Сабақ: Мамандықтар әлемі | Мектеп: № 15 Д.И.Менделеев атындағы мектеп - лицей |
Күні: | Мұғалімнің аты – жөні: Баймуратова Н.Т. |
Сынып: 4 «Е» | Қатысқандар: 15 | Қатыспағандар: - |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 4.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу, сұхбаттасын түсіну және оның сөзін нақтылау, анықтау, өз сөзімен айтып беру. 4.4.2.1 мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған/тыңдау – көру материалдары бойынша шағын мәтін жазу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: мамандық иелерінің қазақша аудармасын біледі, сөз тіркестерін құра алады. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырып бойынша сөйлем құрай алады, |
Кейбір оқушылар орындай алады: мамандық иелеренің немен айналысатынын біледі |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: сөйлемдердің аудармасын біледі, тақырып бойынша сөйлем айта алады. |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: мамандық, аспаз, ғимарат, құрал-сайман |
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
Талқылауға арналған сұрақтар: Үлкен болғанда кім болғың келеді? Қандай мамандық иесі ұнайды? |
Не себепті ... деп ойлайсыз? |
Ишара: |
Бағалау критерийі | Мамандық атауларын білу керек; Маман иелерінің немен айналысатынын түсініп айта алу керек; |
Алдыңғы оқу: Ата – аналарының қандай маман иесі екенін айтқызу. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы (10 минут) | Ынтымақтастық атмосферасын құру Топқа бөлу. (Мамандық атаулары бойынша) Топ ережесімен таныстыру. Бағалау критерийлерін түсіндіру. | |
Ортасы 7 – 10 минут 5 минут 5 минут 10 минут | 1. 1 – топ. Сөйлемдері араластырып берілген мәтінді дұрыс құрастырады, қай мамандық иесі туралы жазылғанын атайды. 2 – топ. Мәтіндегі түсіп қалған әріптерді қойып оқып, қай мамандық иесі туралы жазылғанын атайды. 3 – топ. Мәтін бойынша сурет салып, қай мамандық иесі екенін атайды. Сурет бойынша әр мамандыққа тиісті құралдарын тауып, мамандық иелерінің атауларыын жаз. 1 – топ. Құралдарды тауып сәйкестендіреді. 2 – топ. Мамандық атауларын жазады. 3 – топ. Олар немен айналысатынын айтады. Сергіту сәті Кеспемен жұмыс. Суретке қарап тор көздерге мамандық атауларын жазу. Бірнеше сөйлем құрау | Мәтін жазылған кеспе қағаз Суреттер Видео– материалдары Кеспе қағаздар |
Соңы 5 минут | Жинаған стикерлерін санап қорытындылау. кері байланыс алу. | |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс |
А.: «Құрылысшы», «Суретші», «Аспаз» сөздеріне фонетикалық талдау жасату. С.: Мамандық атауларын сәйкестендіреді. | Стикерлер арқылы бағалау | Бейнелеу өнері |
Кері байланыс | Бүгінгі сабақ барысында алған әсерін смайлик арқылы бейнелеп көрсетеді. |
Үйге тапсырма. |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |