kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"?сімдіктерді? к?пт?рлілігі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы:

  ?сімдіктерді? к?пт?рлілігі

Сілтеме:

Д?ниетану  п?ніне арнал?ан ?дістемелік н?с?ауы,стикер,маркер,А-3,4?а?аз,АКТ,?р т?рлі суреттер.

 Ма?саты:

Білім алуда?ы жа?а ?дістер ар?ылы та?ырыпты? идеясын т?сіну.

Интер та?тадан слайдты пайдаланып,саба?ты? та?ырыбын ашу.

?сімдіктерді? к?пт?рлілігін ме?геру,к?нделікті ?мірдегі пайдасы бойынша т?сінік алу.

Міндеттер:

1. Жа?а та?ырып?а  о?ушыларды? білетін білімі ар?ылы кіру

3. О?ушыларды? ?здерін-?здері о?ыту ар?ылы білім беруге ы?пал жасау, сыни т?р?ыдан ойлау процестері ар?ылы ?р баланы ?амту?а жа?дай жасау

4. Жа?а саба??а белгілі бір ой ?орытындылар жасау 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"?сімдіктерді? к?пт?рлілігі"»

Мұғалімнің аты-жөні:

  Мардаева Алия

 3 «б»сынып

Оқушы саны :20        

 №18орта мектебі

 

Уақыты:

29.02.2016

 3 Сабақ.      № 216  кабинет

Тақырыбы:

Өсімдіктердің көптүрлілігі

Сілтеме:

Дүниетану  пәніне арналған әдістемелік нұсқауы,стикер,маркер,А-3,4қағаз,АКТ,әр түрлі суреттер.

 Мақсаты:

 

Білім алудағы жаңа әдістер арқылы тақырыптың идеясын түсіну.

Интер тақтадан слайдты пайдаланып,сабақтың тақырыбын ашу.

Өсімдіктердің көптүрлілігін меңгеру,күнделікті өмірдегі пайдасы бойынша түсінік алу.

Міндеттер:

1. Жаңа тақырыпқа  оқушылардың білетін білімі арқылы кіру

3. Оқушылардың өздерін-өздері оқыту арқылы білім беруге ықпал жасау, сыни тұрғыдан ойлау процестері арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау

4. Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылар жасау 

 

Күтілетін нәтиже:

Топ ережесіне сүйене отырып ,топпен жұмыс жасауға үйренеді,өсімдіктердің суреттері арқылы қосымша мәлімет алады. Өз бетінше шешім қабылдайды. Өсімдіктердің көптүрлілігін табиғатта пайдалануды біледі. Сыни бағалауды біледі. Диологтық оқыту арқылы сөйлеу мәдениеті қалыптасады.


Мұғалім үшін оқу нәтижелері

1.Мұғалімнің тапсырмаға бағыттап отыруы

2.Оқушылардың өзін және достарын бағалау мүмкіндіктерін жасау 

Сабақта туындаған негізгі идеялар

1.Оқушының  біліміне, білетініне, сүйену.

2. Жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушыға жаңа ойлау дағдысын,мәнерін, амалдарын қалыптастыруға ықпал жасау.

3. СТО  арқылы сұрақтарды толық  шешуге итермелеу.


        Ұйымдастыру кезеңі                                                      ( 5  мин)

Мұғалімінің іс  әрекеті

Оқушының іс­ әрекеті

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Шаттық шеңбері”

Оқушылар ортаға шығып бір-­бірімен  1,2,3 бойынша топ құрайды.

Қимылдар арқылы көрсетеді.

               Ой қозғау                                                                 ( 5 мин )

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1-топ:Терек:(мозайка.)

2-топ:Итмұрын(мозайка.)

3-топ:Түймедақ (мозайка.)

Оқушылар  топқа бөлінеді.Мозайка құрастыру.

       Жаңа материалды түсіндіру                                       ( 8 мин )

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бейне ролик арқылы адамдардың ерекшелігін айтқыза отырып ,өсімдіктердің де ерешелігі болатынын көрсету.Дайын мәліметтерді кеспе қағаз арқылы оқушыларға тарқату.

Тақтадағы суреттермен қолдарындағы атауларды сәйкестендіру сұралады.

1-топ:ағаш(үйеңкі,қайың,тал)

2-топ:бұта(таңқурай,итмұрын,қарақат,малина

,шиповник,смородина)

3- топ:шөп( бәйшешек,түймедақ,қызғалдақ)


 Оқушылар   жауап береді.





Оқушылар оқып шығады,постер қорғайды,

 

 Суреттермен атауларды тақтада сәйкестендіреді.

                                   Мағынаны тану                                             (10 мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 Топтар бойынша  тапсырма


1-топ. Ерекшелігі

2-топ. Қажеттілік

3-топ. Өсу ортасы



Топпен жасайды,топтың арасынан біреуі қорғайды.

постер қорғайды



                                      Сергіту сәті                                       (  3 мин)

             Мұғалімнің іс-әрекеті

     Оқушының іс-әрекеті

 Музыкаға сүйеніп билеу.


Іс- қимылдар арқылы көрсетеді.

Шығармашылық жұмыс                                     (5 мин)

             Мұғалімнің іс-әрекеті

     Оқушының іс-әрекеті

Семантикалық карта

Оқушылар топпен ақылдасады, өз ойларын ортаға салады.Карта сұрақтарын орындап, «ротация» әдісі арқылы тексереді.

                                       Бағалау                                            (3 мин )

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бақылайды, бағалайды.

өздерін және өзара бірін –бірі бағалайды. ауызша топта сөйлеп, идея айтқандығын бағалау белсенділігін бағалау. Мұғалімнің бағалауы

 Кері  байланыс   ( 4 мин)

Оқушылардың алған әсерлері 

Оқушылар өтілген сабақтағы  көңіл күйлерін жазып « бес саусақ» әдісі бойынша тақтада өсімдік тектес ағаш құрастырады.

                                                       Үйге тапсырма               ( 2   мин )     

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Мұғалімнің түсіндіруі

Күнделікке жазады.Интернеттен сексеуіл,тобылғы туралы мәлімет іздеу.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
"?сімдіктерді? к?пт?рлілігі"

Автор: Мардаева Алия

Дата: 28.02.2016

Номер свидетельства: 300222


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства