kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разработка по украинскому языку "Щедра осінь" 1 класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

прививать любовь к родному краю, чувствовать красоту природы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разработка по украинскому языку "Щедра осінь" 1 класс»

Тема. Осінь – золота красуня.

Мета: продовжити роботу за темою; вивчити назви гри­бів; добирати до назв предметів ознаки; формувати вміння складати із слів речення; удосконалювати орфоепічні уміння; розвивати вміння аналізувати і узагальнювати.

Обладнання: листок горобини, предметні малюнки грибів, клу­бок ниток, кольорові олівці.


Хід уроку

І. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Мовна розминка.

ад-ад-ад, ад-ад-ад За вікном листопад. лі-лі-лі, лі-лі-лі Осіннє листя на землі.

(Промовляння тексту розминки хором 1—2 рази.)

  1. вправа «вилучи зайве слово».

Послухайте низку слів і назвіть зайве.

Вересень, літо, жовтень, листопад.

Обґрунтуйте свій вибір.

  1. Гра «естафета».

— З якого дерева цей листок?

Він буде нам за умовний предмет для гри «Естафета». Естафета — спортивна гра, у якій один учасник змагання змі­нюється іншим, передаючи йому умовний предмет.

Той, кому я дам листок, читає вірш г. Маніви « Осінь ходить алеями міста.» Далі передає листок будь-кому з однокласників. Той теж чи­тає вірш. Але коли пролунає слово «дощ», усі читають вірш хором.

(Коли перший учень прочитає вірш, промовити слово «дощ», далі вислухати ще 2-3 учнів.)

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Сьогодні продовжимо розмову про осінь, вивчимо українські назви грибів і пограємо у гру.

  1. СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

  1. розповідь за малюнками (підручник, с. 33)

  2. Бесіда.

— Хто з батьками ходив у ліс по гриби?

Назвіть гриби, які ви збирали в лісі.

Усі гриби можна поділити на дві групи. Які це групи? (Їстівні та отруйні.)

  1. Практична робота.

Розгляньте малюнки грибів. Назвіть кожний з них.

сироїжка опеньок лисичка

боровик маслюк мухомор

Розфарбуйте їстівні гриби.

Поміркуйте, чому опеньки, лисички, боровики, мухомори мають таку назву. Розкажіть.

  1. Повідомлення вчителя.

Із грибів, які зображені на малюнках, тільки боровики по- справжньому їстівні. Сироїжки, опеньки, лисички, маслюки — умовно-їстівні. Ці гриби можна їсти лише за умови правильного при­готування. Були випадки, коли люди ними отруювались. До того ж, є дуже схожі за зовнішнім виглядом отруйні гриби. Їх називають несправжніми опеньками, несправжніми лисичкамии. Будьте обе­режні з грибами!

  1. Фізкультхвилинка «збираємо гриби».

Встаньте і гарно потягніться. Давайте покажемо, як ви можете у чарівний спосіб перетворити класну кімнату на осінній ліс. На під­лозі стоять кошики. Візьміть їх у руки. (Імітація рухів.) Ходіть по лісу тихо, спокійно. Якщо ви почуєте назву їстівного гриба, то нахиляєтесь, зрізаєте його і кладете в кошик.

(Діти спокійно пересуваються по класу й умовно збирають гриби.)

Назвіть гриби, які ви поклали до кошика.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ

  1. Вправа «Виправ речення».

Послухайте речення і виправте їх.

Восени на кущах шипшини зачервоніли квіти.

На кленах висіли важкі кетяги яскравих ягід.

З-під опалого листя виглядали ягідки суниць.

З ліщини у зелену соковиту траву падали дозрілі горіхи. Червонясте, золотисте, розпускається на кленах листя.

  1. вправа «слова розсипались».Зв’яжіть їх ниточкою, щоб вийшли «осінні» речення.


Берізка причепурилась у жовте платтячко.

а)

жовте причепурилась у Берізка платтячко

Листя сиплеться дощем і шарудить під ногами.

б)

Листя дощем сиплеться шарудить і під ногами


  1. узагальнення і систематизація знань

  1. розповідь за малюнками (підручник, с. 33).

  2. робота над віршем т. Коломієць «Я ходив сьогодні в ліс»

а) Слухання вірша.

Я ходив сьогодні в ліс,

Я грибів для вас приніс.

Повний кошик із верхом,

Ще й накритий лопушком.

Є у ньому сироїжка,

І опеньок-тонконіжка,

І лисичка невеличка,

І товстий боровичок,

І засмаглий маслючок…

А оце ось хто такий?

Мухоморище старий!..

Ти чого заліз сюди?

Геть із кошика іди!

Послухайте вірш і дайте йому назву.

б) Послухайте вірш ще раз і полічіть, скільки грибів у кошику грибника.

  1. підсумок уроку

  • Про що нове дізналися на уроці?

  • Дайте назву уроку.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Разработка по украинскому языку "Щедра осінь" 1 класс

Автор: Семёнова - Кочергина Екатерина Викторовна

Дата: 10.12.2017

Номер свидетельства: 443256


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства