Қысқа мерзімді жоспар |
Мұғалімі: | Темирбаева К.Х. |
Пәні: | Әдебиеттік оқу 2-сынып |
Сабақтың тақырыбы | Мазмұндама « Асыл әдет» /31-сабақ/, ІҮ тоқсан |
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың тілдік қорын дамыту, сауаттылықтарын арттыру. |
Күтілетін нәтижелер | |
Сабақ түрі | Аралас сабақ, топпен жұмыс. |
Оқытуда қолданатын әдіс-тәсілдер | Түсіндіру, сұрақ- жауап, диалогтік оқыту, сыни ойлау стратегиялары, жеке, жұптық, топтық жұмыс, презентация |
Керекті жабдықтар | Б.А. Тұрғынбаева, З.Муфтибекова «Алматыкітап» оқулығы 2013ж қарындаш, сызғыш, түрлі-түсті бояулар,суреттер. |
Сабақ барысы |
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе | І.Ұйымдастыру бөлімі Псих-қ ахуал туғызу Ата салтым – асыл мұрам, ардағым, Бабалардың жалғастырар арманын. Сан ғасырда қалпын бұзбас қадірім, Өткенімді бүгінменен жалғадым. | Жұмыс істеуге дайындалады |
Тұсаукесер | ІІ. Кіріспе: Тәрбие, білім, ақыл – адамның үш тағаны. Осының біреуі кем соқса, адам толымды болмайтын сияқты. «Тәрбие – тал бесіктен» екені белгілі. Адам жастайынан ата-анасының, өсе келе балабақшаның, мектептің, қоғамның, қоршаған ортаның тәрбиесін алады. Өз бойына көңілге түйген тәлімін жинайды. Барлық адам бірдей тәрбиелі болып кетпейді. Мұның себебі, айтылған ақылды, берілген тәрбиені әр адам бірдей қабылдай бермейді. Біреулер өзгеріп, жақсы, өнегелі болып қалыптасса, енді біреулері керісінше адамға жұғымсыз, жат әрекеттерімен, теріс қылықтарымен қоғамдық ортаға сыймай жүреді. | Жаңа мәлімет алады |
Негізгі бөлім | -Балалар біздер жаңа не туралы тақпақ айттық? -Дұрыс айтасыңдар? -Олай болса бүгінгі жазар мазмұндамамыз осы доп туралы? -«Асыл әдет» атты мазмұндама жазуға дайындалайық. Мазмұнадаманы оқып шығамын. Ернұр-анасының ең жақсы қолғанаты. Ол алдымен үй сыпыруды үйренді. Алғашында сыпырғыш Ернұрдың еркіне көнбей, қолынан сусып кете берді. Сондықтан ол сыпырғышты екі қолымен мықтап ұстап алатын болды. Сыпырғыш біразға дейін еркіне көнбей жүрді. Ал анасы еңкейсе болғаны, үй ішіндегі қоқыстың бәрі есіктен шыға жөнелетін. Ернұр сыпыра бастаса, олар есіктен төрге қарай қашатын. Бұрыш- бұрышқа тығылып қалатын. Бірақ ынталы бала ықылас қойған ісін тындырмай қоюшы еді. Ақыры Ернұр үйді тап- тұйнақтай етіп сыпырып қоятын болды. Сөйтіп, бұл жұмыстан апасының қолын біржола босатты. Әр сенбі сайын Ернұрдың анасы үй ішін тазартатын. Сол кезде Ернұр тымпың-тымпың етіп, кішірек бөлмені өзі жуып шығады. Бұл да оның бұлжымас әдеті болып алды. Анасына болысқан бала оқуда да үздік болады. Өйткені ол ерінбейді. Жасында ерінбейтін бала өскенде ең бақытты азамат болады. Жоспар: 1. Анасының қолғанаты. 2. Еңбекқор Ернұр. 3. Анасының үй жинауы. 4. Бақытты азамат. | Сұрақтарға жауап береді, мазмұндаманы тыңдап, түсінгендерін айтып талдайды, мазмұндама жазады. |
Қорытынды | -Бүгінгі сабақта нені еске түсірдік? - Өздерінізді басбармақ арқылы бағалау Сумативті бағалау | Топпен талдай отырып, жауап беру |
Үйге тапсырма | Ереже қайталау | Күнделіктеріне жазып алады |