Сабақ: Математика | Мектеп: «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ | |||
Күні: 16.03.2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Алдиярова Ильмира Макмутовна | |||
Сыны: 1 «Г» | Қатысқандар: 29 | Қатыспағандар: 0 | ||
Сабақтың тақырыбы: | Монеталар | |||
Сабақтың мақсаты: | 1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау | |||
Ойлау деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану | |||
Күтілетін нәтижелері | Барлық оқушылар: монеталарды ажырата алады | |||
Кейбірі Алған білімді өмірде қолдана алады. | ||||
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. | ||||
Тілдік мақсат | монета құны, әмиян | |||
Бастапқы білім | Күнделіктегі өмірде ақшаны пайдалану | |||
Қолданылатын әдіс - тәсілдер | Жұппен жұмыс, топтық жұмыс, «менің орнымды тап» ойыны АКТ, «Дүкенде» ойыны | |||
Жоспар | ||||
Сабақ кезеңдері | Уақыт 45 мин | Ресурстар | ||
Басталуы | Сәлеметсіздерме оқушылар! Бүгінгі сабақты бір-бірімізге жақсы тілектер тілеп бастаймыз. Әр топ тілек айтады І-топ Тамаша сезім ІІ-топ Керемет күн ІІІ-топ Ғажайып мінез ІV-топ Батыл ой V-топ Сәттілік Оқушылар менде бүгінгі күндеріңе сәттілік тілеймін. Сол сәтте монета дыбысы шығады. -Балалар бұл ненің дыбысы? -Тиын, монеталардың. Сұрақ-жауап. Оқушылар монета туралы білгендерін айтады. 1993 жылы теңге қолданысқа ене бастады. Тәуелсіз мемлекеттің өзінің валютасы болады. Әр мемлекеттің валюталарын атап кетті. | Монеталар, әр елдің валютасы | ||
Сабақтың ортасы
Жұмыс дәптері | Мағынаны тану Оқушылар әр топтағы әмиян ішінде не бар екенін айтады. 1тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20тг. (МК) Балалар монетада жазылған сан оның құнын білдіреді. Сендер бүгінгі сабақта 1тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20теңгелік монеталарды бір-бірінен ажырата аласыңдар және монеталармен әртүрлі амалдар орындайсыңдар. Ендеше «Менің орнымды тап» ойыны Шарты: әр топтағы оқушы әмияндағы монетаны вагондарға өсу ретімен орналастырады. 1 – тапсырма (Д) Әмияндағы монеталарды салыстыр Бағалау критерийі: Білім алушы 1.Әмиян ішіндегі монета санын анықтай алады. 2.Монета құнын ажырата алады. 3.Монеталарды салыстыра алады Дескриптор: Білім алушы 1.Әмиян ішіндегі монета санын анықтады 2.Монета құнын ажырата алды. 3.Монеталарды салыстырды От шашумен бағалау, пікірлерін айту. (МК) 2– тапсырма (Ж) Қанша монета Бағалау критерийі: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Оқушылар жұптық тапсырманы алмастырып, тексерген оқушылар пікірлерін білдіріп отырды. «Санау әні» 3– тапсырма (Т) Ақшаны сана Бағалау критерийі: Білім алушы
Асанда 5 теңгелік 2 монета және 10 теңгелік 1монета бар. Асанда барлығы қанша ақша бар? Асанда 5 теңгелік 2 монета және 10 теңгелік 1монета бар. Асанда барлығы қанша ақша бар? Дескриптор: Білім алушы
Оқушылар берілген критерий бойынша бағалап пікірлер айтты. Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау. Оқушылар жұмыс дәптерін ашамыз монета санын цифрлармен сәйкестендіреміз. | Пойыз, әр түрлі монета Монета суреті, АКТ Әмиян, үлестірме | ||
Сабақтың аяқталуы | Кері байланыс «Дүкенде» ойыны Әр топтан бір оқушы шығып дүкеннен 6 зат сатып алады. Топтағы оқушыларға бір-бірден ұсынады. Оқушылар сол кәмпитте көрсетілген сома бойынша параққа қандай монета қолданды жазады. Рефлексия. Бүгінгі сабақта не туралы өттік? | |||