kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Психічна і духовна складові здоров’я. Емоції та почуття.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета. Формувати в учнів уявлення про емоції і почуття як умову, що сприяє зміцненню і збереженню власного здоров’я й здоров’я інших людей. Актуалізувати емоційний опит дітей. Вчити розрізняти види емоцій та причини їх виникнення. вчити визначати причини виникнення негативних емоцій, аналізувати зв’язок між емоціями, настроєм та їх впливом на стосунки з однолітками. Виховувати кращі людські якості: доброту, милосердя, небайдужість до чужої біди, розуміння і повагу до інших.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Психічна і духовна складові здоров’я. Емоції та почуття. »

Психічна і духовна складові здоров’я

Емоції та почуття

Урок основ здоров’я, 4 клас

Ткачук Вікторія Айсбергівна, учитель початкових класів

Рубіжанської спеціалізованої школи I-III ступенів №10 Луганської області. ________________________________________________________________

Мета. Формувати в учнів уявлення про емоції і почуття як умову, що сприяє зміцненню і збереженню власного здоров’я й здоров’я інших людей. Актуалізувати емоційний опит дітей. Вчити розрізняти види емоцій та причини їх виникнення. вчити визначати причини виникнення негативних емоцій, аналізувати зв’язок між емоціями, настроєм та їх впливом на стосунки з однолітками. Виховувати кращі людські якості: доброту, милосердя, небайдужість до чужої біди, розуміння і повагу до інших.

Обладнання. Презентація, або ілюстрації з зображенням квітів, сонечка, хмар, крапель дощу, смайлики з різними емоціями, підручник, робочий зошит.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Вчитель. Доброго дня ! Приємно бачити вас здоровими та енергійними. І перед тим, як почати наш урок, давайте отримаємо позитивні емоції, які допоможуть зробити наш робочий день кращим. Для цього ми пограємо у гру, яка називається «Давайте привітаємося». А вітатися ми будемо так. Я буду плескати в долоні, а ви виконувати різні рухи. На один хлопок – вітаєтеся за руку, на два – плечима, на три –спинами. (Діти грають).

  • Чи всі ви отримали задоволення від гри?

  • А як кому краще було вітатися?

  • Що ви відчули, коли віталися?

  1. Очікування.

Вчитель. Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

А сформуємо наші очікування у вигляді букету. Перед вами квіточки у горщику. Вони роститимуть лише за певних умов. Людське життя можна порівняти з квіткою. Спочатку брунька, потім пуп’янок, квітка й, нарешті, плід. Як квітці так і людині потрібні відповідні умови для життя. Наприкінці уроку ми дізнаємося, чи зможе наша квітка цвісти і що для цього потрібно. Це залежить від того, чи здійсняться ваші очікування.

  1. Актуалізація опорних знань.

Вправа «Коло здоров’я»

Вчитель. Порівняйте наше здоров’я із сонцем, що живить своїм теплом усе живе, до речі і наші квітки. Щоб утворилося сонце, ми з вами вибудуємо промінці, на яких напишемо що допомагає людині бути здоровим. (Діти пишуть на промінцях і прикріплюють на плакаті).

Вчитель. Що може закривати від нас сонечко? (Хмарки, дощик). Отже на крапельках напишіть, що може загрожувати здоров’ю. (Нераціональне харчування, пагубні звички, погана екологія тощо).

  1. Вивчення нового матеріалу.

  1. Оголошення теми уроку.

Вчитель. Людина завжди певним чином реагує на все, що її оточує, і що вона здійснює сама, а виражає свої почуття емоцією, яка з’являється на її обличчі. І тема нашого уроку – емоції та почуття.

Емоціо (лат.) – означає хвилювати.

Емоції супроводжують нас усе життя. Вони розділяються на позитивні, які допомагають зберігати здоров’я (радість, упевненість, сором’язливість, веселість, захоплення, спокійність) та негативні, які викликають поганий настрій ( страх, злість, смуток, незадоволення, недовірливість), спричиняють різні захворювання. Ці емоції небезпечні для здоров'я.
- Як ви думаєте, які емоції потрібні людині, її здоров’ю? (Позитивні) .

  1. Робота з підручником.

  • Самостійне читання статті «Емоції» (с. 58).

  • Відповіді на запитання.

  • Читання словника емоцій.

  1. Дидактична гра «Оплески»

(оплесками визначаємо позитивні емоції людини)

Байдужий збуджений роздратований

Вдячний наляканий розлючений

Веселий наполегливий ображений

Впевнений скромний щасливий

  1. Найчастіше люди аплодують на концертах, зборах. За допомогою оплесків вони виражають своє відношення до того, хто виступає. І оплески бувають різні, бо вони відображають відношення до виступаючих. Тож покажіть, будь ласка:

  • виступ вам дуже сподобався;

  • вам не сподобалось, але ви хочете підтримати людину;

  • вам нудно на концерті;

  • ліниві оплески.

Фізкультхвилинка.

Вчитель. А зараз ми з вами трошки відпочинемо. А для цього пограємо у гру «Вгадай емоцію». Я вам буду показувати малюнки, а ви повинні з’ясувати позитивні вони чи негативні.

Позитивні емоції – спина рівна, плечі розгорнуті і робиться вдих носом.

Негативні емоції – плечі опускаються, видих через рот.

Вчитель. А тепер станьте у коло. Уявіть себе та насупитесь, як

• осіння хмара,

• сердита людина,

Уявіть себе та посміхніться, як

• сонечко,

• хитра лисиця,

• немов ви побачили диво;

Уявіть себе та позлітьсь, як

• дитина, в якої забрали яблуко,

• як людина, яку вдарили;

Уявіть себе та злякайтеся, як

• дитина, яка загубилася в лісі,

• заєць, що побачив вовка;

Уявіть себе та порадійте, як

  • учень, який отримав золоту медаль,

  • дитина, якій подарували на день народження довгоочікуваний подарунок

Вправа «Зла тварина».

Вчитель. Уявіть себе розгніваною, агресивною твариною – тигром, вовком, леопардом, ким хочете. Побудьте в її ролі. Демонструйте мімікою, рухами тіла, голосом її поведінку та емоції, аж поки я не скажу: «Стоп».

– Що ви відчували, перебуваючи в ролі ?

– Чи не хотілось вам штовхатись і наскакувати на інших?

– Чи легко було спинитись і вийти з ролі?

Вправа „Баба Яга”.

Вчитель. Діти, зобразіть який буває вираз обличчя, поза, жести у дорослих (мами, тата, бабусі), коли вони сердяться на вас. За що дорослі найчастіше сердяться на вас? (Діти розігрують сценки).

- Як сварять вас дорослі, коли вам дуже страшно? Погрожують покарати, беруть ремінь? (Діти розповідають і показують). Що ви робите у відповідь: плачете, боїтесь, посміхаєтесь? (Розігрують сценки).

Висновок. Негативні емоції руйнують наш організм.

Етюд «Зустріч з другом».

Вчитель. Уважно послухайте оповідання. «У хлопчика був друг. Але літом вони не мали змоги проводити час разом. Хлопчик залишався в місті, а його друг їздив з батьками на схід. Нудно в місті без друга. Пройшло три тижні. Одного разу хлопчик іде по вулиці і раптом бачить, як на зупинці з автобуса виходить його друг. Вони дуже зраділи один одному». Розіграйте сценку цієї зустрічі. Можна застосовувати виразні рухи: обійми, посмішка, сум, емоції радості.

Висновок. Позитивні емоції допомагають зберігати здоров’я.

  1. Закріплення, поглиблення набутих знань.

Вчитель. За допомогою чого можна передати свої емоції, почуття?

( Живопису, музики, літературних творів).

Вправа «Зафарбуй музику».

Вчитель. Перед вами картки різного кольору. Спробуйте, прослухавши музику, зафарбувати її. (Школярі слухають музику і беруть до рук картку такого самого кольору, у який вони хочуть зафарбувати цю музику).

Вчитель. А тепер будемо вчитися помічати емоційне забарвлення музики та передавати його в рухах.(Звучить різна музика, а діти виконують під неї різні рухи).

Гра «Казковий моточок» (страхів, агресії, ревнощів)

Вчитель. Складіть розповідь - казку про таку негативну рису, як агресія.

(Кожен учень відмотує нитку та каже одне речення, яке продовжує попередню думку. Задача класу не тільки розказати історію про певну емоцію у казковій формі, а й знайти можливі рішення по її здоланню, знайти її корисні та пагубні риси.)

Гра "Доженіть подушку".

Вчитель. Для розвитку та зміцнення духовного здоров’я використовується ароматерапія. Зараз пограємо у гру "Доженіть подушку".( Діти під музику передають одне одному подушечку з ялівцем, вдихаючи її лікувальний аромат).

Гра «Зламаний телевізор».

( Учні стають в шеренгу і всі крім першого закривають очі, «сплять». Ведучий передає не сплячому якусь емоцію за допомогою міміки та жестів. Той в свою чергу будить наступного і передає йому побачену емоцію і так поки всі не проснуться. Якщо останній показує вірну емоцію, то це означає, що «телевізор» не зламаний).

  • Чи сподобалась вам гра?

  • А що ви відчували? (Радість, захоплення)

  • Як це можна назвати одним словом? (Емоції).

  1. Підсумок уроку.

Вчитель. Чи здійснилися наші очікування? Які умови потрібні для того щоб наша квітка не зів’яла, бо як квітці так і людині потрібні відповідні умови для життя.

Інтерактивна вправа «Закінчи думку»

Вчитель. Продовжить фразу: «Здорова людини – це…»

Перераховувати можна багато способів, як жити правильно, щоб зберегти здоров'я людини, але нічого не зміниться, якщо ми справді самі не захочемо бути такими.

Здоров’я – найбільше багатство. Зруйнувати його легко, але відновити дуже важко. Я вам всім бажаю здоров’я.

Література


  1. Байбара Т.М., Бібік Н.М. Я і Україна: Підручник для 4 класу.– К.Форум, 2004

  2. Будна Н.О., Головко З.Л., Рябова С.І. Уроки з курсу «Основи здоров’я 4 клас: Посібник для вчителя. – Тернопіль: Богдан, 2005

  3. Використано ресурси Інтернету.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Психічна і духовна складові здоров’я. Емоції та почуття.

Автор: Ткачук виктория Айсберговна

Дата: 02.02.2015

Номер свидетельства: 165863


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства