Саба?ты? та?ырыбы: ?ыс. 3.12
Саба?ты? ма?саты:
а) ?ле?ді м?нерлеп жат?а о?у?а т?селдіре отырып, жыл мезгілдері, ?ыс туралы т?сініктерін тере?дету.
?) Д?рыс байланыстыра с?йлеп, ?з ойын жеткізе білуге баулу.
б) Таби?атты ?ор?ау?а, с?юге т?рбиелеу.
Саба?ты? к?рнекіліктері: жыл мезгілдеріне байланысты суреттер, ?ыс та?ырыбына салын?ан суреттер.
Саба?ты? барысы:
I. ?йымдастыру кезе?і.
II. ?тілген материалдармен ж?мыс.
«?ар» м?тіні о?ылып, мазм?ны айтылады.
III.Жа?а материалмен ж?мыс.
- Кіріспе ??гіме.
2. Мына ж?мба?ты? шешімін табы?дар.
3. ?стай ?алса? еріп кетер,
4. ?уре болса теріп бекер. (?ар)
5. ?ыста ?ана болады,
6. ?стаса? ?олы? то?ады. (?ар)
а) Сурет бойынша ??гіме.
-Суретте жылды? ?ай мезгілі бейнеленген?
- ?ыс мезгіліне жататын айларды ата. ?ыскы ойындар туралы не білесі?дер?
2) ?ле?ді о?у.
• М??алімні? м?нерлеп жат?а о?уы.
• О?ушыларды? іштей о?уы.
• шума?тап екі жолдан о?уы.
3) ?ле?ді талдау.
- ?ле? неге «К??ілді ?ыс» деп аталады?
- ?ыс мезгілі несімен к?рікті?
- Адам ?имылына т?н суреттелген т?сты тауып о?ы.
- ?андай ?ыс?ы ойындарды? аты атал?ан?
IV.Бекіту.
1) ?ыс, аяз, ?ар туралы ж?мба?тар шешкізу.
2) О?ушыларды II топ?а б?ліп шы?армашылы? тапсырмалар беру.
I топ «К??ілді ?ыс» та?ырыбына сурет салады.
II топ?а ж?мба?тарды ??растыру немесе ?ле? шы?аруды ?сыну?а болады.
V. Ба?алау.
VI. ?йге тапсырма: ?ле?ді м?нерлеп жат?а о?у.
Е?бек т?бі - береке.
Просмотр содержимого документа
«" ?ыс та?ырыбына байланысты саба?"»
Сабақтың тақырыбы: Қыс. 3.12
Сабақтың мақсаты:
а) Өлеңді мәнерлеп жатқа оқуға төселдіре отырып, жыл мезгілдері, қыс туралы түсініктерін тереңдету.
ә) Дұрыс байланыстыра сөйлеп, өз ойын жеткізе білуге баулу.
б) Табиғатты қорғауға, сүюге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекіліктері: жыл мезгілдеріне байланысты суреттер, қыс тақырыбына салынған суреттер.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Өтілген материалдармен жұмыс.
«Қар» мәтіні оқылып, мазмұны айтылады.
III.Жаңа материалмен жұмыс.
Кіріспе әңгіме.
Мына жұмбақтың шешімін табыңдар.
Ұстай қалсаң еріп кетер,
Әуре болса теріп бекер. (Қар)
Қыста ғана болады,
Ұстасаң қолың тоңады. (Қар)
а) Сурет бойынша әңгіме.
-Суретте жылдың қай мезгілі бейнеленген?
- Қыс мезгіліне жататын айларды ата. Қыскы ойындар туралы не білесіңдер?
2) Өлеңді оқу.
• Мұғалімнің мәнерлеп жатқа оқуы.
• Оқушылардың іштей оқуы.
• шумақтап екі жолдан оқуы.
3) Өлеңді талдау.
- Өлең неге «Көңілді қыс» деп аталады?
- Қыс мезгілі несімен көрікті?
- Адам қимылына тән суреттелген тұсты тауып оқы.
- Қандай қысқы ойындардың аты аталған?
IV.Бекіту.
1) Қыс, аяз, қар туралы жұмбақтар шешкізу.
2) Оқушыларды II топқа бөліп шығармашылық тапсырмалар беру.
I топ «Көңілді қыс» тақырыбына сурет салады.
II топқа жұмбақтарды құрастыру немесе өлең шығаруды ұсынуға болады.
V. Бағалау.
VI. Үйге тапсырма: Өлеңді мәнерлеп жатқа оқу.
Еңбек түбі - береке.