kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Нұр-Султан -Қазақстан Республикасының елордасы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:  Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан.

Мектеп:  Лингвистикалық және компьютерлік технология мектеп-гимназиясы

Күні: 19.04.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Мухаметжанова Меруерт Заманбековна

Сынып: 9  қазақ тілі

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Астана-Қазақстан Республикасының елордасы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Т/А. 9.1.2.1 қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау.

Ж. 9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Нұр-Султан -Қазақстан Республикасының елордасы"»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан.

Мектеп: Лингвистикалық және компьютерлік технология мектеп-гимназиясы

Күні: 19.04.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Мухаметжанова Меруерт Заманбековна

Сынып: 9 қазақ тілі

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Астана-Қазақстан Республикасының елордасы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Т/А. 9.1.2.1 қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау.

Ж. 9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу;

Сабақ мақсаттары



Барлық оқушылар орындай алады:

«Астана-Қазақстан Республикасының елордасы» мәтінінен мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.

«Астана-Қазақстан Республикасының елордасы» тыңдалым мәтініндегі негізгі ойды сақтай отырып,перифраз тәсілдері арқылы жинақы аннотация жазады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

«Астана-Қазақстан Республикасының елордасы» тыңдалған мәтінін негізге ала отырып, өмірмен байланыстырып, талқылау сұрақтарын құрастырады

Кейбір оқушылар орындай алады:

Аннотациядан 5 жай сөйлемді құрмалас сөйлемге айналдырып жазады

Бағалау критерийі

Мақсатты аудиториямен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.

Перифраз тәсілі арқылы жинақы аннотация жазады.

Өмірмен байланыстырып,талқылау сұрақтарын құрастырады.

5 жай сөйлемдерді құрмалас сөйлемге айналдырады.

Тілдік мақсаттар

Тыңдалым мәтіні арқылы көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.Перифраз тәсілі арқылы аннотация жазады

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Евразия құрлығы, ЮНЕСКО шешімі, форумдар,архитектор

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Президентті Жарлығы,қала экономикасы,сәулеткерлік тұжырымдамасы,басты символы,жаңа спорттық нысандар

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Елорданың тарихи мен қалыптасу кезеңдері туралы не білесіңдер?

-Астананың табиғи жағдайы қандай?

-Қаланың экономикасының даму деңгейі қалай дамыған?

-Астананың көрікті ғимараттары?

-Астананың қандай жоғарға оқу орындары бар?

Не себепті деп ойлайсыздар?

Елорданы Алматыдан Астанаға ауыстыру не себепті деп ойлайсыздар?

Құндылықтарға баулу

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке баулу. Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана туралы ұғым қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс

Тарих,география

Алдыңғы оқу

Тәуелсіз Қазақстан туралы біледі.Еліміздің бас қаласы Астана туралы ұғым қалыптасқан.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың

басы

7 мин

2 мин





2 мин



3 мин

Ұйымдастыру кезеңі. (Оқушыларды түгендеп, психологиялық ахуал орнату )

«Мен саған сенемін»
Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір - бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін...» өйткені сен жақсы адамсың.

Топқа бөлу. «Бір,екі,үш» деп саналып топқа бөліну.

«Миға шабуыл»

Тақырыпты болжау. Аудиожазбадан ән тыңдайды Марат Омаров «Арман қала-Астана».

«Ашық сұрақтар» қою арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтатып аламын.

Ашық сұрақтар:

1.Бұл қай әншінің әні ?

2.Әнде не туралы айтылған?

3.Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қалай деп ойлайсыңдар?

Сабақтың мақсаты, бағалау критерилері айтылады.



әуен








Аудиожазба

https://www.youtube.com/watch?v=j9KbwXfVbGY

Сабақтың ортасы

26 мин



13 мин



















13 мин

1-тапсырма. Ж. ЖЖ.

Бейнематериал тыңдайды. «Астана-Қазақстан Республикасының елордасы»

«Үштік әңгіме» әдісі. ТЖ.

