kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика. Есептер шығару . Жорыққа шығамыз

Нажмите, чтобы узнать подробности

1 сынып математика пәнінен есептер шығару тақырыбында  сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика. Есептер шығару . Жорыққа шығамыз»

Бөлім

«Саяхат», «Салт-дәстүр және ауызәдебиеті»

Пәні:

Математика

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептер шығару / Жорыққа шығамыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;

Сабақтың мақсаты

Сурет бойынша есеп құрастыру

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Сабақтың ортасы

(5 мин)








13 мин

«Ой қозғау» әдісі

Сұрақ қойып, есепті шығар.

Шатыр ұйықтайтын қаптан қанша кг –ға артық?

Ұйықтайтын қап шатырдан қанша кг –ға кем?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау





1-тапсырм

Топтық жұмыс

Flippity платформасы арқылы топқа бөлу

Сурет бойынша есеп құрастыр. Есепті шығар, кері есеп құрастыр.

1 – топ «Ауыл»

Рюкзак – 7кг

Ұйықтайтын қап – 3кг

Барлығы - ? кг

Ш: 7 + 3 = 10

Барлығы – 10кг

Рюкзаг – 7 кг

Ұйықтайтын қап - ? кг

Ш: 10 – 7 = 3

2 – топ «Қала»

Барлығы -10кг

Жамылғы – 3кг

Рюкзак - ? кг

Ш: 10 – 3 = 7

8

3 - топ «Саяхатшы»

Болған – 10 кг

Шатыр - 5кг

Рюкзак - ? кг

Шешуі: 10 – 5 = 5

4 – топ «Әуежай»

Рюкзак – 8 кг

Салды – 2кг каст.

Болды - ? кг

Шешуі: 8 + 2 = 10

Сұрақ қойып, есепті шығарады














1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады

5.кері есеп құрастырады


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!






Жұлдызшалар


Дескриптор:

-қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады

-кері есеп құрастырады

Оқулық

№1, 34 бет









Оқулық

№ 2

34-бет


8 мин








Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Мен жорыққа не алып шығамын?» ойыны

Заттарды таңдап, олардың массаларын ата.



«Бірігу» ойыны

Мұғалім 10 – ға дейінгі кез келген санды айтады.

1. заттарды таңдайды

2.массасын есептейді

3.нәтижесін тексереді





Балалар айтылған сан бойынша бірігеді

«Отшашу» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-заттарды таңдайды

-массасын есептейді

-нәтижесін тексереді



«Басбармақ» арқылы

Таратпа

қаламсап









7 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Мәнін тап» әдісі

Есепте.


1. азайтудың мәнін есептейді

2.қосудың мәнін есептейді


«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

-азайтудың мәнін есептейді

-қосудың мәнін есептейді

Оқулық

№4, 35-бет

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!






Таяқшадағы жұлдыз

дар





























































































Бөлім

«Саяхат», «Салт-дәстүр және ауызәдебиеті»

Пәні:

Математика

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептер шығару / Атам мен әжемнің ауылында

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;

Сабақтың мақсаты

Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табу


Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Сабақтың ортасы

(5 мин)




10 мин

«Сиқырлы сандар» әдісі

Жасырынған сандарды тап.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау





1-тапсырм

Ұжыдық жұмыс

«Анықта» әдісі

Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын тап.

Оларды шығар.

Жасырынған сандарды табады









1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады

5.сұлбасын табады

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!


Жұлдызшалар


Дескриптор:

-қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады

-сұлбасын табады

Таратпа

қаламсап





Оқулық

№1,

36-бет


9 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Суретке қара.

Есеп құрастыр және оны шығар.





«Бірігу» ойыны

Мұғалім 10 – ға дейінгі кез келген санды айтады.

1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады





Балалар айтылған сан бойынша бірігеді.


«Отшашу» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

- қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады


«Басбармақ» арқылы

Таратпа

қаламсап









9 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Мәнін тап» әдісі

Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңда. Есепте.


1. суретке сәйкес қосыныдысын, айырмасын таңдайды


«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

-суретке сәйкес қосыныдысын, айырмасын таңдайды

Оқулық

№ 3,

37-бет

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!






Таяқшадағы жұлдыз

дар









































































































































Бөлім

«Саяхат», «Салт-дәстүр және ауызәдебиеті»

Пәні:

Математика

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қорытындылау / Атам мен әжемнің ауылында

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;

Сабақтың мақсаты

Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табу


Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Сабақтың ортасы

(5 мин)




13 мин

«Салыстыр» әдісі

Қайсысы ауыр?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау





1-тапсырм

Топтық жұмыс

Flippity платформасы арқылы топқа бөлу

Есепті шығар, кері есеп құрастыр.

1 – топ «Ауыл»

Бір ауылдан – 10 адам

Екінші ауылдан - ?, 3 адам кем

Ш: 10 - 3 = 7

2 – топ «Қала»

Ұл – 6 ? артық

Қыз - 4

Ш: 6 – 4 = 2

3 - топ «Саяхатшы»

Тәрелке -8

Кесе - 6

Шешуі: 8 – 6 = 2

Суреттегі көкөністерді салыстырады







1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады

5.қысқаша жазылуын табады


1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады

5.кері есеп құрастырады

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!


Жұлдызшалар


Дескриптор:

-қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады

-қысқаша жазылуын табады

Дескриптор:

-қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады

-кері есеп құрастырады

Таратпа

қаламсап





Оқулық

№1, 2

38-бет


8 мин







Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Салыстыр.




«Бірігу» ойыны

Мұғалім 10 – ға дейінгі кез келген санды айтады.

1. бірінші ондықтарды салыстырады

2.екінші ондықтарды салыстырады



Балалар айтылған сан бойынша бірігеді.


«Отшашу» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

- бірінші ондықтарды салыстырады

- екінші ондықтарды салыстырады


«Басбармақ» арқылы

Таратпа

қаламсап









7 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Мәнін тап» әдісі

Есепте

1. қосудың мәнін есептейді

2.азайтудың мәнін есептейді

3.нәтижесін тексереді

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

-қосудың мәнін есептейді

-азайтудың мәнін есептейді

-нәтижесін тексереді

Оқулық

№ 3,

39-бет

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!






Таяқшадағы жұлдыз

дар




















































Бөлім

«Саяхат», «Салт-дәстүр және ауызәдебиеті»

Пәні:

Математика

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептер құрастыру және шығару / Өзенге бару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;

1.5.1.3** қосындыға берілген есептерді талдау және шығару

Сабақтың мақсаты

Суреттер және сұлбалар бойынша есептер құрастыру


Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Сабақтың ортасы

(5 мин)




13 мин

«Салыстыр» әдісі

Сурет бойынша салыстыр.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау





1-тапсырм

Топтық жұмыс

Flippity платформасы арқылы топқа бөлу

Суреттер және сұлбалар бойынша есептер құрастыр.

1 – топ «Ауыл»

Қайықта - 4 а.

Жағада - 2 а.

Барлығы - ? а

Ш: 4 + 2 = 6

2 – топ «Қала»

Барлығы – 6 а.

Қайықта – 4а.

Жағада - ?

Ш: 6 – 4 = 2

3 - топ «Саяхатшы»

Болды – 7 бәліш

Салды – 3 бәліш

Барлығы -? бәліш

Шешуі: 7 + 3 = 10

Сурет бойынша салыстырады







1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!


Жұлдызшалар


Дескриптор:

-қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады



Таратпа

қаламсап





Оқулық

№1, 2

40-бет


8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Сурет бойынша есеп құрастыр.






«Бірігу» ойыны

Мұғалім 10 – ға дейінгі кез келген санды айтады.

1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады




Балалар айтылған сан бойынша бірігеді.


«Отшашу» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

- қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады


«Басбармақ» арқылы

Таратпа

қаламсап









7 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Мәнін тап» әдісі

Есепте

1. қосудың мәнін есептейді

2.азайтудың мәнін есептейді


«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

-қосудың мәнін есептейді

-азайтудың мәнін есептейді

Оқулық

№ 4,

41-бет

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!






Таяқшадағы жұлдыз

дар

















































































































Бөлім

«Саяхат», «Салт-дәстүр және ауызәдебиеті»

Пәні:

Математика

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өзіңді тексер!

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару.

Сабақтың мақсаты

санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау


Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Сабақтың ортасы

(5 мин)





13 мин

«Салыстыр» әдісі

Бос тор көздерге салыстыру таңбасының тиістісін қой.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау





1-тапсырм

Топтық жұмыс

Flippity платформасы арқылы топқа бөлу

Есептің қысқаша шартын жаз.

Есепті шығар.

1 – топ «Ауыл»

Болды - 18 ш

Жеді - 2 ш.

Қалды - ? ш

Ш: 18 – 2 = 16

2 – топ «Қала»

Болды - ? к.

Қосты - 4 к.

Барлығы – 10 к.

Ш: 10 – 4 = 6

3 - топ «Саяхатшы»

Ән айтты - 50 б

Би биледі - ?, 20 –сы артық

Шешуі: 50 + 20 = 70

Бос тор көздерге салыстыру таңбасының тиістісін қояды





1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!


Жұлдызшалар


Дескриптор:

-қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады



Таратпа

қаламсап





Оқулық

Таратпа

А3

маркер

8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Есепті шығар. Есепке сәйкес сызбаны белгіле

Болды - 6 к.

Берді – 2к

Қалды -?к

Ш: 6 – 2 = 4


«Бірігу» ойыны

Мұғалім 10 – ға дейінгі кез келген санды айтады.

1. қысқаша шартын жазады

2.сұрағын анықтап, өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады




Балалар айтылған сан бойынша бірігеді.


«Отшашу» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

- қысқаша шартын жазады

-сұрағын анықтап, өрнек құрады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады


«Басбармақ» арқылы

Таратпа

қаламсап

дәптер








7 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Мәнін тап» әдісі

Өрнектердің мәнін тап.

20 cм – 10 см – 3 см =

7 сағ + 2 сағ – 5 сағ =

1. ұзындық өлшем бірлігіне ерілген өрнектің мәнін табады

2.уақыт өлшем бірлігіне ерілген өрнектің мәнін табады


«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

-ұзындық өлшем бірлігіне ерілген өрнектің мәнін табады

- уақыт өлшем бірлігіне ерілген өрнектің мәнін табады

Таратпа

Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!






Таяқшадағы жұлдыз

дар
















































































































































































































































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Математика. Есептер шығару . Жорыққа шығамыз

Автор: Сыдыкова Бақытгуль Абеновна

Дата: 23.02.2023

Номер свидетельства: 626419
