Разработка урока по украинскому языку "Людина"»
Тема: Людина
Мета: засвоїти назви частин тіла людини, удосконалювати вміння вживати суфікс -в- у дієсловах чоловічого роду минулого часу; вчити дітей висловлювати свою думку про факти і події; сприяти моральному розвитку особистості.
Обладнання: ножиці, клей.
Хід уроку
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Мовна розминка.
Уранці Уляна Уласа Ураз умивати узялася.
Улас утікав, ухилявся:
— Учора уже умивався!
Ю. Кругляк
(Промовляння вірша 1—2 рази.)
Це серйозний чи жартівливий вірш?
Доведіть свою думку.
вправа на об’єднання слів за суттєвими ознаками.
Послухайте слова й поміркуйте, чи можна поділити їх на дві групи. Якщо так, то за якою ознакою?
Чоловік, жінка, Чебурашка, хлопчик, дівчинка, Буратіно. (Люди і казкові герої.)
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні ми поговоримо про людину, вивчимо нові слова, послухаємо уривок з казки про Буратіно українською мовою.
СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Робота над текстом казки О. Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно».
а) Вступна бесіда.
Хто такий Буратіно?
З якої казки цей персонаж?
Ми послухаємо уривок із казки «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно», але насамперед пограємо у гру «Кращий перекладач».
б) Гра «Кращий перекладач».
Перекладіть російською слова, які зустрічаються у казці:
міркував — ... (мыслил, думал)
безтурботно — ... (беззаботно)
насамперед — ... (сначала, в первый момент)
раптом — ... (внезапно, вдруг, неожиданно)
злякався — ... (испугался)
задовгий — ... (длинноватый)
залишився — ... (остался)
витівки — ... (шалости, проделки)
в) Слухання уривка з казки.
г) Бесіда за змістом.
Чому Карло обрав для своєї ляльки ім’я Буратіно?
Як ви гадаєте, чому Карло вирізав для себе ляльку, адже він уже доросла людина?
Гра «Чарівні перетворення». Парна робота.
Пограємо у гру «Чарівне перетворення».
Давайте спробуємо у чарівний спосіб перетворити поліно на Буратіно. Будете працювати парами. Домовтеся у парі, хто буде виконувати роль Карло, а хто — поліна. Я буду читати уривок казки. Ви — показувати дії і промовляти слова персонажа, роль якого виконуєте.
Перевіримо, чи вміємо ми грати в ігри, щоб не посваритися.
(Учитель попереджає дітей, що, імітуючи дії Карло, не можна торкатися обличчя партнера.)
Фізкультхвилинка.
Пограємо у гру «Ганчір’яна лялька і солдат». Зробіть із собою чарівні перетворення. Коли я говорю «Солдат», ви у чарівний спосіб перетворюєтесь на солдата, а коли «Ганчір’яна лялька» — на ляльку.
Далі повторюйте за мною назви частин тіла і торкайтеся їх рукою:
волосся щічки підборіддя тулуб
лоб ніс шия руки
очі рот плечі ноги
Гра «назви, не помились».
(Учитель обирає когось з учнів, хто буде показувати частини тіла.)
Пограємо у гру «Назви, не помились».
Ганнуся буде показувати на собі частини тіла, а ви будете їх називати. Відповідайте хором.
А тепер Петрик буде показувати на собі частини тіла, а ви будете їх називати. Але відповідайте поодинці.