kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мектеп асханасы.Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Открытый урок по обновленной программе по предмету сауат ашу. О школьной столовой. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мектеп асханасы.Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар.»



Бекітемін

Мектеп: №173

Пәні:сауат ашу

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Абилдаева Г.С.


Сынып: 1 «В"



Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

7-бөлім: Тағам және сусын


Сабақтың тақырыбы

Мектеп асханасы.Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар.

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау

1.3.7.1 Мұғалімнің көмегімен сөз,сөйлем, мәтінді тексеру және қателерін түзету

1.1.4.1. Мәтін мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы

1.1.6.1сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін,вербалды емес қарым-қатынас құралдарын) қолдану

Сабақ мақсаттары:

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Бағалау критерийлері:

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: дыбыстар мен әріптер жайлы түсінікті меңгерді

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Дыбыс дегеніміз не?

  • Дауысты,дауыссыз дыбыстар дегеніміз не?

  • Жуан және жіңішке дыбыстардың айырмашылығы не?

Құндылықтарға баулу

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану,музыка сабағы

Алдыңғы оқу:

Оқушылар үйде, сыныптан тыс орында алған білімдерін қолданады.

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин





5 мин



Сыныпты топқа бөлу

І.Психологиялық ахуал

Біз балдырған баламыз,

Қуан,шаттан,

Қуан ,шаттан,

Қуанатын күн бүгін.

Қайырлы таң,

Қайырлы күн,

Күліп шықты күн бүгін.

– Балалар, бүгін бізде ерекше күн болғалы тұр. Сендердің білімдерінді көруге бізге қонақтар келіп отыр.Қазір қандай жыл мезгілі?

(оқушы жауабы)

-Жарайсыңдар!

-Бүгінгі сабағымызды жақсы жауап берсек,көктем мезгілінің қандай екенін,күніміздің қандай екенін білеміз.

Ендеше орнымызға жайғасып,бүгінгі сабағымызға көтеріңкі көңіл-күймен ат салысайық!

ІІ. Үй тапсырмасын қортындылау.

(сұрақ-жауап алмасу)

-Балалар қазақ тілінде неше әріп бар?

-Неше дыбыс бар?

–Дыбыстар нешеге бөлінеді?

Дұрыс балалар. Ал онда балалар тілдік қатысына қарай дауысты дыбыстар екіге бөлінеді.Жуан және жіңішке.

Жаңа сабақ Жуан және жіңішке дыбыстар






Қима қағаздар,

Шаттық шеңбер

Сабақтың ортасы






































24 мин

-Балалар, біз тамақты қай жерде ішеміз?

(оқушы жауабы)

Суретпен жұмыс.

-Жарайсыңдар,мына суретке қараңдаршы не көріп тұрмыз?(оқушылар сурет бойынша әңгіме жүргізеді).

-Жарайсыңдар!

Оқулықпен жұмыс.

1-жаттығу.Мәтінді түсініп оқы.

Оқушылар мәтінді бір-бір сөйлемнен тізбектей оқып шығады. Мәтіннің бірінші сөйлеміндегі сөздерден дауысты дыбыстарды тауып,олардың жуан немесе жіңішке екенін айту.

Топтық тапсырма. «Сыныптасыңмен өз ойынды бөліс».

І-топ

Асханаға кірерде не істеу керек?

ІІ-топ

Түскі асқа қандай тағам аласың?

ІІІ-топ

Тамақ ішіп болғаннан кейін не деу керек?

ІҮ-топ

Үстел басында қалай отыру керек?

-Жарайсыңдар,балалар! Сендер тапсырманы дұрыс орындадыңдар,олай болса күніміз мінекей жарқырап тұр.(тақтаға шуағын шашқан күн көзімен ілінеді)

Ендеше бағалап жіберейік.

2-жаттығу

Көркем жазу. Сөздерді талдап кетеміз. Оқушылар сөйлемді оқып шығып,олардың жуан не жіңішке екенін ажыратады.

Дәптермен жұмыс.

Осы жаттығуды көркем етіп дәптерімізге жазамыз.

-Жарайсыңдар ,балалар! Сендер екінші тапсырманы да жақсы орындадыңдар,ендеше жерге шөп шыға бастады.

-Кәнеки,бағалап жіберейік.

Сергіту сәті.

(музыка мен қимыл-қозғалыс)

-Жарайсыңдар! Мінеки,сендер тағы да тапсырманы дұрыс орындап,қызғалдақтар гүлдеп шыға бастады.

4-жаттығу топпен жұмыс

Тиісті әріптерді қойып,бірнеше сөз жасау. Сөздердегі дауысты дыбыстардың жуан не жіңішке екенін айтамыз. Төрт топқа тапсырма беріледі.

-Жарайсыңдар! Мінеки,сендер тағы да тапсырманы дұрыс орындап,көбелектер қанат қағып ұша бастады.

Маркерлер, түрлі түсті қағаздар, смайликтер.

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс












суреттер









Күн көзінің суреті

Үш шапалақ әдісі.







Шөптің суреті


Үш шапалақ әдісі.



Гүлдің суреті

Үш шапалақ әдісі.

Сабақтың соңы

3 мин

















3мин

-Балалар,осының бәрі қай жыл мезгілінде болатын іс-әрекеттер?

(оқушы жауабы)

-Олай болса «Көктем» сөзінде неше дауысты және дауыссыз дыбыстар бар?

(оқушы жауабы)

-Жуан дауыстылары қайсы,жіңішке дауыстылары қайсы?

(оқушы жауабы)

-Жарайсыңдар. Бағалап жіберейік.

-Міне ,бүгін сендер тапсырмаларды жақсы орындап жақсы нәтижеге жеттік. Көктем мезгілінің жаймақ шуақ күнін тамашаладық. Төбемізде жарқыраған күн,жерге шөптер,қып-қызыл қызғалдақтыр шығып,гүлдерімізге көбелектер ұшып-қонып бізге тамаша көңіл-күй сыйлады.

Кері байланыс

Рефлексия

«Бақыт құсы» әдісі арқылы допты оқушыларға лақтырып сұрақ-жауап алмасу.

Оқулық






Көбелектің суреті









Үш шапалақ әдісі.


Үйге тапсырма

1 мин

3-жаттығу.

оқулық

Бағалау

1мин

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Смайликтер

Қосымша ақпарат

Саралау

  1. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

  2. Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау

Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?











Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

___________________________________________

___________________________________________

___________________________________________

___________________________________________

___________________________________________

___________________________________________

___________________________________________

Қорытынды баға

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:_____________________________________________________________________________________

2:_____________________________________________________________________________________

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:_____________________________________________________________________________________

2:_____________________________________________________________________________________

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.____________________________________________________________________________________

2_____________________________________________________________________________________




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Мектеп асханасы.Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар.

Автор: Абилдаева Гулжан Сагатовна

Дата: 03.05.2019

Номер свидетельства: 509026


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства