kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?тебай Т?рманжанов «?арлы?аш»

Нажмите, чтобы узнать подробности

?ле?ні? мазм?нын ме?гере отырып, таби?ат пен адам баласыны? арасында?ы байланысты ме?гереді.

Таби?атты? адам ?міріне, жан-жануарлар?а ?ажеттілігі туралы ?ылыми т?сінік беру, ?орша?ан ортаны са?тау?а т?рбиелеу.

О?ушылар сыни т?р?ыдан ойлана алады. Та?ырып бойынша білім алады. О?ушы ал?ан білімдерін тияна?тау?а, пысы?тау?а, ?з бетінше ж?мыс жасау?а да?дыланады. ?арлы?аш ??сын ?астерлеуге т?рбиеленеді, ?арлы?аш ??сына деген с?йіспеншілігін арттырады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?тебай Т?рманжанов «?арлы?аш»»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

БЕКІТЕМІН КЕЛІСЕМІН

Мектеп директоры: Қ.Ражанов Оқу ісінің меңгерушісі: А.М.Әбдіғапар

«___»______ 2016 ж «___»______ 2016 ж

Пән мұғалімі: Ә.Қ.Молдаш



23.02.2016ж

Әдебиеттік оқу

4 - сынып

Сабақтың тақырыбы

Өтебай Тұрманжанов «Қарлығаш»

Сабақтың мақсаты

Өлеңнің мазмұнын меңгере отырып, табиғат пен адам баласының арасындағы байланысты меңгереді.

Табиғаттың адам өміріне, жан-жануарларға қажеттілігі туралы ғылыми түсінік беру, қоршаған ортаны сақтауға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып бойынша білім алады. Оқушы алған білімдерін тиянақтауға, пысықтауға, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. Қарлығаш құсын қастерлеуге тәрбиеленеді, қарлығаш құсына деген сүйіспеншілігін арттырады.

Сілтеме

4-сыныпқа арналған ана тілі оқулығы. « Атамұра» баспасы. Мұғалімге арналған нұсқаулық (үшінші негізгі деңгей),


Сабақта қолданылатын материалдар

Интербелсенді тақта, оқулық, стикер.

Тапсырмалар

  • Оқулықпен жұмыс, топтық тапсырмалар, сурет салу, сұрақтарға жауап іздеу.

Сабақта қолданылатын әдістер

Топтық жұмыс, 4- модуль. АКТ интерактивті тақта.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрәкеті

І. Ұйымдастыру бөлімі

(2 мин)

Психологиялық дайындық.


Смайликтер артындағы сандармен топқа бөлу

Интерактивті тақта арқылы психо-логиялық дайындықты оқушылар қайталайды.


Оқушылар 3 топқа бөлінеді.


ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

(7-8 мин)

«Жаралы торғай» өлеңін мәнерлеп оқу.

Жіңішке «ия», «жоқ» сұрақтарын қою

Оқушылар мәнерлеп оқып береді.

Оқушылар жауап береді.

ІІІ. Жаңа сабақты меңгерту

(18 мин)

«Жұмбақтар шешейік» арқылы жаңа тақырыпты ашу.


Өтебай Тұрманжановтың өмірі мен шығармашылығын айту.


Әр топқа жаңа тақырыпты жеке – жеке оқып түсініктерін бір – біріне айтуға тапсырма беріледі.


Қарлығаш, дәуіт, жылан жайлы түсінік беру.


Топтарға сұрақ – жауап әдісін қолдану.

Топтар жұмбақ шешеді.




Оқушылар Ө. Тұрманжановтың өмірі мен шығармашылығымен танысады.



Әр топ оқулықтан оқып,түсінгеніндерін бір – біріне айтады.





Оқушылар топтастыру арқылы жазып көрсетеді.



Оқушылар сұраққа жауап береді.

Сергіту сәті

(2 мин)

4- модуль. АКТ. Интерактивті тақта

(«Күміс құмған – ай» сергіту сәті)

Интерактивті тақта арқылы бейне сергітуді оқушылар қайталайды.

IV Бекіту

(4мин)

Әр топ өз топтарының аттарын қорғау үшін тапсырма беріледі.

Дәуіт- пайғамбар есімі, араб тілінен аударғанда «сүйкімді,тартымды» деген мағынаны білдіреді.

Жыланға ақ құйып шығару- үйге еклген қонаққа міндетті түрде ертеде ақтан ауыз тигізетін болған, міне үйге келген жауға да ақ құйып құрметтеу дегеннен шыққан екен.

Бүкіл ел көшіп бара жатқанда Төле бидің үйінің шатырына қарлығаш ұя салып, содан Төле би қарлығаштың балапандары әбден қанаттанғанша көшпей қалып қойған, содан «Қарлығаш әулие атанып» кеткен.

V  Қорытынды

(4мин)

Кубизм әдісі арқылы жаңа сабақты қорыту.

VI Үйге тапсырма беру

(2мин)

Өлеңнің өзіне ұнаған 3 шумағын жаттау.

Ұнаған кейіпкеріне әңгіме құрастыру.


Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.


VIІ Бағалау

(3мин)

Қалыптастырушы бағалау: өзін – өзі бағалау, топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы .

Өзін-өзі бағалау, топтық бағалау.

VIІІ Рефлексия

(2мин)

Жыланды көргенде қарлығаштың қатты қиналған жерін тауып оқу.

Оқыған кезіндегі сезімдерін стикерге жазып беру.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
?тебай Т?рманжанов «?арлы?аш»

Автор: Молдаш ?сел ?онарбек?ызы

Дата: 29.03.2016

Номер свидетельства: 311885


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства