Тақырыбы
Мен мектепке барамын
Күні,айы
17.01.17 ж.
Сынып
1«а»
Сабаққа қатысатын оқушылар саны:
Сабаққа қатысапаған оқушылар саны:
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
1.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.
1.2.3.1.Сұхбаттысының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі әдістермен жауап беру.
1.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен мәтіннің көмегімен мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым(кім?не?қандай?неше?) сұрақ қоя білу.
1.4.4.1. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір –бірімен дұрыс байланыстырып жазу;санитарлық-гигиеналық талаптарға сай жазу.
1.5.1.5.Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар: Сұрақты түсінеді,өзінің үйге,мектепке немен және кіммен баратынын айта алады.
Оқушылардың басым бөлігі: Мұғалімнің көмегімен көмектес септігінің жалғауларын дұрыс қолдана алады, тақырып бойынша өзара тілдесе алады.
Кейбір оқушылар: Мектепке,үйге баратын жолы туралы айта алады,сабақта үйренген материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
Жоспарланған жұмыс
Ресурстар
Сабақтың басы
(МК)Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Шаттық шеңберін құрып жақсы көңіл- күй сыйлап,тілектер айту.
(МК,Ұ)Оқушылардың назарын оқулыққа аударып 1-тапсырмада берілген суретке аудару.Сурет бойынша оқушылар көлік түрлерін қайталайды. Оқушыларға бірінші баланың мектепке автобуспен баратынын,екінші баланың велосипедпен бартынын,ал үшінші бала жаяу бартынын түсіндіреді. (ОТ.Ұ) 2- тапсырма арқылы оқушылар көлік түрлерінің ішінде мектепке бару үшін қолданатындарын қайталайды.(автобус,велосипед,мәшине).
Оқушыларға мектептің және осы көліктердің суретін салып,әр суреттің қасына оның атын жаза алады(көлік атауларында оқушылар әлі үйренбеген дыбыстар қазақ тіліне тән Қ,І.Ң.Ә.Ғ,Ө,Қ,Ұ,Ү,) кездеспейтіндіктен,оқушылар олардың атын және мектеп деген сөзін жаза алады.
(МК,Ұ) «Есте сақта!» айдары бойынша (МК,Ж) «Есте сақта» айдары арқылы оқушыларға «Сен мектепке (тауға,саябаққа) барасың ба?» деген сұраққа жауап беру үлгісімен таныстырамын.Оны 1-тапсырмадағы сурет бойынша жүзеге асыруға болады.Мектепке жақын тұратын оқушылар мектепке жаяу келетіні белгілі,сондықтан бұл сөз оқушылар үшін өте қажет болып табылады.
(МК,Ұ) 3- тапсырмада оқушылар берілген суреттер бойынша «Ол үйге. барады» деген сөйлемді толықтырып айту арқылы белсенді лексиканы тағы бір рет қайталайды.
(Т)4-тапсырмада оқушылар топпен жұмыс істейді.Оқушылар тапсырмада берілген сөйлесу үлгісін тыңдайды,қайталайды содан кейін өздері сол үлгі бойынша сөйлеседі.Үлгі:
1-оқушы:-Сен үйге немен барасың?
2-оқушы:- Мен автобуспен барамын
Мұғалім:- Ол үйге немен барады?
3-оқушы:-Ол автобуспен барады.
(МК,Ұ) Д»птердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.
(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақтан алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.
Сабақтың соңы
(Қ)Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылармен кері байланыс орнату.Не қиын,не оңай болғанын,не қызық болғанын туралы өз ойларын айтып білдіре алады
Дескриптор:
- Таныс сөздерді анықтайды.
- Таныс сөздерді мағынасына қарай қолданады
Қосымша ақпарат
Қорытындылау
1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз ба?Неге?
2.Жүргізілген жұмыстардың тиімділігі
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1.
2.