Урок 12 (письмо)
Тема. Письмо прямих паличок із заокругленням знизу
Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з елементами рукописних літер; навчати писати елементи «коротка пряма, заокруглена внизу праворуч та довга пряма, заокруглена внизу праворуч»; закріплювати вміння та навички орієнтуватися на сторінці зошита, правила правильної посадки під час письма, положення зошита та тримання ручки; розвивати вміння учнів розташовувати елементи в рядку на однаковій відстані, навички складового аналізу слів, уважність; почуття прекрасного; виховувати інтерес до уроків письма, охайність під час роботи, старанність, працьовитість.
Обладнання: кольорові олівці.
Тип уроку:засвоєння нових знань
Хід уроку
-
Організаційний момент.
Діти,яка зараз пора року?ми здійснемо подорож до осені.
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Перед тим, як вирушити в путь, треба добре приготуватися.
1 Повторення правил правильної посадки під час письма
2 Повторення правил розташування зошита на парті під час письма, малювання
3 Повторення правила тримання ручки
Учитель просить дітей на рахунок раз рівно сісти, на рахунок два — правильно розмістити зошит на парті, на рахунок три — правильно взяти ручку в руку.
III. Повідомлення теми та завдань уроку
— Молодці! Тепер ми готові вирушати в дорогу. Під час подорожі ми зустрінемося з різними випробуваннями, повинні будемо їх подолати, навчитимося писати нові елементи, повторимо складову будову слів.
IV. Підготовка до вивчення нового матеріалу
— Ось і перша наша зупинка.
Осінь — вправна майстриня, вона вміє підбирати потрібний колір для кожного дерева, збирати гарний врожай фруктів та овочів.
А для нас Осінь приготувала цікаві завдання.
1 Гра «Збери врожай»поділити слова на склади
(слова: морква, диня, кавун, горох, квасоля, огірок, буряк, цибуля, помідор, сонях, слива, вишня, яблуко, груша, персик, виноград тощо.)
2 Друга зупинка «Казкова галявинка». Робота на с. 11 «Прописів»
— Дмухнув легенький вітерець і зірвав перші листочки. Полетіли вони й опинилися на с. 11 нашого зошита. Подивіться уважно і скажіть, з яких дерев злетіли ці листочки. (Дуб, липа, вишня) Давайте допоможемо їм стати по-справжньому осінніми.
1) Обведення по пунктиру
2) Розфарбовування листочків (с. 11)
— Опадає листя, відлітають птахи у вирій, стає холодніше. І в Осені, звичайно, псується настрій.
V. Вивчення нового матеріалу
— Як ви вважаєте, чому осінь називають вередливою плаксою? Чому про осіннє небо кажуть, що воно насупилось? Який настрій в осіннього дощу?Чи відрізняється осінній дощ від весняного?
— Щоб завітати до осені в гості, ми повинні навчитися писати елементи літер, які схожі на парасольку. А називаються вони «коротка пряма, заокруглена внизу праворуч, та довга пряма, заокруглена внизу праворуч».
2 Вправи з ручкою
3 Робота у прописах (с. 11)
1) Повторення назв ліній сітки зошита
2) Аналіз завдання першого рядка
— Хто запам’ятав назву елемента, який ми бачимо на першому рядку? («Коротка пряма, заокруглена внизу праворуч, та довга пряма, заокруглена внизу праворуч»)
Алгоритм написання елемента «коротка пряма,заокруглена внизу праворуч» (Перший рядок, с. 11)
3) Самостійна робота на другому рядку
Фізкультхвилинка.
4) Аналіз завдання третього рядка
— Такий елемент зустрічається, коли букви стають поруч. Вони нібито тримаються за ручки. Давайте зробимо їх друзями.
— Перший елемент з’єднання ми вже вміємо писати. Другий елемент — це коротка пряма лінія, що починається із заокруглення.
Алгоритм написання нижнього з’єднання (Третій рядок, с. 11)
— Пишемо на рахунок раз-і, і-два.
Пальчикова гімнастика
6) Аналіз завдання четвертого рядка
— Як багато випробувань зустрічається в нас на шляху! Ось і наступне. Зверніть увагу на четвертий рядок. Цей елемент називається «довга пряма, заокруглена внизу праворуч».
Зараз ми будемо вчитися її писати.
Алгоритм написання елемента «довга пряма,заокруглена внизу праворуч» (Четвертий рядок, с. 11)
7) Аналіз завдання останнього рядка
Алгоритм написання (п’ятий рядок, с. 11)
VI. Заключна частина
.Ви впоралися з усіма випробуваннями, подолали всі труднощі, виконали всі завдання. На пам’ять про нашу зустріч я хочу вам подарувати чудові серветки. Але, на жаль, вони чорно-білі. Давайте разом зробимо їх чарівними. Для цього їх треба розфарбувати.
Розфарбовування квадратиків на с. 11.