Бөлім | Тағам мен сусын Дені саудың – жаны сау |
Педагогтің аты-жөні | |
Күні: | |
Сынып:1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | №125 Логикалық есептер / Дене мүсінін қалай дұрыс сақтау керек? |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастыру. |
Сабақтың мақсаты | «Екі-екіден» комбинациялар нұсқасын құрастыруды үйренесің. |
Құндылықтарды дарыту | Ар-ұят, адалдықты жоғары бағалайды, сөзіне берік, ісіне жауапкершілік танытады, ата-анасына сүйіспеншілікпен қарайды, достарын, сыныптастарын сыйлайды , кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтыңбасы 10 мин | Психологиялық ахуал қалыптастыру «Тәтті болжам» әдісі Бір-бірінің алақанын ұстап, жылы сөздер айтады. Алақандарын қысып ұстайды -Біз мықтысың! -Сен тамаша қызсың! -Керемет жігітсің! Өткенді пысықтау 20+30 40+20 80-50 70-20 60+40 90-10 30+40 80-60 | Тренингке қатысады. Сұрақтарға жауап береді. | ҚБ бағалау | |
Сабақтың ортасы 10 мин | ФС 1,2-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну Жаңаны ашу. Балалар карточкалардағы а, о, қ, с, т әріптерінен бірінші орында дауыссыз дыбыс тұратындай буындар құрастырады. Қандай буындар шығуы мүмкін? Шатаспау және буындарды қайталамау үшін, кесте құрастырып көрейік: | қ | с | т | а | қа | са | та | о | қо | со | то | Бірінші орында дауысты дыбыс тұратындай буындар құрастырып көр. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырма Әртүрлі 2 жеміс таңда. Қандай нұсқалар алынуы мүмкін? Барлық нұсқаларды атау және шатаспау тәсілін ойлап тап. | Оқушылар дауысты дыбыстан басталатын буындар құрастырып көреді. | қ | с | т | а | ақ | ас | ат | о | оқ | ос | от | | Бағалау критерий: «Екі-екіден» комбинациялар нұсқасын құрастыруды үйренесің. Дескриптор: Дауысты дыбыстан басталатын буындарқұрастырып көреді Нұсқаларды атау және шатаспау тәсілін ойлап табады | Оқулық, дәптер |
2 мин | Сергіту сәті | Бірге орындайды | Жарайсыңдар | |
10мин | 4 –тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Топтық жұмыс Есептерді шығарады. 1 топ а)Қыз - 16 Ұл - ?, 3-еуі кем Шешуі: 16-3=13 Жауабы: Эстафетаға 13 ұл қатысты. 2 топ ә) Қыз - 16 Ұл – 10 ? кем Шешуі: 16-10=6 Жауабы: Эстафетаға 6 ұл кем қатысты. 3 топ б) Қазақстан – 3 к. Шетел – 6 к. ? Шешуі: 3+6=9 Жауабы: Жарысқа барлығы 9 команда қатысты. | Есепті шығарады | Дескриптор: Есепті шығарады | |
10 мин | 3,–тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Сырым, Әлия және Серік кіммен шахмат ойнайтынын анықтауда.Ойыншылар жұбын таңдау керек. Қандай нұсқалар болуы мүмкін?Ксетеге сүйене отырып есепті шығар. | Есепті шығарады | Дескриптор: Есепті шығарады | |
Кері байланыс 3 мин | Рефлексия: «Менің әмияным» | Сабақтан қандай әсер алғаны жайлы айтады, суретін салады. | Мадақтау сөздер Жарайсыңдар! | |