Әр топ тыңдалатын мәтіннің көркемдегіш сөздерді түртіп алып, мағыналық түрлерін ажыратады. /барлығы/

1 топ – Мәтіннің қоғамдық саяси жағын мазмұндайды.

2 топ- Мәтіннің әлеуметтік экономикалық жағын мазмұндайды.

3 топ – Мәтіннің ғылымилығын мазмұндайды.

Тыңдалған мәтінін негізге ала отырып, өмірмен байланыстырып, талқылау сұрақтарын құрастырады/көпшілігі/

Дескриптор:

- ойларын ұтымды жеткізе алады

-көркемдегіш құралдарды анықтайды

-Мәтіндегі ақпаратты өмірмен байланыстырып, сұрақтар құрастырады.

ҚБ «Топтық бағалау» әдісі (Оқушылар бағалау критерийлеріне сәйкес топтың жұмысын бағалайды.Бұл оқу туралы ойлануға және түсінуге көмектеседі, оқушылар үздік жұмысты көруге және орын алған түсінбеушілікті шешуге мүмкіндік береді.)

2 –тапсырма. Ж.

«Аннотация жазу»

Автордың идеясына сүйеніп перифраз қолданып, аннотация жазу(Ақпарат беру).

Аннотациядан 5 жай сөйлемді құрмалас сөйлемге айналдырып жазау /кейбірі/

Дескриптор

-мазмұн желісін сақтайды

-көркемдегіш құралдарды тиімді қолданады

-өмірмен байланыстырады

-жай сөйлемдерді құрмалас сөйлемге айналдырады

ҚБ «Қос қалам» (оқушылар жұп болып бірінің жұмысын екінші тексереді)

https://www.youtube.com/watch?v=K85JEp5PTCY&t=54s
























Ақпарат беру

Преифраз –сөзді бейнелі мағынада қолдану. Мысалы:

Арыстан-орман патшасы, қар-ақ ұлпа т.с.с


Сабақтың соңы

7 мин


5 мин


2 мин

3-тапсырма ТЖ.

«Төрт сөйлем» әдісімен Астана туралы білетін ақпараттарды қорытындылау

1.Пікір

2.Дәлел

3.Мысал

4.Қорытынды

Рефлексия. «Шығу билетін» толтырады





Қосымша мәлімет

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Сабақ мақсатына жету үшін тапсырмаларды саралап беремін.Себебі, сабақты жоспарлаудан бастап оқушылардың көпшілігі,басым бөлігі, кейбір оқушылар үшін тапсырмаларды саралап беремін. Барлық оқушылар орындай алады:

«Астана-Қазақстан Республикасының елордасы» мәтінінен мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.

«Астана-Қазақстан Республикасының елордасы» тыңдалым мәтініндегі негізгі ойды сақтай отырып,перифраз тәсілдері арқылы жинақы аннотация жазады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

«Астана-Қазақстан Республикасының елордасы» тыңдалған мәтінін негізге ала отырып, өмірмен байланыстырып, талқылау сұрақтарын құрастырады Кейбір оқушылар орындай алады:

Аннотациядан 5 жай сөйлемді құрмалас сөйлемге айналдырып жазады

Бағалау кезінде оқушылар бір-бірін топпен және жұппен бағалайды.

ҚБ «Топтық бағалау»

ҚБ «Қос қалам»

«Шығу билетін» толтырып рефлексия жасадым

Сабақ тарих және әдебиет пәндерімен тығыз байланысты. Қауіпсіздік ережесін сақталады. АКТ қолданамыз.

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке баулыдым. Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана туралы ұғым қалыптастырдым.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқу мақсатына қол жеткізбеген болса неліктен деп ойлайсыз?

Сабақ қалай және қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау дұрыс іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма, неліктен?

Осы жоспарға қандай өзгеріс енгіземін және неге?



Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Нұр-Султан -Қазақстан Республикасының елордасы"

Автор: Мухаметжанова Меруерт Заманбековна

Дата: 12.09.2019

Номер свидетельства: 519568


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства