kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Navoiy bobomlar"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Oʻquvchilarni Navoiy bobomizdek Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash va soʻz boyligini oshirish.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Navoiy bobomlar"»

Samarqand viloyati Kattaqo’rg’on shahar 13 – umumiy o’rta ta’lim maktabi boshlang’ich sinf o’qituvchisi Sultanova Gulshodaning O’qish fanidan tayyorlagan DARS ISHLANMASI Bir soat sifatsiz o’tilgan dars kelajakka qilingan xiyonatdir

Samarqand viloyati

Kattaqo’rg’on shahar 13 – umumiy o’rta ta’lim maktabi boshlang’ich sinf o’qituvchisi Sultanova Gulshodaning O’qish fanidan tayyorlagan

DARS ISHLANMASI

Bir soat sifatsiz o’tilgan dars kelajakka qilingan xiyonatdir

Sana:    Sinf: 4   Fan: O’qish   Mavzu : NAVOIY BOBOMLAR

Sana:

Sinf:

4

Fan:

O’qish

Mavzu :

NAVOIY BOBOMLAR

DARS MAQSADI   Ta’limiy: O’quvchilarga yangi mavzu haqida tushuncha berish.  Tarbiyaviy: O’quvchilarni Navoiy bobomizdek vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash. Mavzuga oid kompetensiyaviy yondoshuv: o’quvchilar o’z shaxsiy, ijtimoiy hayot faoliyatlarida badiiy san’at asarlarini tushuna olish va ta’sirlana olish Rivojlantiruvchi : O’quvchilarni olgan bilimlarini mustahkamlash, ularda bilim, malaka va ko’nikma hosil qilish.

DARS MAQSADI

Ta’limiy:

O’quvchilarga yangi mavzu haqida tushuncha berish.

Tarbiyaviy: O’quvchilarni Navoiy bobomizdek vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash.

Mavzuga oid kompetensiyaviy yondoshuv: o’quvchilar o’z shaxsiy, ijtimoiy hayot faoliyatlarida badiiy san’at asarlarini tushuna olish va ta’sirlana olish

Rivojlantiruvchi :

O’quvchilarni olgan bilimlarini mustahkamlash, ularda bilim, malaka va ko’nikma hosil qilish.

DARSNING BORISHI O`TGAN MAVZU VA UY VAZIFANI SO`RASH – 7 daqiqa TASHKILIY QISM – 3 daqiqa YANGI MAVZU BAYONI – 25 daqiqa MUSTAHKAMLASH – 5 daqiqa UYGA VAZIFA, BAHOLASH – 5 daqiqa

DARSNING BORISHI

  • O`TGAN MAVZU VA UY VAZIFANI SO`RASH

7 daqiqa

  • TASHKILIY QISM

3 daqiqa

  • YANGI MAVZU BAYONI

25 daqiqa

  • MUSTAHKAMLASH

5 daqiqa

  • UYGA VAZIFA, BAHOLASH

5 daqiqa

DARS SHIORI: AJDODLARIMIZ QOLDIRGAN BOY MEROS DOIM ARDOQDA!

DARS SHIORI:

AJDODLARIMIZ QOLDIRGAN BOY MEROS DOIM ARDOQDA!

Dars turi: Yangi bilim berish  Dars metodi : Noan’anaviy  Dars usuli : Kichik guruhlarda ishlash Darsning borishi:

Dars turi:

Yangi bilim berish

Dars metodi : Noan’anaviy

Dars usuli : Kichik guruhlarda ishlash

Darsning borishi:

TASHKILIY QISM O’quvchilar davomadi aniqlanadi, uyga berilgan vazifani aniqlash. II – guruh “ Xusayn Boyqaro” I – guruh “ Mir Alisher”

TASHKILIY QISM

O’quvchilar davomadi aniqlanadi, uyga berilgan vazifani aniqlash.

II – guruh

Xusayn Boyqaro”

I – guruh

Mir Alisher”

O`TGAN  MAVZUNI  MUSTAHKAMLASH

O`TGAN MAVZUNI MUSTAHKAMLASH

MUSTAHKAMLASH

MUSTAHKAMLASH

  • Ushbu she’rda Navoiy bobomizning qanday xislatlari tilga olingan ?
  • Navoiy bobomizning qanday asarlarini bilasiz?
  • Alisher Navoiy bobomizning qanday g’azallarini bilasiz?
  • Alisher Navoiy bobomiz qaysi shaharda qachon tavallud topgan?
Zakovat o’yin

Zakovat o’yin

“ ZAKOVAT” Zakovat o’yin TASHKILIY QISM O’YINNI BORISHI

ZAKOVAT”

Zakovat o’yin

TASHKILIY QISM

O’YINNI BORISHI

7 1 8 2 3 9 4 10 5 11 12 6

7

1

8

2

3

9

4

10

5

11

12

6

1-Savol Savollarga qaytish 1 1. Insonning eng ustivor huquqlaridan biri …………?  bu tinch yashash huquqidir!

1-Savol

Savollarga qaytish

1 1. Insonning eng ustivor huquqlaridan biri …………?

bu tinch yashash huquqidir!

2-Savol Savollarga qaytish Yalqovlik, dangasalik, aldamchilik qaysi she’r va hikoyada ifodalangan? “ Yomg’ir” hikoyasi, “To’g’ri so’z bola” she’ri, “yaxshi bo’ldi” hikoyasi

2-Savol

Savollarga qaytish

Yalqovlik, dangasalik, aldamchilik qaysi she’r va hikoyada ifodalangan?

Yomg’ir” hikoyasi, “To’g’ri so’z bola” she’ri, “yaxshi bo’ldi” hikoyasi

3-Savol ” Qo’rqoq” hikoyasi muallifi? Savollarga qaytish Sunnatilla Anarboyev

3-Savol

Qo’rqoq” hikoyasi muallifi?

Savollarga qaytish

Sunnatilla Anarboyev

4-Savol Savollarga qaytish A Alisher Navoiy, Mirak naqqosh kabi qahramonlar qaysi hikoyaga tegishli? ? Tanbeh

4-Savol

Savollarga qaytish

A Alisher Navoiy, Mirak naqqosh kabi qahramonlar qaysi hikoyaga tegishli? ?

Tanbeh

5-Savol Savollarga qaytish Shayx Najmiddin Kubro o/z vatani bo’lmish qaysi vohani dushmandan himoya qilgan? Xorazm vohasini

5-Savol

Savollarga qaytish

Shayx Najmiddin Kubro o/z vatani bo’lmish qaysi vohani

dushmandan himoya qilgan?

Xorazm vohasini

11-Savol Savollarga qaytish Mangu olov nimaning ramzi?  Yoniq xotirani

11-Savol

Savollarga qaytish

Mangu olov nimaning ramzi?

Yoniq xotirani

12-Savol Savollarga qaytish Xudoyberdi To’xtaboyevning “Do’stlik” hikoyasi qahramonlari? Abduqodir va Vova

12-Savol

Savollarga qaytish

Xudoyberdi To’xtaboyevning “Do’stlik” hikoyasi qahramonlari?

Abduqodir va Vova

8-Savol Savollarga qaytish “ Qilichim o’tkir bo’lsada, o’ylab qinidan chiqardim,shirin so’z aytib, g’animning iymon topmog’iga yo’l ochdim” satirlar mualifi kim?  Amir Temur

8-Savol

Savollarga qaytish

Qilichim o’tkir bo’lsada, o’ylab qinidan chiqardim,shirin so’z aytib, g’animning iymon topmog’iga yo’l ochdim” satirlar mualifi kim?

Amir Temur

9-Savol Savollarga qaytish Maqolni davom ettiring: Harchand o’qibsan- bilimdonsan, Gar amal qilmading……… Nodonsan

9-Savol

Savollarga qaytish

Maqolni davom ettiring: Harchand o’qibsan- bilimdonsan,

Gar amal qilmading………

Nodonsan

10-Savol Savollarga qaytish “ Xo’p hayda” xalq qo’shig’i qaysi paytda aytilgan? Xirmon paytida

10-Savol

Savollarga qaytish

Xo’p hayda” xalq qo’shig’i qaysi paytda aytilgan?

Xirmon paytida

6-Savol Savollarga qaytish Shunga o’xshatibdi sinagan odam Sinagan odamga ayondir olam. Yaxshi nom oladi, ezgu kishi, Yomonlar nasibi-el yurt qarg’ishi  She’ri muallifi….. Yusuf Xos Hojib.

6-Savol

Savollarga qaytish

Shunga o’xshatibdi sinagan odam

Sinagan odamga ayondir olam.

Yaxshi nom oladi, ezgu kishi,

Yomonlar nasibi-el yurt qarg’ishi

She’ri muallifi…..

Yusuf Xos Hojib.

7-Savol Savollarga qaytish Мамлакатимизда “Ўқитувчилар ва мураббийлар куни” қачондан бошлаб нишонланади  1996 йил 1 октябрдан

7-Savol

Savollarga qaytish

Мамлакатимизда “Ўқитувчилар ва мураббийлар куни” қачондан бошлаб нишонланади

1996 йил 1 октябрдан

O’quvchilarni baholash va UYGA VAZIFA:

O’quvchilarni baholash va UYGA VAZIFA:

E’tiboringiz uchun  rahmat!   26

E’tiboringiz uchun rahmat!

26


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Navoiy bobomlar"

Автор: Sultonova Gulshoda Fayzullayevna

Дата: 02.04.2020

Номер свидетельства: 544966


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства