Математика №89 | Күні: 19.02.18 | СембаеваБ |
Сабақтың тақырыбы: | 1 санымен амалдар орындау. |
СЫНЫП: 2 Б | Қатысқан оқушылар саны: 23 | Қатыспаған оқушылар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.2.1.2 - әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу 2.2.1.4 санды 1-ге көбейту және бөлу жағдайларын әріпті теңдік түрінде: a1=a; a:1=a көрсету |
Сабақ мақсаты | 1 санымен амалдар орындауды үйрету .Санды 1-ге көбейту және бөлу жағдайларын әріпті теңдік түрінде: a1=a; a:1=a көрсету |
Сабақ нәтижесі: | Өрнектің мәнін өсу ретіне қарай орналастырып, мысал құрастырады. 1 санымен көбейтуге және бөлуге мысалдар құрастырады. Баған түрінде есептерді шығарады. Өрнек құрастырып, оның мәнін табады. |
Ресурстар | Оқулық, дәптер |
Құндылықтарды дарыту | Шапшаңдыққа ,ұқыптылыққа тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі |
Сабақтың жоспары |
Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Ресурс |
Басталуы | Психологиялық ахуал қалыптастыру: Оқушылар шеңберге тұрып, қол алысып, бір-біріне сәттілік тілейді. | Шеңбер құрып, сәттілік тілейді |
Ортасы Жұптық жұмыс Топтық жұмыс | Білу және түсіну Өткен тақырыптарды қайталау Сабақтың мақсатын хормен оқиды (Ж) №1. Өрнектің мәнін өсу ретіне қарай орналастырып, мақалды құрастырады. Д: Өрнектің мәнін тауып, шыққан мақалдың мағынасын түсіндіреді. 27:3= 9 3*9= 27 9*5=45 6*3= 18 5*8=40 Жауабы: Ағаш тамырымен, адам досымен мықты. Кез келген санды 1-ге және 1-ді кез келген санға көбейткенде,сол санның өзі шығады. а*1=а 1*а=а | (Т) №2. Есептерге сызба таңда. Оларды екі амалмен шығатындай сұрақтармен толықтыр және шығар. 1- топ-а 2-топ-ә 3- топ-б Д: Оқушылар есептерді екі амалмен шығатындай толықтырып, оларды шығарады. | Оқулық, дәптер |
Сергіту сәті Тақтамен жұмыс. | «Көңілді күн!» №3. Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексереді. 100-24=76 19+6=25 50+17=67 61-49=12 60-13=47 57+13=70 29+21=50 55+35=90 70-14=56 17+53=70 61+19=80 40-18=22 (Т) №5. а) Өрнек құрастырып, оның мәнін тап. (99-77)+11=33 ә) 15+5-13=7 32-2+18=48 15+10-13=12 43-2+18=59 15+30-13=32 52-2+18=68 Д: өрнек құрастырады, өрнектердің мәнін табады. Ойлан тап! (оқушылардан сұрақтарға жауап алу) 1 жұмыртқа 4 минут піседі, 4 жұмыртқа неше минут піседі? Үстелде 4 алма тұр. Бір алманы екіге бөлсе, үстелде неше алма бар деп саналады? | |
Аяқталуы | Сабақты бекіту –Бүгін не өттік? – Не білдіңдер? Қиындық қай жерде туындады? «Жетістік сатысы» рефлексия | Жетістік сатысы |
Үйге тапсырма: 57 бет №4 |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
үлгерімі төмен оқушыларға көмек ұйымдастыру | Бір-бірін бағалау |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |