kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өзендер мен көлдер.Адам тіршілігі үшін судың маңызы және оны қорғау "

Нажмите, чтобы узнать подробности

Өзендер мен көлдер.Адам тіршілігі үшін судың маңызы және оны қорғау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өзендер мен көлдер.Адам тіршілігі үшін судың маңызы және оны қорғау "»

Музыка

Оқу ісінің меңгерушісі:Жумагулова Б.К

1-Бөлім:Өзім туралы

Сабақтың тақырыбы:Менің көңіл-күйім

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Жумагулова А.А

Сынып:1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Осы сабақты меңгертуге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.1.Тыңдалған музыкалық шығарманың көңіл-күйін ,

ырғақ,екпінін,динамикасын анықтау.

1.1.2.1.Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Дыбыстар мен символдар арасындағы байланысты анықтай бастайды.


Оқушылардың көпшілігі:

Музыкалық түсінігін дамытады.

Ән айтады және аспапта ойнайды (жеке және топ құрамында)

Негізгі дыбыстарды шулы аспаптардың сүйемелдеуімен басқарады.

Кейбір оқушылар:

Қарапайым музыкалық материалды шулы аспаптарда ойнап ән айтады.

Тиісті жағдайда басқаларды қадағалайды.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Тыңдаған музыка туралы өз ойларын айта алады.

Төменгі және жоғарғы дыбыстарды естіп,түсініп анықтайды.

Бояу түстерін дыбыстардың көмегімен сипаттаййды және таныстырады.

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Музыкалық дыбыс,көңілді музыка,мұңды музыка ,шулы аспаптарды соғу ,сілку,біркелкі соғу

...секілді естіледі

...екілді айтылады

Диолог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Музыка саған қандай көңіл-күй сыйлайды?

-Суреттегі көңіл-күйлерді сипаттай аласың ба?

-Шулы аспаптардың көмегімен музыка қалай өзгереді?

-Шығарылған дыбыстарды сипаттай аласың ба?

-Осы көңіл-күйге қандай түсті таңдар едің?


Алдыңғы сабақтарда алған білім

Оқушылар өткен сабақта үйренген әндерін орындайды.


Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-5

Оқушылар әуендете амандасу

Үш тілде ән орындау

Қол шапалақтау арқылы қошемет көрсету

Сандық жазу құрылысы

Аудио немесе бейне дыбыспен


Сабақтың ортасы

7-11






12-14












15-20









21-35

Музыка тыңдау «Науқас қуыршақ» (П.И. Чайковский)

-Музыка қандай аспапта орындалады?

-Музыка әуеніне сен қандай қимыл-қозғалыс жасар едің?


Ән үйрену: «Көбелек» әні(Қ.Қуатбаев)

Әнді шулы аспаптардың көмегімен орындауға болады.

«Көбелек» әнінде ненің дыбысы естілгендей болды?

Оқулықтағы сұрақтарға жауап беру арқылы балалар екі шығарманың айырмашылығын салыстырмалы түрде талдайды,көңілді,мұңды музыка туралы ойларын айтады.

Оқулықта берілген суреттерді негізге алып ,екі музыкаға сай мимиканы жасаймыз.

Көңілді музыка адамға күш қуат береді,ал мұңды музыка тыңдаған адам жабырқайды.

Есіңде сақта! Музыка да да көңілді,көңілсіз әуендер болады.

Шулы аспаптар деп сілкіп,соғып, ұрып ойнайтын аспаптарды айтады.

Үштілділік: көңіл-күй-настроение- mood. «Көбелек» әні(Қ.Қуатбаев)

Оқушыларға тек қана бір түсті суретті көрсетіп,мысалы :көк түстің түрлі реңктеріОқушылар дауыстарымен немесе ааспаптармен суретте салынған түске дыбыс жасайды.


«Науқас қуыршақ» (П.И. Чайковский)





«Көбелек» әні(Қ.Қуатбаев)












Түрлі-түсті суреттер

Сабақтың соңы

35-45

Оқушылар бұрынғы үйренгени әндерінің ішінен біреуін таңдайды.


Тақырыпты қорытындылау.

Бүгінгі сабақта менің көңіл-күйім қандай болды? Маған қызықты не болды?

Нені есіме сақтаймын?

Өзің-өзі бағалау.















































Музыка

1-Бөлім:Менің мектебім

Сабақтың тақырыбы: Мен мектеппен танысамын

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Жумагулова А.А

Сынып:1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Осы сабақты меңгертуге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.2 Таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысында анықтау және сипаттау

1.1.2.1.Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау.

1.1.2.2 Қарапайым ырғақтық суреттемелерді шулы музыкалық және қазақ халық аспаптарында ойнау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.

Дыбыс пен символдар арасындағы байланысты уйрене бастайды.

Музыкалық сауатын дамытады.

Оқушылардың көпшілігі:

Ән әуенінің ырғағын домбыра қағысымен көрсетуге тырысады.

Музыкалық сауатын дамытады.

Кейбір оқушылар:

Тиісті жағдайда басқаларды қадағалайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Қоршаған ортадағы дыбыстарды сипаттау үшін сын есімдерді қолданады және олардың мәнін түсінетіндігін музыка тілі арқылы көрсетеді.

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Биік,төмен, домбыра қағысы ,сілку,дыбыс биіктігі.

Диолог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Биік-төмен дыбыстарды салыстыр

-Сәлем мектеп пен Қоңырау әндерінің мазмұны мен әуені ұқсас па? Әңгімеле.

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Оқушылар тыңдаған музыка жайлы өздерінің пікірін айтады.Біз мектепке барамыз әнін жатқа айтуға тырысады


Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-5

Оқушылар үш тілде амандасу

Үш тілде ән орындау

Қол шапалақтау арқылы қошемет көрсету

Аудиожазба


Сабақтың ортасы

7-11

12-14

15-20

21-35

Ән үйрену :Мектеп




Үштілділік :оқушы - ученик -pupil


Карточкамен ж9мыс

Шығармашылық тапсырма

Дыбыстар, әуендер,ырғақтармен танысу үшін Сәлем мектеп әуенін домбырамен орындалуын көрсету

Ойлан тап!

Мектепке баратын оқушы қандай оқу құралдарын ұмытты?Суреттерге қарап оқушының ой зеректігін,есте сақтау қабілетін дамыту.






Флеш карталар




Сабақтың соңы

35-45

Оқушылар бұрынғы үйренгени әндерінің ішінен біреуін таңдайды.


Тақырыпты қорытындылау.

Бүгінгі сабақта менің көңіл-күйім қандай болды? Маған қызықты не болды?

Нені есіме сақтаймын?

Өзің-өзі бағалау.




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Өзендер мен көлдер.Адам тіршілігі үшін судың маңызы және оны қорғау "

Автор: Жумагулова Алия Алибековна

Дата: 30.10.2016

Номер свидетельства: 353312


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства