kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Маманды?ты та?дау

Нажмите, чтобы узнать подробности

?дебиеттік о?у п?ні бойынша 3 сыныптар?а  арнал?ан "Маманды?ты  та?дау" ?ле?іне ??растырыл?ан  саба?  жоспары. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Маманды?ты та?дау»

Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні: 30.09.2015

Сыныбы: 3 «Б»

Сабақтың

тақырыбы

Т.Молдағалиев «Мамандықты таңдау»

Сілтеме

Әдебиеттік оқу. Жалпы білім беретені мектептің 3- сыныбына арналған оқулық/ Т.М.Әбдікәрім,С.Р.Рахметова, Б.Т.Қабатай. Алматы «Атамұра», 2014 – 32 бет.

Мақсаты


Білімділік: Мамандық типтері туралы ұғым беріп, құндылықтар жайлы дүниетанымын кеңейту. Мәнерлеп оқу, теріп оқу, дұрыс оқу машықтарын жетілдіру. Ауызша және жазбаша
байланыстырып сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын байыту

Дамытушылық: Оқушыларға мәртебелі мамандықтарды ардақтауға;мамандық иесін қадір тұтуға тәрбиелеу; әрбір мамандық иесінің қоғам игілігі үшін тер төгетінін оқушы санасына сіңіру.

Тәрбиелік: Шығармашылық қиялын, танымдық процестерін дамыту;ой тұжырымдау және өз пікірін дәлелдеуге, пікірін еркін айта білуге машықтандыру.

Күтілетін

нәтижелер


Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, көркем әдеби тілде сөйлеуге, меңгеруге құмарлығы артады, сыни көзқарасын білдіру арқылы сөз байлығы молаяды, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға үйренеді, ақын өлеңдерін мәнерлеп оқуға талпынады.

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгерту

Пәнаралық байланыс

Өзін- өзі тану,әдебиет

Қолданылатын әдістер

Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны ашу, « Жоба қорғау технологиясы», ойтолғаныс, АКТ,Автор орындығы, Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері бойынша жиынтық бағалау, көшбасшы.

Керекті жабдықтар


Оқулық, интербелсенді тақта, кеспеқағаздар, иллюстративті суреттер,стикер, маркер т.б.

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе




1 мин












3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын туғызу

Мен қандаймын?.









Топқа бөлу

1-топ: Дәрігерлер

2-топ: Инженерлер

3-топ: Ғарышкерлер

4-топ: Агрономдар


2.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін, СТО модулінің «Ыстық орындық» стратегиясын пайдалана отырып үй тапсырмасын сұрау.

Шарды бір - біріне бере отырып, әр оқушы өзін - өзі сипаттайды.
Шарты: Өзінің есімі қай әріптен басталса, сол әріптен келетін қасиетті қосып айту керек. Мысалы: Жаны жайдары Жүсіпбекпін






Конвертте жасырылыған дәрігер,ғарышкер,инженер,агроном суреттері бойынша топқа бөлу



Әр топтан бір оқушы шығып үй тапсырмасына жауап береді.


Тұсаукесер





2 мин

«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді.

  • Балалар , сендердің өздерің атаған қасиеттер сендердің болашақ өмірлеріңнің жарқын болуына қызмет етеді деп сенемін. Адам өз қажеттіліктеріне қалай қол жеткізуге болады?

  • Тек еңбек арқылы ғана.

  • Ал өздерің атаған қажеттіліктерді игеру үшін бізге нені игеру қажет?

  • Мамандықтың түрін, кәсіпті игеру қажет.

  • Жақсы маман болу үшін адам нені үйрену қажет?

  • Сен қандай маман болуды армандайсың? Неліктен?

  • Ендеше біз бүгін мамандық туралы пікір алмасамыз,ой бөлісеміз,сызба дайындаймыз,білімімізді кеңейтеміз..

«Кім жылдам?» ойыны . Берілген сөздер арасына байланысу сызықтарын жүргізу. Жаңа сабақ тақырыбын ашу.

Ұшқыш Ғарыш кемесі

Сылақшы Шахта

Ақын Егін даласы

Шахтер Құрылыс алаңы

Аграном Өлең

Ғарышкер Ұшақ



.



Негізгі бөлім

Білу





5 минут

Тұманбай Молдағалиев 

(20.03.1935 жылы туған, Алматы облысы, Еңбекшіқазақ ауданы, "Жарсу" совхозында дүниеге келді - 10.10.2011, Алматы қаласы) — қазақтың біртуар ақыны.Көптеген шығармалардың авторы 2011 жылы қазанның 10 күні Тұманбай Молдағалиев дүниеден озды.

1.Оқулықпен жұмыс, 32 бет. Оқушылар дәптерлеріне қысқаша Т.Молдағалиев туралы конспект жазып алады.


Түсіну





5 мин










Мақсаты:Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.

«Мағынаны тану»

1.Оқулықпен жұмыс

«Мамандықты таңдау » өлеңін аудио құрал арқылы тыңдату. Ротация әдісі арқылы әр топ өз ойларын постерге сызып тусіру, жеткізу,толықтыру.

Идеясын, мазмұнын оқушылармен пікірлесе отырып талдау жүргізіледі.


Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді. Топтағы бір оқушы өз тобына өлеңнің мазмұнын түсіндіреді.



Қолдану



5 мин









Мақсаты:

Алған теориялық білімді практикада қолдана білу

Постер қорғау

Интерактивті тақтадағы тапсырма беріледі.

«Мамандықты сипатта »


Оқушылар тапсырмаларды орындайды.


Сергіту сәті






2 мин

Релаксация. «Көңіл – күй сыйла» тренинг

Адамның қарым –қатынасы оның көңіл – күйінен білінеді.Көңіл –күй адамның ішкі дүниесінің құбылысы.Олай болса көңіл -күйімізді біліп алайық.Бәріміз ыңғайлы отырамыз,көзімізді жұмамыз.

Гүл бағына саяхатқа барамыз.Гүлдерге қарап,күн күлімдейді.Әсем ,әдемі гүлдер жайқалып өсіп тұр.Сендерде әрбір үйдің өсіп келе жатқан гүлісіңдер!Қолымызды алға созамыз,сонда қолымызға әдемі көбелектер қонады.Көбелекке өз көңіл күйімізді жазып , өзімізге ұнаған гүлдерге қондырамыз.Гүлдің бетіндегі көңіл күйлерің өте жақсы екен.Мен сабырлықты,жылылықты,көңілдеріңнің күндей екенін көріп тұрмын. Олай болса көздерімізді ашамыз,осындай көңіл күймен сабағымызды ары қарай жалғастырамыз.

Оқушыларға қиялдарын ояту, миын демалдыру мақсатында,сабақтан жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасатамын.

Талдау





5 мин

Мақсаты:

Оқушының ойлау дағдыларын жетілдіру.

«Әріпті мамандық» ойыны

Әр топқа бір әріптен беріледі. Өздеріне түскен әріпке байланысты мамандық атауларын айту.

«Д», «С», «Б», «А»



Бұл ойынды ойнату арқылы оқушылардың сөздік қоры ,ойлау қабілеті артады.


Қорытынды


8мин

Өтілген сабақ бойынша оқушылардың сабақты қалай түсінгенін, алған әсерлері мен нені ұнатқандарын кестеге толтыру.



Не білдім?

Не ұнады?

Сабақтан алған әсерім





Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.


Үйге тапсырма

3мин

«Мамандықты таңдау» өлеңін жаттау 32-33бет;

«Мен өскенде кім болам?» тақырыбы бойынша қысқаша эссе бойынша жазу.



Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

3мин

Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.








Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Маманды?ты та?дау

Автор: Тажимова Дана Мейрбек?ызы

Дата: 26.04.2016

Номер свидетельства: 322846


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства