kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика саба?ынан ?тілген материалдарды пысы?тау?а арнал?ан ?ыс?а мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Б?л саба?ты бастауыш сынып м??алімдері ?дістемелік к?мек ретінде ?олдана алады. Жас мамандар?а, бастауыш сынып м??алімдеріне к?мегін тигізеді. Екінші сыныпты? математика п?нінен ?ырк?йек айында ?тілген та?ырыптарды пысы?тау?а арнал?аy тапсырмалар ж?не ?р т?рлі ?дістер берілген. Саба?ты? ??рылымында о?ушыларды? жас ерекшеліктері ескерілді, о?ушыны? сыни ойлануына к??іл б?лінді, о?ушыларды? ?здігінен ж?мыс жасауына тапсырмалар ?арастырыл?ан, топпен, ж?ппен, жеке ж?мыс жасау?а ба?ыттал?ан. Саба?ты? ?н бойында о?ушылар формативті ба?алауды ж?ргізеді. Б?л саба?та о?ушылар топпен ж?мыс жасау?а, ?здігінен білім алу?а, ба?алау?а ?йренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика саба?ынан ?тілген материалдарды пысы?тау?а арнал?ан ?ыс?а мерзімді жоспар»

Абишева Камшат Сырымқызының

қысқа мерзімді жоспары

Айы/күні 22.10.15

Математика

2 «Ә» сынып

Сабақтың тақырыбы

Өткенді пысықтау

Жалпы мақсаты

Екі таңбалы сандар құрамы, тура, кері есептер шығаруға байланысты алған білімдерін пысықтау, логикалық ой-өрістерін, есептеу машықтарын, алған білімдерін қолдану дағдыларын дамыту

Күтілетін нәтижелер

Екі таңбалы сандарды жазбаша жіктеп қосу тәсілдерін, кері есептер шығару жолдарын меңгереді, есептеу машықтары дамиды.

Орындалатын жұмыстар

1.Оқушыларды топқа бөлу

2.Топ ережесін еске түсіру

3.Сабақтың мақсатын анықтау

4.Тақырып бойынша негізгі тапсырмаларды орындау

5.Топтық, жұптық тапсырмаларды орындау

6.Рефлексия

Қолданылатын ресурстар

Сызба, үлестірмелі материалдар, суреттер, футбол доптары мен қақпаларының суреті

Қолданылатын модульдер

СТОҮ, көшбасшылық, жас ерекшелікке сәйкес оқыту, ОҮБ мен оқуды бағалау, дарынды балаларды дамыту

І.Ұйымдастыру кезеңі:

Көңіл-күйімізді көтеріп алайық (музыка ырғағымен қимылдар жасау) (1 мин)

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, тренинг өткізу, сабаққа мақсат қою

«Мен бүгін сабақта .........» (2 мин)

2.Топқа бөлу (капитан, маяк, борт сыртында, түскі ас, ескек есеміз) (2 мин)

Топтарға ат береді: Қайрат, Арлан, Жеңіс

Топ басшыларын тағайындау партаның астына стикер қойылған оқушы топ басшысы болады, бағалауды топ басшылары жүргізеді.

1-топ «Қайрат»

2-топ «Арлан»

3-топ «Жеңіс»

Топ ережесін еске салу: құлақпен тыңдау, сұрақтар қою, уақытты үнемдеу

1.Көркем жазу минуты: 19 (1 мин)

Сабақ кезең

дері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Сабақтың мақсатын оқушыларға анықтату. Ойын шартын түсіндіру. Балалар біз бүгінгі сабағымызды ойын түрінде өткіземіз. «Хоккей» ойынын ойнаймыз. Жарыса отырып, қақпаға шайба соғамыз. Сабақ соңында қай топ қақпаға шайбаны көп салса, сол топ жеңімпаз болмақ. Ол үшін тапсырмалар жазылған дотың шарттарын дұрыс орындауымыз керек.

1.Сабаққа назар аударады.

2.Сабаққа психологиялық жағынан дайындалады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Негізгі бөлім

І.Ұйымдастыру кезеңі

«10 сұрақ» әдісі. (3 мин) Өткен сабақтарға байланысты 10 сұрақ қоюға бағыттаймын.








ІІ.Сандар құрамын қайталауға бағыттаймын

Топтық жұмыс (әр топ жұмыстарын қорғайды) шайба беріп отыру (9 мин)


ІІІ.Есепті шығаруға бағыттаймын. Кері есептер құрастыр (10 мин)

Арман 7 печенье жеді. Желінбеген 5 печеньесі қалды. Бастапқыда Арманда барлығы неше печенье болды?


Сергіту сәтін ұсынамын (4 мин)

«Доп лақтыру»












ІҮ.Теңдеу шығаруға бағыттаймын.

(5 мин)

Өздіктерінен шығарады. Теңдеу шығару алгоритмі бойынша теңдеуді бір оқушы бастайды. Сағат тілімен келесі оқушы жалғастырады.

5 + c = 10

16 - у = 8

В - 4 = 8



Ү. Топтық жұмыс (6 мин)

1-топ геометриялық пішіндерден кез-келген зат құрастырады

2-топ саны бар мақал-мәтелдер тауып, мағынасын ашады

3-топ Қожанасыр туралы әңгімелерді


ҮІ.Рефлексия


Бүгін сабақта ...

Қиын болғаны


Ең ұнаған тапсырма


Менің түсінгенім



Топ басшысының бағалауы

Үйге тапсырма: 49 бет №4






Математикалық диктант тарату.

Екі таңбалы сандарды қосу мен азайтуды, кері есептердің шығарылу жолын қадағалап отыру.

Жекелеген оқушыларға тапсырма беру.

Жеке жұмыс жасаған балаларды смайликтермен марапаттаап отыру.








Бір – біріне сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді.

Ауызша есептер шығарады.

12-2 11-2 17-8

7+6 13+5 5+8

-қосудың компоненттерін ата

-азайтудың компоненттерін ата

-есептің неше элементтен тұрады

-есептің элементтерін ата



1-топ 18 санының құрамын жазады

2-топ 16 санының құрамын жазады

3-топ 17 санының құрамын жазады




Есеп элементтерін басшылыққа ала отырып, есептер шығарады. Бір оқушы тақтада орындайды.Тексереді. кері есептер құрастырады.



СТОҮ Логикалық тапсырмалар

1.Лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек? (жоғары)

2.Қаз бір аяғымен тұрғанда 4 кг,екі аяғымен тұрғанда неше кг болады? (4 кг)

3.Аулада 6 қой, 4 тауық және 30 балапан жүр. Аулада неше құс жүр? (40)

4.Екі адам шахматты 2 сағат ойнады. Бір адам неше сағат ойнайды? (2 сағ)

5.3 жұмыртқа 5 минутта піседі, ал 4 жұмыртқа неше минутта піседі?

6.1 кг темір ауыр ма, әлде 1 кг мақта ауыр ма?


Бір оқушы қорғауға шығады. Теңдеудің түбірін атап кетеді. Белгісіз компонент.







Құрастырған заттарын қорғап, өмірде қажеттілігін атап өтеді.

Мақал – мәтелдердің мағыналарын ашады.


«драма» әдісі бойынша сахналайды













№1 Математикалық диктант орындайды. Формативті бағалау



Математикалық диктант

1

8 бен 9-дың қосындысының мәнін жаз.

2

Бірінші қосылғыш 7, екінші қосылғыш 6. Қосындының мәнін жаз.

3

40 пен 30 сандарының қосындысын тап.

4

Азайғыш-17, азайтқыш-8. Айырманың мәнін тап.

5

13-ті 5-ке кеміт.

Бағалау шкаласы

Тапсырманың №

1

2

3

4

5

Балл саны






Бағалар:

«5» - 5 балл

«4» - 4 балл

«3» - 3 балл

«2» - 1-2 балл

Бағалау шкаласы бойынша өздерін бағалайды. (Доптардың артында берілген тапсырмаларды жарыса отырып шығару)

№2Есептершығару

Сергіту сәті: «Компьютер» ойыны

.



















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Математика саба?ынан ?тілген материалдарды пысы?тау?а арнал?ан ?ыс?а мерзімді жоспар

Автор: Абишева Камшат Сырымовна

Дата: 26.11.2015

Номер свидетельства: 258758


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства