kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Пори року. Зимонька - зима.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Комбінований урок з украінськоі мови на тему "Пори рокую. Зимонька - зима." з використанням презинтаціі.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Пори року. Зимонька - зима.»

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ





Пори року. Зимонька-зима.

(Тема уроку)





Анотація до уроку: Урок у 2 класі на тему «Пори року. Зимонька-зима.

Це комбінований урок. На уроці використані різні методи: актуалізація знань, творча робота, робота в групах, індивідуальна робота, метод «Мікрофон».











Предмет Українська мова

Клас 2

















Тема уроку: Пори року. Зимонька-зима.



Мета уроку:

Освітня:

  • -ознайомити учнів із лексикою з теми;

  • - формувати вміння будувати зв язне висловлювання;

  • - збагачувати словниковий запас;

  • -формувати вміння знаходити характерні ознаки образів;

  • - закріплювати набуті навички читання та письма українською мовою.

Розвивальна:

  • -розвивати логічне мислення;

  • -розвивати пам ять;

  • - розвивати творчу уяву;

  • -розвивати спостережливість;

Виховна:

  • виховувати спостережливість до природи, навколишнього світу;

  • виховувати любов до української мови.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки дітей, матеріали для роботи в групах, індивідуальної роботи, презентація.

ХІД УРОКУ:

I. Організація класу

Стали, дітки, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

II. Актуалізація опорних знань

  1. Робота над чистомовкою.

  • Діти , щоб гарненько нам читати з чистомовки треба урок почати.

Ить- ить- ить – заєць в полі аж тремтить,

Ем- ем- ем – він сховався за кущем.

Уха-уха-уха – але довгі в нього вуха.

Іх-іх –іх – не сховати зайцю їх.

2.Відгадування загадок.

- Діти яке завдання було до дому? (Підготувати загадку з малюнком.)

Хто вночі у лісі, в полі

Побілив усе довкола?

Хто смереку і ялину

Вбрав у сніжну кожушину? (Зима)



Зрілі вишні у садку,

І сунички у ліску,

Теплі дні, барвисті квіти

Нам дарує щедре… (Літо)



Де пройшла краса-дівиця –

Там травиця зелениться,

Пишно квіти зацвітають

І пташки пісень співають. (Весна).



Прийшла дівчина до хати,

Узялась хазяйнувати:

Вправно скриню відімкнула.

В жовту свитку ліс вдягнула. (Осінь)

3.Гра «Розташуй правильно»

(На дошці малюнки з пейзажами ).

- розташуй пори року в певному порядку.

- продовж речення:

Зима, літо, весна, осінь – це …. .

III. Мотивація навчальної діяльності

  1. Вгадування теми уроку, використовуючи матеріал актуалізації знань.

  1. Повідомлення теми та мети уроку

  • Сьогодні ми поговоримо про зиму та іі природну красу.

IV. Вивчення теми уроку.

  1. Словникова робота.

Мовна гра «Відлуння» (Читання слів за вчителем).

Заметіль, хуртовина, віхола, завія, хурделиця, хуга.

Висновок: прочитані слова близькі за значенням.

2.Каліграфічна хвилинка.

- Налаштування на каліграфічне письмо.

Щоб букви правильно писати,

Хвилинку каліграфії нам треба розпочати.

Зз, за, из, із, зми, орз, крз,гзу.

3.Творче завдання.

Скласти і записати слова, використовуючи букви каліграфічної хвилинки, які стосуються теми уроку.

4.Робота з текстом

Читання тексту вчителем

Усю ніч крутила заметіль. Вікові сосни й могутні дуби одяглися в пишні шуби, що відливали сріблом. А кучеряві ялинки стали схожі на якісь чудернацькі скульптури. Усюди, куди не глянеш, синьо-іскристо блищить свіжий сніг. На гнучких вітах горобини, ніби закутані в білу вату, висять важкі кетяги вогняних ягід. Буде чим ласувати цілу зиму сойкам, рябчикам, снігурам і синицям. (За Павлом Стефаровим).

Робота за змістом

Який зимовий день описує автор – сонячний чи похмурий?

Як це можна зрозуміти?

На що схожі кетяги горобини?

Хто з птахів буде ласувати ягодами?

Читання учнями вголос «ланцюжком»

- Робота в зошитах

Списати друге і третє речення оповідання.

V. Фізкультхвилинка

Діти показують відповідні рухи.

- Як кружляють в повітрі сніжинки?

- Як вітер хитає дерева?

- Як гуляє завірюха?

- Як поводить себе взимку зайчик?

- Як поводить себе взимку ведмідь?

5. Робота над віршем Дмитра Онковича «Снігові метелики»

- Читання учителем

Снігові метелики

Неспокійні, метушливі

Пустуни-веселики,

Закружляли наді мною

Снігові метелики.

Я їм руку простягаю –

Хай сідають, хай сідають.

Та чекав я їх дарма:

Подивився на долоню,

А там жодного нема.

- Робота за змістом.

- що автор назвав сніговими метеликами?

- Чому хлопчик не побачив сніжинок на долоні?

6.Творча робота в групах.

Прочитайте, вставте пропущені слова, добираючи їх з дужок..

Перша група.

Узимку господарює (мороз, тепли дощ, весняне сонечко). Він одягнув усіх в теплі (шубки, панамки, панчохи).

Друга група.

Лунко потріскує (лід, пісок, камінці) - це на міцний мороз. Узимку стежки й доріжки засипані (сніжком, піском, камінчиками).

VI. Закріплення вивченого

1.Гра «Склади слово»

С Ч Н Ь Е І

Д Е Н Г У Р Ь

В С А Н Е

Й И Л Т Ю

-Назви зайве, за якою ознакою вибрав

2. Із літер слова сніжинка утвори нові слова.

3. Гра «Малюнок за змістом вірша»

Всі річки тепер в обнові, -

Біле скло над бережком.

Ходить Січень по діброві,

Застеляє світ сніжком.

Вишні в інеї розквітли,

В білих шубах всі дубки.

Позирають ночі світлі

В розмальовані шибки.

Є вже саночки новенькі,

Є хороші ковзани.

А мороз веселий дзенька,

Налітає з далини!

VI I. Підсумок уроку

Метод «Мікрофон»

Щонайбільше запам яталося на сьогоднішньому уроці?

Як називаються зимові місяці?

Які ознаки зими запам ятали?

Використана література:

Павло Стефаров «Усю ніч крутила заметіль»

Дмитро Онкович «Снігові метелики»











ЗИМА

ЛІТО

ВЕСНА

ОСІНЬ






























С Ч Н Ь Е І



Д Е Н Г У Р Ь



В С А Н Е



Й И Л Т Ю




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Пори року. Зимонька - зима.

Автор: Балязіна Тетяна Олегівна

Дата: 29.12.2016

Номер свидетельства: 374394


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства