Просмотр содержимого документа
«Орта??ы топ балаларына арнал?ан ?йымдастырыл?ан о?у іс-?рекетіні? технологиялы? карта, та?ырыбы "Балаба?ша – ?з ?йім" »
Сабақтың тақырыбы: Балабақша – өз үйім Сабақтың мақсаты: өткен жылғы сөздерді еске түсірту, жаңа сөздер үйрету, сөздік қорларын байыту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: балабақша суреті, үлестірмелі суреттер: есік, терезе, кілем, төсек, үстел, орындық, тақта, сурет.
Сабақтың тақырыбы: Балабақша күн тәртібім Сабақтың мақсаты: Балаларды балаларды балабақша күн тәртібі туралы әңгімелей білуге үйрету, сөздік жұмысының белсенділігінін арттыру есте сақтау, жаттап алу қбілеттерін жетілдіру. Қолданылатын көрнекілік құралдар: суреттер
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
*Білер қазақ баласы:
«Сәлем-сөздің анасы»
Алдымыздан кезіккен
Көп танысты көреміз,
Бәріне де іздетпен
Біздер сәлем береміз.
*Өткен сабақты қайталау
-Біз қайда келдік?
-Бұл жерде не бар?
*Оқытушымен бірге қайталайды.
*Балалар сұрақтарына жауаптарды береді
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
*Көрнекті суреттерге балардың назарын аударып, сөздік жұмысын жүргізу:
*-Көрнекті суреттерді қолдана отырып, жаңа сөз тіркестерін қайталап айтқызып, жаттықтарып, бекіту.
* Естеріне түсірген, үйренген сөздерін айтып қайтаалап, естеріне сақтауға тырысады.
Күтілетің нәтиже: дене шынықтыру жасаймыз, тамақ ішеміз, ән айтамыз, би билейміз, жуынамыз, сурет саламыз, таңертенгі ас, түскі ас, кешкі ас, серуенге барамыз, ұйықтаймыз, демаламыз сөздерін білу
Сабақтың тақырыбы:Ойыншықтар Сабақтың мақсаты: Ойыншықтарды қазақша жеке, көпше түрде дұрыс атауға үйрету. Қолданылатын көрнекілік құралдар: ойыншықтар, суреттер.
Сабақтың тақырыбы: Топтағы ойын бұрышы Сабақтың мақсаты: балалардың санау қабілетін жетілдіру, тура, кері санауды меңгерту, ойыншық туралы шағын әңгіме құруды үйрету. Қолданылатын көрнекілік құралдар: суреттер, сандар, ойыншықтар.
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
*-Сәлемдесу
Бала, бала, баламыз,
Бақшамызға барамыз.
Күні бойы қызыққа
Батамыз да қаламыз.
*Балалар сәлемдеседі.
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
*Фонетикалық жаттығулар:
*-Сергіту сәті
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: балық, есек, үйрек, түлкі, бүркіт, сұр, ақ, қара, ала сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы:Жыл мезгілдері Сабақтың мақсаты: сөздік қорларын жаңа сөздермен толықтыру, сөздерді түсініп, дұрыс айтуға жаттықтыру. Қолданылатын көрнекілік құралдар: жыл мезгілінің суреттері
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: жыл мезгілдері, күз, қыс, көктем, жаз, жаңбыр, қар, жылы, ыстық сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы: Көкөністер Сабақтың мақсаты: жаңа сөздер үйрету, көкөністің түстерін ажыратып дұрыс атай білуге жаттықтыру, қазақ тіліне тән дыбыстарды анық, дұрыс айтуға дығдыландыру, мәдениетті сөйлеуге тәрбиелеу. Қолданылатын көрнекілік құралдар: Көкөністер суреттері
Сабақтың тақырыбы: Қандай? Сабақтың мақсаты: балаларды сөйлем құрауда сын есімдерді пайдалануға үйрету, сөздік қорларын молайту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: түстер, әр түрлі көкөністер
Сабақтың тақырыбы: Қандай? Сабақтың мақсаты: балаларды сөйлем құрауда сын есімдерді пайдалануға үйрету, сөздік қорларын молайту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: түстер, әр түрлі жеміс-жидектер
Сабақтың тақырыбы:Менің отбасым Сабақтың мақсаты: отбасы мүшелерін атай алуға, ә дыбысын дұрыс айтуға жаттықтыру. Отбасы мүшелеріне деген сүйіспеншілік сезімдерін арттыру. Қолданылатын көрнекілік құралдар: отбасы суреттері
Сабақтың тақырыбы: Біздің үйіміз, пәтеріміз Сабақтың мақсаты: балаларды өз пәтерлеріндегі бөлмелерді дұрыс атай білуге, мекен-жайын айта білуге үйрету. Қолданылатын көрнекілік құралдар: көп қабатты, жеке меншік үй суреттері, пәтер бөлмелерінің көрнекті суреттері.
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: пәтер, үй, бөлме, қонақ бөлме, балалар бөлмесі, ас үй, жуынатын бөлме, мекен-жайым сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы:Менің Отаным Қазақстан Сабақтың мақсаты: тақырып бойынша жаңа сөздермен таныстыру, өз Отанын, ауылын, астананы дұрыс айтуға үйрету. Ойлау, зейін қойып тыңдау қабілеттерін дамыту, Отанына деген жылы сезімдерін ояту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: елтаңба, ту, гимн, Қазақстанның өте әдемі жерлерінің суреттері
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: елтаңба, ту, сары, алтын, көгілдір, астана, өзен, көл, тау, табиғат сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан қалалары Сабақтың мақсаты: балаларды еліміздің орталық қалаларының атауларын қазақша дұрыс атап, мақтаныш сезімін ұялату, сөздік қорларын байыту, мәдениетін жетілдіру. Қолданылатын көрнекілік құралдар: Қазақстан қалаларының көрнекті суреттері.
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: астана, қала, мұражай, ескірткіш,дүкен, балабақша, мектеп сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы:Қыс айлары Сабақтың мақсаты: Жаңа сөздер үйрету, тілдерін жаттықтыру, қысқа сөйлеммен қыс ерекшеліктерін айтуға үйрету. Табиғатты сүюге тәрбиелеу. Қолданылатын көрнекілік құралдар: қыс суреттері
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: қыс, желтоқсан, қаңтар, ақпан, шаңғы, шана, аққала, шырша, жаңа жыл, аяз ата сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы: Қысқы еңбек Сабақтың мақсаты: балаларға қысқы еңбек жайлы айтумен бірге, әңгімелей білуге үйрету, жер тайғақ, мұз қалың. Сөздерді орынды пайдаланып, сөздік қорларын байыту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: қысқы еңбектің суреттері
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: қар, күрек, аққала, табиғат, жұмыс, еңбек сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы:Киім Сабақтың мақсаты: сөздік қорларына жаңа сөз енгізу, қазақ тіліне тән дыбыстарды ажырата алу дағдыларын дамыту. Есте сақтау қабілеттерін жетілдіру. Қолданылатын көрнекілік құралдар: киім суреттері
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық киімдер Сабақтың мақсаты: балаларды ұлттық киім атауларымен таныстыру, сөздік қорларын байыту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: қазақ халқының ұлтық киімнің суреттер жиынтығы.
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: сәукеле, шопан сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы:Дене мүшелеріСабақтың мақсаты: тақырып бойынша жаңа сөз үйрету. Қазақ тілін білуге қызығушылықтарын арттыру. Қолданылатын көрнекілік құралдар: дене мүшелердің суреттері
Сабақтың тақырыбы: Мал өнімдері Сабақтың мақсаты: балаларға төрт түліктің адамға пайдасы туралы түсінік беріп, сөздік қорларын молайту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: тақырыптық суреттер
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық тағамдар Сабақтың мақсаты: балаларды ұлттық тағам атауларымен таныстыру, танымдық білімдерін толықтыру, сөздік қорларын байыту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: Қазақ халқының ұлтық тағамдарының суреттері.
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: сары май, қымыз, шұбат, қазы, қарта, бесбармақ, қуырдақ, шелпек сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы:СандарСабақтың мақсаты: санай білуге, неше? Сұрағына жауап беруге үйрету. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дмыту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: ойыншықтар
Сабақтың тақырыбы:Көктем айлары Сабақтың мақсаты: сөздік қорларын жаңа сөздермен толықтыру, сөздерді түсініп, тілдерінің дұрыс жетілуіне көңіл бөлу, сұраққа толық жауап беру дағдыларын жетілдіру. Табиғат сұлулығын көре білуге, сүюге тәрбиелеу. Қолданылатын көрнекілік құралдар: тақырыптық суреттер
Сабақтың тақырыбы: Табиғат оянды Сабақтың мақсаты: қысқы ұйқыдан оянған жан-жануарларды бақылатып, олар туралы әңгімелей білуге, табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін арттырып, тіл мәдениетін жетілдіру. Қолданылатын көрнекілік құралдар: тақырыптық суреттер
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: жер, табиғат, күн сәулесі, аспан, жылы, көбелексөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы: Үй жануарлары Сабақтың мақсаты: сөздік қорларын молайту, жануарлардың аттарын айтуға үйрету, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: үй жануарлар суреттері
Сабақтың тақырыбы: Үй құстарымен орман құстары Сабақтың мақсаты: сөздік қорларын молайту, үй құстардың аттарын айтуға үйрету, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: тақырыптық суреттер
Сабақтың тақырыбы: Жәндіетер Сабақтың мақсаты: сөздік қорларын молайту, жәндіктердің аттарын айтуға үйрету, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Қолданылатын көрнекілік құралдар: тақырыптық суреттер
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: жәндік, сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы:Достар Сабақтың мақсаты: Балалардың бір-біріне деген қамқорлығы, мейірімділікке, адамгершілікке тәрбиелеу. Қолданылатын көрнекілік құралдар: тақырыптық суреттер
Оқу іс – әрекет кезендері
Педагогтің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық - қозғаушылық
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік
Рефлексиялық- түзетушілік
Күтілетің нәтиже: достық, сөздерін білу.
Сабақтың тақырыбы: Мен және менің достарым Сабақтың мақсаты:Қолданылатын көрнекілік құралдар: тақырыптық суреттер