Пәні: әдебиеттік оқу | Мерзімі: 7.10.14 | Сыныбы: 2 |
Сабақтың тақырыбы: | Өтірік өлең |
Сабақтың реті: | 2-сабақ |
Жалпы сабақтың мақсаты: | «Өтірік өлең» негізгі мазмұны мен идеясын түсінеді. Оқушылар бір-бірін тыңдауға үйренеді.Ұжымда,топта жұмыс жасауды және басқалардың ойымен санасуды үйренеді. |
Оқу нәтижелері: | .- өлеңнің негізгі идеясын түсінеді; - тақырып бойынша төменгі дәрежелі және жоғары дәрежелі сұрақтар қоюды, оған жауап бере алады; - алдыңғы білімдерін пайдалана отырып, ойларын еркін жеткізе алады; - бірлесіп жұмыс жасай алады; - бір-біріне сыйластық көзқараспен қарайды; -бірін-бірі тыңдайды; - шығармашылық тұрғыда жұмылып жұмыс жасай алады |
Түйінді идеялар: | Оқушылар «Қауын мен қарбыз» ертегісінің негізгі ойын ашу арқылы білімдерін шыңдайды. |
Сабақтың типі: | Білімді және іс- әрекет әдістерін жетілдіру |
Сабақты ұйымдастыру түрі: | Тренинг |
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Ынтымақтастық атмосферасын құру, Күту ағашы, Ой тастау, Өрмекшінің торы, Джиксо, Поезия минуты,Басбармақ әдісі. |
Жұмыс түрлері: | Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс |
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: | Интерактивті тақта, ақ парақшалар, флипчарт, маркерлер, стикерлер, таратпа қағаздар, жіп , |
І Қызығушылығын ояту кезеңі: |
Мұғалімнің әрекеті | | Оқушының әрекеті |
1-әрекет . Ұжымдық жұмыс: Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. « Шаттық шеңбері арқылы жылы сөздер айтып амандасу ұйымдастыру.» әдісі . . | 1 | Оқушылар « Шаттық шеңбері арқылы жылы сөздер айтып амандасу ұйымдастыру.» әдісі бойынша бір біріне тілектер тілейді. |
2-әрекетҰжымдық жұмыс. «Сыңарын тап » әдісі бойынша топқа бөлу. | 1 | Оқушылар көкөністер мен жемістердің жартысын табу арқылы топтарға бөлінеді. |
3-әрекет. Топтық жұмыс.«Күту ағашы» әдісі арқылы әрбір оқушыға стикер таратып бүгінгі әдебиеттік оқу сабағында не күтетіндерін жаздырту | 3 | Оқушылар Күту ағашына стикирлар жабыстырады. |
ІІ Мағынаны ажырату кезеңі: |
4-әрекет. Топтық жұмыс Ой тастау әдісі бойынша өтірік өлең не ушін жазылады деп түрткі жасау. | 1 | Оқушылар әр топта талқылап, өз ойларын жариялайды. |
5-әрекет. Өрмекшінің торы әдісі арқылы оқушылар шеңберде тұрып мұғалім жіберген жіпті кезек-кезек бір бірлеріне беріп , сұрақтар қояды | 10 | Оқушылар бір біріне сұрақтар қояды. |
6-әрекет..«Джиксо»әдісі бойынша өлеңнің әр шумағын оқып, топта талқылайды Жариялайды | 10 | Оқушылар өленің әр шумағын оқып, топта талқылайды.Сыныпта жариялайды. |
7-әрекет. «Поэзия минуты» әдісі бойынша бір жол өтірік өлең шығарып, топта талқылап негізгі идеясын табады, жариялайды | 1 | Топтағы оқушылар өз ойларын бір жол өтірік өлең шығарып, топта талқылап негізгі идеясын табады салыстырып , жариялайды. |
8-әрекет «Басбармақ» әдісі арқылы оқушылардың түсіну дәрежесін анықтау. Оқушылар ең белсенді оқушыны ыстық орындыққа отырғызады. | 1 | Басбармақ» әдісі арқылы оқушылар түсіну дәрежесін анықтап, ең белсенді оқушыны ыстық орындыққа отырғызады. |
9-әрекет. Жеке жұмыс.Өзін өзі бағалау парағы арқылы бағалайды | 2 | Әр оқушы бағалау парағына өзін- өзі бағалайды. |
10-әрекет. Ұжымдық жұмыс. Ойсергек. Орындарынан тұрып,слайдта жасалған жаттығуларды қайталауды ұйымдастыру | 2 | Оқушылар жаттығуларды қайталайды |
11-әрекет«Күту ағашы» әдісі арқылы бүгінгі әдеиеттік оқу сабағында не күтетіндерін ала алғандығы туралы жазады. . | 2 | Әр оқушы бүгінгі сабақтан не алғандарын стикерге жазып іледі. |
ІІІ Ой толғаныс кезеңі: |
12-әрекет. Мұғалім баға қояды. | 3 | Өзін-өзі бағалау парағы бойынша оқушылар өздерін бағалайды. |
Мұғалім | | |
Тренері | | |