Күні | Пәні: Әдебиеттік оқу | Сынып: 3А |
Сабақтың тақырыбы: | Ж. Жабаев «Менің өмірім» |
Мақсаты: | Бала Жамбылдың өнер адамы болып қалыптасуындағы өскен ортасының , ұлттық салт -дәстүрдің әсерін түсінуге жағдай туғызу |
Оқу нәтижесі: | Өз бетімен, топта жұмыс жасау тапсырмалары арқылы мәтін мазмұнын игеруге мүмкіндік беру. Оқушыларды қиялдауға, шығармашылықпен жұмыс жасай білуге баулу . |
Оқытудың түрлері | Топтық жұмыс. Мұғалімнің бағалауы. Білім ағашы. |
Оқыту әдістері | Шеңбер, ыстық орындық, ИНСЕРТ,ДЖИГСО, әдеби үйірме стратегиялары. |
Ұйымдастыру кезеңі | Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу: «Сәлемдесу елінде». |
Үй тапсырмасын тексеру | «Шеңбер» әдісі және «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау. |
Топқа бөлу Топ ережесі | Топқа бөлу. 1-топ: Күйшілер 2-топ: Әншілер 3-топ: Батырлар 4-топ: Би-шешендер Топ ережелерін еске түсіру | Топ ережесін айтады: -Өзгені тыңда! -Өзіңді тыңдат! -Мүмкіндікті пайдалан! -Уақытты сыйла! -Ойыңды ашық айт! -Өзгенің пікірі құнды! | Слайд | |
Қызығушылықты ояту «ИНСЕРТ» әдісі | Әр оқушыға кестені толтырту. Сабақтың басында 1-ші: «Не білемін?» бөлімін толтырады, ал сабақтың соңында 2-ші: «Не білдім ?» бөлімін толтырады. Әр топтан бір оқушыдан шығып толтырған кестесін қорғайды. |
Жаңа сабақ Мәтінді игеру Мәтінмен жұмыс1. 1,2,3,4 нөмірге бөліну 2. Қонаққа бару. 3. Қонақтан оралу. 4. Топпен талқылау. 5. Мазмұндау | Кластер арқылы Жамбыл Жабаевтың өмірбаянымен таныстыру . «Менің өмірім» мәтінін 4 абзацқа бөліп, таратып беремін. Әр топ өздеріне берілген абзацты оқып болғаннан кейін оларға 1-ден 4-ке дейін санаймын. Сосын 1-ші нөмір алғандар бір топқа, 2-ші нөмір алғандар екінші топқа жиналады, т.с.с.Балалар оқыған мәтін жолдары бөлігін бір-біріне айтып береді. |
Сөздік жұмыс | Жарапазан-ораза айында үй аралап жүріп айтатын өлең. Әуес-әр нәрсеге үйір,құштар. |
Сергіту сәті | Компьютерден сергі у сәтін орындау. |
Шығармашылық жұмыс «Әдеби үйірме» стратегиясы | 1.Коллаж-туған жері 2. Негізгі ойды табу (сілтеме табушылар) 3. Өлең құрастыру 4.Қойылым |
Қорытынды | ИНСЕРТ әдісі. Кестенің екінші бөлігін толтыру |
Бағалау Формативті бағалау: Оқушыларды мадақтап, бағалау | Не ұнады? Не ұнамады? Бағалау. Білім ағашы Топ басшысының бағалауы идея ұсынуы; ойын еркін жеткізуі; ашық сұрақтар қоя білуі; сұраққа жауап беруі. |
Рефлексия | Балаларға баспалдақ суреті салынған қағаз таратылып беріледі де, сол баспалдақтағы өзінің орнын белгілеу тапсырылады. Егер оқушы өзін сабақта жақсы сезініп, сабақты жақсы түсінсе, баспалдақтың ең биік жеріне күннің суретін салады.Ал егер сабақты дұрыс түсінбесе, сабақ ұнамаса, баспалдақтың төменгі жағына бұлттың суретін салады. Осылайша оқушының өзін-өзі бағалауы мен мұғалімнің сабағы бағаланып, өзара кері байланыс жүзеге асырылады. |
Үй жұмысы | 88-90 бет мазмұндау. Жамбыл Жабаевтың өлеңдерін жинақтау. |