Просмотр содержимого документа
«Разработка урока по украинскому языку "Фрукти, ягоди збирай-вітаміни запасай"»
Тема. Фрукти, ягоди збирай – вітаміни запасай.
Мета: активізувати словниковий запас за темою; формувати вміння вживати суфікс -в- у дієсловах чоловічого роду минулого часу; розвивати вміння вступати в діалог і підтримувати його, ураховуючи етикетну лексику; розвивати вміння встановлювати соціальні контакти.
Обладнання: предметні малюнки фруктів і ягід, кольорові олівці, кошик.
Хід уроку
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
мовна розминка.
ни-ни-ни, ни-ни-ни
На баштані кавуни.
ад-ад-ад, ад-ад-ад
А у саду виноград.
2. Інсценізація пісні.
а) Демонстрація корон, виготовлених удома.
б) Вправа «Уяви, промов».
Уявіть, з якою інтонацією герої пісні відповідали на запитання гарбуза: сумно, весело, жваво, грубо, привітно? Промовте відповіді героїв, дотримуючись відповідної інтонації.
Парна робота за предметними малюнками (підручник с. 38).
— Що намальовано поряд із малиною?
(Ліворуч, вгорі?)
Продовжуйте роботу в парах. По черзі ставте одне одному запитання. Домовтеся, хто почне першим. Якщо почуєте помилку в мовленні вашого партнера, то ввічливо виправте.
повідомлення теми і завдань уроку
На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про ягоди і фрукти, відгадаємо загадки, придумаємо свої загадки, пограємо в гру.
сприймання та усвідомлення нових знань
Робота над загадками (підручник,
с. 81).
Гра «Звари компот». (підручник с. 39)
Фізкультхвилинка.
закріплення та осмислення знань
Робота за малюнками (підручник с. 39)
Вправа на формування умінь будувати зв’язні висловлювання (2—3 коротких речення).
Вона червоненька, кисленька, схожа на дрібненький виноград. Росте на кущі. Що це? (Порічка.)
Складіть для однокласників свою загадку.
узагальнення і систематизація знань
Намалюй фрукти і ягоди, які не вирощують в нашому регіоні. Розкажи, якого вони кольору, якої форми, які на смак.