kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мухаева Зауре Мендихановна

Нажмите, чтобы узнать подробности

3  сынып  әдебиеттік  оқу  пәніне  арналған ҚМЖ

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мухаева Зауре Мендихановна»

Пән: әдебиеттік оқу

Сынып: 3

Мектеп: Бірік ОЖББМ

Күні: 18.09.2019ж

Мұғалімніңаты-жөні: Мухаева З.М

Сабақтың тақырыбы:

Туған өлке гүлдері

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу.

Сабақ мақсаттары:

Мәтіндегі негізгі ой мен тақырып туралы түсініктерін жазба жұмыстар арқылы бекіту.

Топтық жұмысты бірлесе орындау. Өз бетінше жұмыс жасайу. Сұраққа жауап беру. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасау.

Білімді сыныптастарына түсіндіру, оқулықтан тыс ресурстар қоса алу

Бағалау критерийі

Мәтіндегі негізгі ой мен тақырып туралы түсініктерін жазба жұмыстар арқылы бекітеді.

Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Білімді сыныптастарына түсіндіріп, оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану. Көркем еңбек

Құндылықтарды дарыту

Сұлулықты, әдемілікті көру, сезіну, бағалау

Алдынғы білімдері

Б. Соқпақбаев. «Қамқорлық»

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру бөлімі Сыныпты қалыпқа келтіру.

Ойсергек:

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, 1 рет қол шапалақтаймыз. Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет қол шапалақтаймыз.

Белсенділік танытамыз десек, 3 рет қол шапалақтаймыз.

«Түймедақ күлтелері» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. Түймедақ күлтелеріндегі үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап беру.

Топқа бөлу. Гүл түрлері (1, 2, 3, 4-ке санатып, топқа бөліну. Әр топты гүлдің түріне сай атау).

І топ. Раушан гүл. ІІ топ. Қызғалдақ.

ІІІ топ. Жауқазын.

Гүлдер


«Гүл» арқылы бағалау: Өте жақсы – ашылған гүл.

Жақсы – жартылай ашылған гүл.

Талпынды – ашылмаған гүл (сабақтың соңына дейін осы гүлдер арқылы бағалау)

Сабақтың ортасы


































Мағынаны ажырату. Ойқозғау.

  • Балалар, қандай топтарғабөліндік?

  • Біз сабақта бүгін не жөніндеөтеміз?

  • Мақсатымыз не болмақ? Бағалау критерийіментаныстыру.

Бағалау критерийі. Өз ойы мен сезімін көркем бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізе алады.

Бағалау. БК бойынша бағалау.

Бағалау

критерийі

Дескриптор

Білім алушы

Балл

Мәтіннен көркем бейнелі

сөздерді табу

Гүлдерге қатысты көркем бейнелі сөздерді табады.

1

Сол сөздердің көмегімен

өлеңді мазмұндайды.

1

Көркем сөйлеу

Қай гүлді анасына, ұстазына, досына, туған күн иесінесыйлайтынын

көркем сөйлепжеткізеді.

1

Көркем жазу

Гүл туралы 5 жол өлең

құрастырады.

1

Көркемсөздерді қолданады.

1

1-тапсырма. Осы пікірдің дұрыстығын дәлелде. Туған өлкем гүлдерменен көрікті. Өйткені

1.… 2.… 3.…

2-тапсырма. Өлеңді тыңда. «Гүлдер» Автормен танысу айдары. Т. Молдағалиев ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Берілген көркемсөздерді қолдана отырып, өлеңді қарасөзбен жаз. Сөз көлемі 30–35.

Көркемсөздер: қызыл гүлдер, көк гүлдер, ақ гүлдер, көп гүлдер, шоқ, отқа ұқсап, лүпіл

Жұптық жұмыс.

4-тапсырма. Өлеңнен гүлдерге қатысты көркемсөздерді табыңдар.

Сергіту сәті. «Гүлдер» әнімен қимылдар жасау.

Топтық жұмыс.

І топ. Көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, гүлдерге сипаттама бер.

ІІ топ. Өздері сыйлайтын гүлдер туралы пікірлесу.

ІІІ топ. Өлеңнің қысқаша мазмұнын айт.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

Жеке жұмыс. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма.

Ойтолғау.

Жазылым. Жеке жұмыс.

5-тапсырма. Гүл туралы 5 жолды өлең құрастыр: 1-жол – тек бір сөзбен беріледі: зат есім.

2-жол – тақырыпты екі сөзбен сипаттау: сын есім.

3-жол – тақырыпқа қатысты 3 қимыл атауын жазу: етістік. 4-жол – 4 сөзден тұратын сөйлем.

5-жол – тақырыппен мәндес бір сөз: синоним.

Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік?











Бағалау парағы















Үнтаспа Слайд

Автордың портреті





Гүлдің суреттері немесе гүлдер















Тапсырма

Сабақтың соңы

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия. «Гүлдер» әдісі

Кері байланыс жасау.

  • Сендер қандай пікірдесіңдер?

  • Нені біле алдыңдар?

  • Не қызықтырды?

  • Саған пайдасы барма?

  • Не жаман, не жақсы болды?


Үйге тапсырма: «Гүлдер» өлеңін мәнерлеп оқу.

гүлдер













күнделік

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Cуреттегі гүлдердің қайсысын туған күн иесіне сыйлар едің? Неліктен? Пікіріңе екі дәлел келтір.

раушан лалагүл

қызғалдақ


ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.


ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.


ҚБ: Шапалақ арқылы бір-бірін бағалау.


Оқушылар жазу кезінде партада түзу отыру.

Ширатуда ережені сақтады.

Жұптық жұмыста бір-бірінің пікірін тыңдау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушыларым нені үйренді?

Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?








Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпаын тигізер (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралды менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Мухаева Зауре Мендихановна

Автор: Мухаева Зауре Мендихановна

Дата: 15.09.2019

Номер свидетельства: 519730


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства