Маңғыстау облысы
Мұнайлы ауданы
№ 2 жалпы білім беру орта мектебі
Исмаева Оксана Чанчаровна
Пәннің аты: математика | Уақыты: 10.11.2018 ж | 4 «Ә» сынып | Мұғалім: Исмаева О. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қайталау | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Жылдамдық, уақыт және қашықтық туралы түсінікті қалыптастыру, кері жай есептер құруға, шығаруға дағдыландыру. | |||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Оқушылар қозғалысқа қатысты есептерді шығаруға дағдыланады. Уақытты тиімді пайдалануға жаттығады. | |||||||||||||||||||||||||
Ресурстар | Дидактикалық материалдар, кесте | |||||||||||||||||||||||||
Дерек көздері | Математика оқулығы 4 сынып, дидактикалық –әдістемелік құралдар | |||||||||||||||||||||||||
Оқыту әдісітері | Жаңа оқыту технологиясы, ойын, көрнекілік, сұрақ - жауап. | |||||||||||||||||||||||||
Іс-әрекет барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | ||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | Психологиялық дайындық Оқушыларды топтарға бөлу. | Оқушылар мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | ||||||||||||||||||||||||
Тұсаукесер | Сұрақ- жауап -Жылдамдықтың қандай өлшеу бірліктерін білеміз ? | Сұрақтарға жауап береді. -м/с; мм/с; км/ сағ; м/ мин; см/с -Әр түрлі. - t v • t = s | ||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім | №1 Есепті шығар. Тақтада орындау.
Кері есептер құрастыр және шығар. №2 Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар. Тақтада орындау.
№3 Өрнек түрінде жаз және мәнін тап. Жұптық жұмыс. (78090+10907) – а а =61900 (а+48890) : 9 а =15019 №4 Теңдеулерді шещ. Топтық жұмыс х•9=9009 333 : а=3 в : 5=125 №6 Жеке жұмыс Тік төртбұрыш сыз және периметрін тап. а– 4 см 3 мм в– 3 см 2 мм Р - ? №7 Өрнектеп көрсет:Топтық жұмыс 18 сағ 40 мин = □ мин 19 сағ 15 мин •3 = □ мин 19 мин 20 с = □ с 32 мин 40 с • 2 = □ с №8 Бос тор көздерге қандай санды қойғанда тура теңдік шығады? Жеке 9 м : □=9 мм □ • 50=2 ц 72 см : □=72 мм □ : 50=20 ц □ кг • 100=28 ц □ • 500=6 км □ см • 100= 3 м □ : 500=6 км №9 Теңдік тура ма, тексер:Жұптық 10784•3+10784=10784 • 4 60080 • 5–60080 = 60080 •4 4684•8+5684•2=3684•6 3748•6+3800=3800+3748•6 №10 Есепті шығар.Тақтада орындау
| Есепті шығарады. Ш: 69 м = 6900 см 6900 : 2=3450 Ж: 3450 см/с7 Кері есептер құрастырып,оларды шығарады.
Ш: 3450 • 2=6900 6900 : 3450=2 Ж: 2 с, 6900 см Кесте бойынша есептер құрастырып, шығарады. Ш: 1000 : (7+3)=100 100 • 7=700 100 • 3=300 Ж: 700 км, 300 км. Өрнек түрінде жазып,мәнін табады. (78090+10907)–61900=27097 (15019+48890) : 9=7101 Теңдеулерді шещеді. х•9=9009 333 : а=3 в : 5=125 х=1001 а=111 в=625 Тік төртбұрыш сызып және периметрін табады. Р=(4 см 3мм+3 см 2мм) •2=15 см Өрнектеп көрсетеді. 18 сағ 40 мин = 1120 мин 19 сағ 15 мин •3 = 1155 мин 19 мин 20 с = 1160 с 32 мин 40 с • 2 = 3920 с Бос тор көздерге санды қойып тура теңдік шығарады 9 м : 1000=9 мм 4 • 50=2 ц 72 см :10=72 мм 1000 ц : 50=20 ц 28 кг • 100=28 ц 12 м • 500=6 км 3 см • 100= 3 м 3000км:500=6 км Теңдік тура ма, тексереді: 10784•3+10784=10784 • 4 тура 60080 • 5–60080 = 60080 •4 тура 4684•8+5684•2=3684•6 тура емес 3748•6+3800=3800+3748•6 тура Есепті шығарады. Ш: 960 • 2 = 1920 (км) 1920 : 3=640 (км) 640: 80=8 Ж: 8 сағат. | ||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бөлім | - Бүгін сабақта нені үйрендік? | Сұрақтарға жауап береді. | ||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма | №5 89-бет Оқушыларды бағалау | Күнделіктеріне жазады. | ||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс | «Жетістік баспалдағы»
| Оқушылар түсінгеніне қарай баспалдаққа өздерінің орнын белгілейді. | ||||||||||||||||||||||||