kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разработка урока по украинскому языку " Чарівні фарби осіні"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Учить различать цвета, вести наблюдение за изменением природы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разработка урока по украинскому языку " Чарівні фарби осіні"»

Тема. Щедра осінь.

Мета: засвоїти слова за темою; формувати вміння зо­середжувати увагу на українському мовленні, усвідомлювати зміст почутого, удосконалювати й розвивати орфоепічні вміння.

Обладнання: малюнки із зображенням фруктових дерев і кущів;

кольорові олівці.


Хід уроку

I. актуалізація опорних знань учнів

  1. мовна розминка

Вишні в листі червоніють,

В полі маки пломеніють,

А в сестрички-полунички

Рожевіють круглі щічки.

Г. Могильницька

Чітко вимовляйте звук [т’] у кінці слів.

Пломеніють — (від слова «полум’я») яскраво горять, палають; мають яскраво-червоний колір полум’я.

  1. Бесіда.

  • Де пломеніють маки? (В полі.)

  • Як називають дерево, на якому червоніють вишні? (Вишня.)

  • Де ростуть вишні? (У садку.)

  • Які ще дерева ростуть у саду?

  • За якою ознакою можна об’єднати слова «вишні, сливи, гру­ші, яблуні» в одну групу? (Фруктові дерева.)

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Сьогодні ми вивчимо українські назви фруктів, ягід; овочей, вивчимо вірш, пограємо в гру.

  1. СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

  1. розповідь за малюнками (підручник, с. 34).

Назвіть фрукти, овочі, зображені на малюнках.

Розкажіть, що яке за формою, кольором, смаком.

  1. робота над віршами Н. Бугай «Цибулини», «Лічилка»

а) Слухання віршів.

Послухайте вірші.

Послухайте вірш удруге і знайдіть на малюнках ягоди і фрукти, про які йдеться у вірші.

(Учитель повільно читає вірш.)

Назвіть овочі, фрукти, про які автор вірша не згадує, але вони є на малюнках підручника.

 Фізкультхвилинка.

Гра «У саду».

Підведіться й гарно потягніться. Станьте в коло. Давайте у чарівний спосіб перетворимо класну кімнату на сад дбайливих господарів, які виростили багатий урожай фруктів, ягід. Ви ста¬єте навшпиньки, нахиляєте гілочку, зриваєте фрукт і промовляє¬те: «Я зірвав запашну грушу». Або нахиляєтесь, зриваєте з куща ягоду і промовляєте: «Я зірвав кислуватий аґрус». Кладете ягоди і фрукти до кошика і передаєте кошик сусідові. Сусід продовжує гру і т. д.

б) Вправа «Додайте словечки».

Сестриця — ... (полуниця).

Брат — ... (виноград).

Сестрички — ... (порічки).

І малина — і ... (ожина).

Дозріли — . (ягоди).

в) Вивчення вірша.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ

  1. Слухання оповідання Б. Вовка «Червоний кавун».

  • Ходімо, Петрику, кавуна посадимо,— покликав дідусь.

  • Ні, дідусю, не піду. Вся дорога на баштан — у калюжах.

А Петрикові перестрибувати калюжі ліньки.

Посадив дідусь кавун сам.

Настало літо, росте кавун. А надворі спека, як у печі.

  • Ходімо, Петрику, кавуна поллємо.

  • Не можу, дідусю, мені треба сачком метеликів ловити.

Пішов дідусь сам. І кавуна полив. Виріс кавун — обіруч не об­хопиш.

  • Ходімо, Петрику, кавуна принесемо,— гукнув дідусь.

  • Не можу, дідусю, я на гойдалці гойдаюсь. Мало не до хмар злітаю.

Прикотив дідусь кавуна сам. Прикотив, утер піт та й каже:

  • Ну і лінькуватий ти, онучку. Навіть кавунові за тебе со­ромно.

Розрізав він кавуна. А той і справді червоний-пречервоний.

Мов Петрик.

  1. словникова робота.

Баштан — поле, на якому вирощують кавуни, дині (рос. бахча). Обіруч — рос. обеими руками.

Гойдалка — рос. качели.

  1. Бесіда за змістом.

  • Чому Петрик жодного разу не пішов з дідусем на баштан?

  • А чому Петрик почервонів, мов кавун?

Поміркуйте, коли в народі так говорять: став червоний, мов кавун.

  1. Інсценізація оповідання.

Обрати Петрика і дідуся, за автора виступає вчитель.

  1. узагальнення та систематизація знань

  1. Робота за підручником (с. 35)

  • Що роблять діти?

  • Як вони допомогають?

  1. підсумок уроку

  • Що вивчали на уроці?

Які нові слова запам’ятали?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Разработка урока по украинскому языку " Чарівні фарби осіні"

Автор: Семёнова - Кочергина Екатерина Викторовна

Дата: 10.12.2017

Номер свидетельства: 443257


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства