kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Машқар Гумеров " Көк кептер" Әдебиеттік оқу пәніне арналған ҚМЖ 2 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Әдебиеттік оқу пәніне арналған М.Гумеровтың "Көк кептер" тақырыбына ҚМЖ 2сынып

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Машқар Гумеров " Көк кептер" Әдебиеттік оқу пәніне арналған ҚМЖ 2 сынып»

Дырымбаева Гульнар Кадылбековна

« Оралхан Бөкей атындағы № 44 лицейі»

Жоғары санатты бастауыш сынып мұғалімі

Өскемен қаласы

Сынып: 2

Пән: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы:

Бөлім: Құстар біздің досымыз.

Машқар Гумеров. Көк кептер

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Менің отбасым және достарым.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Шығарманың мазмұнын түсінеді.

Көптеген оқушылар:

Шығарма мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Кейбір оқушылар:

Шығарма мазмұныны бойынша сұрақтар құрастырады.

Бағалау критерийі

Шығарманың мазмұнын түсініп, сұрақтарға жауап береді.


Құндылықтарға баулу

Мәңгілік Ел жалпыұлттық идеясының 7 құндылықтарының бірі ұлттық дүниетанымның маңыздылығын түсіндіру.Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау,қарым-қатынас жасау қабілеті,достық,айналадағыларға қамқорлық көрсету.

Пәнаралық байланыс

Музыка, жаратылыстану.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта,аудио

Бастапқы білім

Құстардың бірнеше аттарын біледі.

Кептерлер туралы біледі.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы.






























Жағымды ахуал орнату.

1.Сәлемдесу.

- Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз,

Үлкендерді құрметтеп,

Бас иеміз біз.

-Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезінейік.

Топқа бөлу: «Cиқырлы қорапша»

Құстардың суреттерін таңдау арқылы, топтарға бөліну.


(Т) «Адасқан сөздер» әдісі.

Құстар суреттерінің артындағы адасқан сөздерді құрастыру арқылы құстар туралы нақыл сөзді құрастырады.

Аққуды атуға, досыңды сатуға болмайды.


Нақыл сөзді талдау.

-Неге аққуды атуға болмайды деп ойлайсыңдар?

-Досты сатуға болмайды деген сөзді қалай түсінесіңдер?

Дескриптор:

-Нақыл сөздерді дұрыс құрады.

-Мағынасын түсіндіреді.

ҚБ: (Т) «Ұшты-ұшты» (Нақыл сөздерді дұрыс құрап,мағынасын дұрыс түсіндірсе қолдарындағы құстарды көтереді.)




















Сабақтың ортасы.


Тыңдалым. «Болжау әдісі»

  • Сонымен балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не жайлы болмақ?

  • Қандай құс жайлы екенін білу үшін мына дауыстарды тыңдайық.

  • Көгершінді тағы қалай атайды?

Машқар Гумеровтың «Көк кептер» шығармасымен танысамыз.

Автор Машқар Гумеров туралы презентациядан мәлімет беру.

1.тапсырма. Оқулықпен жұмыс: (Т) оқылым «Аялдамаммен оқу» әдісі

Әр топ мәтін бөліктерін оқып, басқа топтарға түсіндіреді. Ондағы түсініксіз сөздерді белгілейді.

Тауып оқу.

1-топ: Нүсіпбектің кептерді атқан жерін тауып оқу.

2-топ: Жараланған кептердің қиналып жатқан жерін оқу

3-топ:Достарының Нүсіпбекті жазалаған жерін тауып оқу.

Дескриптор:

- Әр топ мәтін бөліктерін оқиды

- Мәтін бөліктерін топтарға түсіндіреді.

- ондағы түсініксіз сөздерді белгілейді.

ҚБ: «Үш шапалақ»

Сөздік жұмыс: Зақпы-айыр садақ, ату құралы



2.тапсырма (Т) айтылым «Карусель» әдісі

Әр топ мәтін бойынша 5 сұрақ дайындап келесі топқа қояды.

Дескриптор:

  1. Шығарманың мазмұны бойынша 5 сұрақ құрастырады.

  2. Cұрақтарға толық, дұрыс жауап береді.

ҚБ: «Құс қанаты»( Егер топтар сқрақтарға дұрыс, толық жауап берсе қолдарын көтеріп, құс қанаты сияқты қимыл жасайды )


Сергіту сәті: «Ақ көгершін»


Деңгейлік тапсырма

(Ж) жазылым. «Венн диаграмасы» әдісі

Оқушылар жұппен бір-біріне оқылған мәтіндегі кейіпкерлер Нүсіпбек пен Аймағанға сипаттайды. Ортақ қасиеттерін табады.

Нүсіпбек Аймаған





Дескриптор:

-Кейіпкерлерді сипаттайды.

- Ортақ қасиетін табады.

ҚБ: (Ж) «Көңіл күй сызығы» әдісі арқылы бағалау (Әртүрлі көңіл-күйдегі смайликті сызықтарға орналастыру.

Деңгейлік тапсырма

  • Нүсіпбек пен Аймағанның арасындағы достыққа өз көзқарасыңды жаз.

«Кезбе тілші» әдісі

Тілші роліндегі оқушы микрофонмен әр топқа барып сұрақ қояды.

- Құстарға қалай қамқорлық жасар едің?

-Құстар туралы қандай тыйым сөздер білесің?

-Құстардың табиғатқа қандай пайдасы бар?



Аудио, құстардың дыбысы.



Презентация


























https://youtu.be/aE-nSf4tdvI













Сабақтың соңы.

3 минут.


(Ө)«Семантикалық карта»


Авторы

Жанры

Жағымды кейіпкер

Жағымсыз кейіпкер

Менің түйгенім








ҚБ:Мұғалімнің бағалауы





Кері байланыс

«Жемшашар»

Ағаш бұтақтарындағы тиісті жемшашарға құстарды орналастырады.

Түсінікті: жасыл жемшашар.

Сұрағым бар: сары жемшашар.

Түсінбедім: қызыл жемшаша


Үйге тапсырма:

Барлығы: Ой толғау Мен Нүсіпбектің орынында болсам.....

Көптегені: Жараланған кептерге қалай көмектесуге болады. Ретімен жаз.

Кейбірі: «Құстар - біздің досымыз» тақырыбына эссе жазу.






















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Машқар Гумеров " Көк кептер" Әдебиеттік оқу пәніне арналған ҚМЖ 2 сынып

Автор: Дырымбаева Гульнар Кадылбековна

Дата: 24.12.2018

Номер свидетельства: 492578


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства