kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мерекелер.Отбасындағы мерекелер.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Отбасындағы мерекелердің бірін сипаттау.Оқушылар  сабақ бойынша отбасы, отбасы мүшелері, отбасылық дәстүрлер туралы мәліметтерді меңгерту

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мерекелер.Отбасындағы мерекелер.»

Пән: Дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Мен және қоғам

Сынып: 1 «Ә»

Күні:

Мектеп:№26 ЖББОМкмм Орал қаласы

Мұғалімнің аты-жөні:Бижанова Замзагуль Нурболатовна



Қатысқандар саны:20

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы:

Мерекелер.Отбасындағы мерекелер.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


1.1.6.1.Отбасындағы мерекелердің бірін сипаттау.


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Отбасылық мерекелерді атайды.

Көптеген оқушылар:

Отбасындағы мерекелерді өткізу рәсімін әңгімелейді.

Кейбір оқушылар: Өз отбасындағы әр мерекенің ерекшелігін айтады,салыстырады.


Тілдік мақсаттары:

Мереке,оқиға, сыйлық

  • Сенің отбасыңда қандай мерекелер аталып өтіледі?

  • Сен үшін қандай мерекелер маңызды?

  • Сен туған күніңе қандай сыйлықтарды алғанды ұнатасың?


Құндылықтарды дарыту:

Құрмет. Еңбек пен шығармашылық.

Ынтымақтастық орта қалыптастыру мақсатында

сыйластыққа тәрбиелейін.

Пәнаралық байланыс:

Көркем еңбек, математика,сауат ашу

АКТ қолдану дағдылары:

Сергіту сәтін өткізу барысында «Көңілді күн» бейнеролигін пайдаланамын. (Денсаулық,қауіпсіздік техникасын сақтау)

Бастапқы білім

Оқушылар өткен сабақ бойынша отбасы, отбасы мүшелері, отбасылық дәстүрлер туралы мәліметтерді меңгерген.


Сабақтың барысы:


Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ширату


5 мин

Ұ. Шеңбер құру:

  • Жақында қандай мереке келе жатыр?

  • Ал сендер, қандай мерекелерді жақсы көресіңдер?

  • Өте жақсы, көбің туған күндеріңді жақсы көретін екенсіңдер, олай болса қазір біз оң жақтағы көршімізге ым-ишара арқылы сый сыйлап, табайық.

  • Қане, таптық па сыйлықтарымызды?Онда осы сыйлықтарыңмен біз қонаққа барамыз.



Топқа бөлу

«Қимылды көрсет» ойынМимика

  • Қазір мен «Адамдар» дегенде барлығымыз жүреміз, «Үй» дегенде 2 адамнан үй жасап тұрамыз, «Тұрғын» дегенде үй ішіне 1адам кіреді.

«Қонақ» дегенде 5 адамнан қол ұстасып тұру керек.



Қ.Б.М: ТАМАША!



-Қане, осы қонаққа жиналған бес адам 1 топ болып топтасайық.



-Біз ширатуда не істедік?

- Сыйлық алдық, қонаққа бардық ...

- Қонаққа күнде барамыз ба?

- Жоқ

- Ал қай кезде барамыз?

-Туған күндер де, мерекелер де

Оқушыларды оқу мақсатымен таныстыру.

-Өте жақсы,бүгін біз сабағымызда «Мерекелер.Отбасындағы мерекелер» жайында айтамыз, сипаттаймыз.


















Сабақтың ортасы


5 мин

«Гүл шоғырын жина» ойыны

Ұ.Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін бір бір гүлден беремін.


- Қалай ойлайсыз, осы гүлдерді не істеуге болады?


-Қане, бәріміз осы гүлдерді бір жерге жинасақ не шығады?

-Дұрыс, гүл шоғыры.



  • Гүл шоғырын көргенде қандай сезімде боласыңдар?

  • Қуанышты

  • Гүл не үшін қажет?

(Гүлді мерекелерде сыйлайды)

  • Мереке дегеніміз не? –Қандай мерекелерді білесіңдер? (Оқушылардың жауабын тыңдау, толықтыру)

  • Орыс тілінде мереке, отбасы сөздерін қалай айтамыз?

  • Ағылшын тілінде ше?

  • Мереке-праздник-holiday

  • Отбасы-семья- family

  • Сенің отбасыңда қандай мерекелер аталып өтіледі?

- Сен үшін қандай мерекелер маңызды?

- Сен туған күніңе қандай сыйлықтарды

алғанды ұнатасың?


Қ.Б. «От шашу» (өзара бағалау)

М.К

Мереке-біреудің немесе бір нәрсенің құрметіне арналған салтанат. Бұл күні адамдар бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлап, қонаққа барады, көңіл көтереді. Қонақжайлылық пен тілектестік –қазақ халқының жақсы дәстүрі

























8мин























2 мин



















5 мин

Т. Суреттер бойынша саралау тапсырмалары


А тобы. Берілген сурет қиындыларынан мозайка құру,мерекелерді атау;



В тобы. Мазмұнды суретті ретімен орналастыру, әңгімелеу;



С тобы. Екі суретті салыстыру, ерекшелігін айту;











ҚБ Мұғалімнің кері байланысы«2 жұлдыз, 1 ұсыныс» арқылы бағалау.






Ұ.Сергіту сәті. «Көңілді күн». Бейнероликте берілген би қимылдарын өз орындарында қайталайды



Біз ширатуда сыйлықты ым-ишарамен бердік, енді өз қолымызбен жасаймыз.


Ж.Ашықхат жасау«Досыңа не сыйлар едің?» (Маршруттық карта)


Керекті құрал-жабдықтар:

  • А4 қағазы

қайшы

желім

түрлі түсті бояулар

суреттер



  1. Ақ қағазды алып, бүкте.


  1. Көрсетілген жиегін қи.



  1. Берілген суреттердің ұнағанын таңдап жапсыр немесе суретін сал.


  1. Безендір.



  1. Тілек айтып көршіңе сыйла.


6.Өз жұмысыңа бағдаршам түстері арқылы

баға бер.







ҚБ«Басбармақ» (өзара бағалау)



Тапсырмаларды интербелсенді тақтадан көреді.



















Интербелсенді тақтадан көрсету.
























Сабақтың соңы


7 мин




































3 мин

Сабақты бекіту


Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу және түсіну

Қолдану

Бағалау критерийі:


  1. Отбасылық мерекелерді атайды.

  2. Отбасындағы мерекелерді өткізу рәсімін әңгімелейді.



1-Тапсырма

Суретте қандай мереке бейнеленген? Отбасыңызда бұл мереке қалай тойланады?

Топта талқылаңыз.



Дескриптор:
- суретте бейнеленген мереке түрін анықтайды;

- отбасында туған күн мерекесін өткізу рәсімін айтады.

-оқиғаның соңын болжап айтады;


Қ.БӨзіндік бағалау


Рефлексия. «Хабарлама»

Балалар бүгінгі сабағымыз осымен мәресіне жетті. Мына ұялы телефондарға сабақтың қалай өткендігі туралы, ол қалай жемісті жұмыс істегені туралы бір-біріне қысқа хабарламаны суретті жапсыру (смайлик) арқылы жіберу ұсынылады?

Бәрі ұялы телефондарын көрсетеді.


Кері байланыс:

-Неге бұл смайликті таңдадың?

- Бүгінгі сабақ несімен ұнады?

- Нені түсінбедің?

- Сабақ барысында қай кезең қызықты болды?













































Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушыларды материалды меңгеру деңгейін тексеру жолдары



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сарaлау тәсілдерінің тапсырма (Деңгейлік тапсырмалар ішінен), қaрқын (қабілетті оқушыларға қосымша тапсырма ), диалог және қолдау көрсету( көмекке қажет ететін оқушыларға) қолдау көрсетемін.


Оқушыларғa ынталандыру және қалыптастырушы бағалауғa жетелеуге деңгейлік тапсырмалар беремін. «Мадақтау», «Өзара бағaлау», «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» ауызша мадақтау әдістерін қолданамын. Сaбақтың соңында қалыптaстырушы бағалауға aрналған тапсырмаларын беремін.


Денсаулық сaқтау технологиялары.

Ширату жаттығуы, Сергіту сәті «Қимылды би».

АКТ қолданудa уақыттын ескеремін.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Мерекелер.Отбасындағы мерекелер.

Автор: Бижанова Замзагуль Нурболатовна

Дата: 17.02.2018

Номер свидетельства: 457985


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства