Олай болса к?ктем мезгіліне байланысты бір – бірі?ізге жа?сы тілектер айты?даршы. К?ктемде малшылар ?ыстай отыр?ан ?ыста?ын тастап, жаз жайлау?а к?шеді. Жаз жайлау?а барып, олар киіз ?йге ?оныстанып, бір – бірін ?она??а, ерулікке ша?ырады.Олай болса бізде сол адамдар?а ??сап 4 ауыл?а б?лініп, саба?ымызды «Ауылдар?а» саяхатпен бастаймыз.
1 – ші ауыл «Абай» ауылы
2 – ші ауыл «М?хтар» ауылы
3 – ші ауыл «С?кен» ауылы
4 – ші ауыл «Жамбыл» ауылы
Неге б?л ауылдарды Абай, М?хтар, С?кен, Жамбыл аталарды? атымен атады?? ?йткені ?лы аталарды? ?мірімен бала кезінен неге ?уес болып, ?скені, нені жа?сы к?ретіндерімен танысып жатырмыз.
О?улы?та?ы т?сінік керек.
1. Ж?здіктерді? саны бойынша. Мысалы: 7ж?зд.>6ж?зд.бол?анды?тан 700>698
2. Егер ж?здіктерді? саны бірдей болса, онды?тарды? саны бойынша.М:2онд. <3онд.бол?анды?тан 829 <832
3. Егер ж?здіктер саны мен онды?тар саны с?йкес болса, онда бірліктер саны бойынша.
Мысалы: 6>бол?анды?тан 346 > 342
О?улы?пен ж?мыс:
«Абай» ата ауылыны? тапсырмасы №1 мысал
С?здік ж?мыс.
Акваланг – су астында ж?зетін адамдарды? тыныс алу ?шін істелген арнайы, ішіне сы?ыл?ан ауа толтырыл?ан аппарат.
?р д?рыс жауап?а 1 ж?лдызшадан беріледі.
Сыныпты?, топты? ж?мыс.
?з бетімен орындайды да, топ басшысына тексертеді.
Просмотр содержимого документа
«Математика.3 та?балы сандарды салыстыру»
Математика 2- сынып
Сабақтың тақырыбы:3 таңбалы сандарды салыстыру
Сабақтың мақсаты:
1. Үш таңбалы сандарды үлкен разрядтан бастап салыстыруға оқушыларға үйрету.
2. Оқушылар шағын топтар құрамында бір – бірінің пікірлерін тыңдайды,
бірін – бірі үйретеді, сыйластық және шығармашылық тұрғысынан
қарым – қатынас құру, ортақ мақсаттар айқындау.
3. Оқушылар есептерді шешудің тиімді тәсілдерін іздестіреді,
проблема шешуге дағдыланады.
Сабаққа қажетті құралдар: слайдтар, киіз үй суреттері.
Сабақтың түрі: саяхат сабақ
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі:
ІІ Үй жұмысын тексеру.
Өткен сабақты қорытындылауға ауызша тапсырмалар беріледі.
1 топ 486 356 сандарын разрядтық қосылғыштарға жіктеу.
2 топ 854 725 сандарының сандық разрядын атату.
ІІІ Жаңа сабақ
Жаңа тақырыпты бастамас бұрын топтарға бөлініп бүгінгі сабағымызда саяхатқа шығамыз.
Оқушылар қазір жылдың қай мезгілі?
Көктем
Көктем айларын атаңдаршы?
Наурыз, сәуір, мамыр.
Олай болса көктем мезгіліне байланысты бір – біріңізге жақсы тілектер айтыңдаршы. Көктемде малшылар қыстай отырған қыстағын тастап, жаз жайлауға көшеді. Жаз жайлауға барып, олар киіз үйге қоныстанып, бір – бірін қонаққа, ерулікке шақырады.
Олай болса бізде сол адамдарға ұқсап 4 ауылға бөлініп, сабағымызды «Ауылдарға» саяхатпен бастаймыз.
1 – ші ауыл «Абай» ауылы
2 – ші ауыл «Мұхтар» ауылы
3 – ші ауыл «Сәкен» ауылы
4 – ші ауыл «Жамбыл» ауылы
Неге бұл ауылдарды Абай, Мұхтар, Сәкен, Жамбыл аталардың атымен атадық? Өйткені ұлы аталардың өмірімен бала кезінен неге әуес болып, өскені, нені жақсы көретіндерімен танысып жатырмыз.
Оқулықтағы түсінік керек.
1. Жүздіктердің саны бойынша. Мысалы: 7жүзд.6жүзд.болғандықтан
700698
2. Егер жүздіктердің саны бірдей болса, ондықтардың саны бойынша.
Мысалы: 2онд.
3. Егер жүздіктер саны мен ондықтар саны сәйкес болса, онда бірліктер саны бойынша.
Мысалы: 6болғандықтан 346 342
Оқулықпен жұмыс:
«Абай» ата ауылының тапсырмасы №1 мысал
Сөздік жұмыс.
Акваланг – су астында жүзетін адамдардың тыныс алу үшін істелген арнайы, ішіне сығылған ауа толтырылған аппарат.
Әр дұрыс жауапқа 1 жұлдызшадан беріледі.
Сыныптық, топтық жұмыс.
Өз бетімен орындайды да, топ басшысына тексертеді.
860 680 101 500
729 305 380 370
2 – ші тапсырма «Мұхтар» ата ауылының тапсырмасы.
№3 есеп
264-60+1 = 205 700-1-600 = 99
900+99+1 = 100 400-1-300 = 99
809+80+1 = 890 390-90-1= 299
4 топтан 4 оқушыны тақтада орындату.
3 – ші тапсырма «Сәкен» ата ауылының тапсырмасы.
1 оқушыны 1 ауылдан тақтаға шығарып талдап орындату.
Р = 3см + 3см + 3см + 3см = 12см
Сергіту сәті:
К Т Е Б Е М І Т Р
Қ Ұ П Ы Т Ы А Д
Е Й Д І Н З І
Қ У Ш О Ы
4 – ші тапсырма «Жамбыл» ата ауылының тапсырмасы.
№6
Ө.Ж. – 14 мая шөп Ш: 14+3 = 17
Б - ? 3 артық Ж: 17 мая шөп
Әр дұрыс жауапқа 1 жұлдызша
Логикалық есептер
Тапқырлыққа тапсырма.
Тақтаға бірнеше мысал қоямын, сол өрнектен артық өрнекті табуы керек.
56+24 98 – 18 52+28
70+10 45+35 90 – 20
Қорытындылау:
Бүгін мен не білдім? Қандай есептер шығардым?
Бүгінгі көңіл – күйім қандай?
1
2
3
1 оқушыны тақтаға шығарып, ауызша жаңа сабақты қорытындылату. Қай ауыл оқушыларының сабаққа жақсы қатысқанын айту.