Күні:13.10.2017жыл Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Мектебіме саяхат. Н дыбысы мен әрпі. | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау 1.1.9.2 дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну 1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | ||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба, таныстырылым. | ||
Тілдік құзыреттілік | |||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | Қайырлы таң, ұстазым! Топқа бөлу Тапқырлар Ойшылдар Алғырлар | Шаттық шебері | |
Сабақтың ортасы 8 минут | Өткен сабақты пысықтау. Жұмбақ арқылы ашу Екі тіреу, басқышы біреу. (Н) Әуеден күбі түсті, Күбінің түбі түсті. (найзағай) . Өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық? Ол қандай дыбыс? Ойын: «Қай топ әдемі жазады?» Нн дыбысының әрпімен таныстыру. Н әрпі неше элементтен тұратынын аңғарту
Топпен жұмыс 1 – тапсырма 1.Ана,айна сөзінде н дыбысы сөздің қай бөлігінде кездесіп тұр?Дыбыстық талдау жасау. 2 – тапсырма 1.«Н» әрпі бар сөздер айту 2.«Н» дыбысы бар сөздерге сөйлем құрау 3.Н әрпінен басталған сөздерді табу №1 тыңдалым №2 Сурет бойынша бір – біріңмен сөйлесіңдер | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс | |
Сергіту сәті 4 минут | «Күн мен түн» ойыны Видео көрсетіледі оқушылар бірге жасайды. | Сергіту сәтіне арналған жинақ | |
Қызықты тапсырма 8 минут | 3 – тапсырма Ойын: «Тауып көр» «Ас атасы –нан» деген мақалды пайдаланып сабақты бастадым. Бірде Науан әжесіне еріп, егіс даласына келді. Ол шашақты басы иіліп тұрған бидай сабақтарын көріп, әжесінен: -Мынау өсіп тұрған не?- деп сұрады. - Науанжан, бұл пісіп тұрған нан,- деп,жауап берді әжесі. - Нан болса, таба наны қайда? -Таба нан да осы дәннің ішінде. - Ақ тоқаш ше? - Ол да осы дәннің ішінде. - Бауырсақ ше ? - Бауырсақ та дәнге сиып тұр. - Әже, кіп-кішкентай қауызды дәнге осынша көп нан қалай сыйып тұр? – деп Науан таңғалды. - « Ас атасы –нан, нан атасы –дән! деген. Осынша мол дүние,тоқшылық әрбір дәннің ішінде, - деді әжесі. Осы жерде оқушылардың назарын нан, дән деген сөздерге аударту. Оқушылар ойын тыңдап, қорытынды жасау. Тағамдарды бізге кім әзірлейді? 4.Жұптық тапсырма Анаңды қалай жақсы көретініңді ыммен және қимылмен көрсет. Дәптермен жұмыс | Түрлі тапсырмалар | |
Аяқталуы 10 минут | Қазір қай мезгіл? Дидактикалық ойын «жемістер жина» | ||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Күн таратылады оқушылар сабақ түсінікті болса жабыстырады. | ||