kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ыс?а мерзімді жоспар.?дебиеттік о?у."?ор?ыт"

Нажмите, чтобы узнать подробности

?дебиеттік о?у п?нінен ?ыс?а мерзімді жоспар.

Саба?ты? та?ырыбы: ?ор?ыт

Ма?саты:

?ор?ыт, оны? ?мірі, к?йлері жайлы ма?л?мат беру,ой ?рістерін дамыту.

Стратегиялар:

«Ой ?оз?ау»«Мен –са?ан,сен-ма?ан», «Ба?даршам, «интервью»

К?рнекілі-гі:

О?улы?,флипчарт,маркер,интербелсенді та?та,презентация,стикерлер, «ба?даршам»

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ыс?а мерзімді жоспар.?дебиеттік о?у."?ор?ыт"»

Қысқа мерзімді жоспар Мұғалім: Рахимова Т.Е

Әдебиеттік оқу

4-сынып

Сабақтың тақырыбы: Қорқыт


Сілтеме

Оқулық,мұғалімдерге арналған нұсқаулық,ғаламтордан алынған мәліметтер.

Мақсаты

Қорқыт, оның өмірі, күйлері жайлы мағлұмат беру,ой өрістерін дамыту.



Стратегиялар

«Ой қозғау»«Мен –саған,сен-маған», «Бағдаршам, «интервью»

Көрнекілі-гі

Оқулық,флипчарт,маркер,интербелсенді тақта,презентация,стикерлер, «бағдаршам»

Сабақтың барысы

1 Эмоционалды көніл – күй қалыптастыру.

2.Оқушыларды топқа бөлу.


Жаңа сабақ кезеңдері


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Күтілетін

нәтиже

















Білу

Психологиялық ахуал орнату

2 мин













Үй тапсырмасын сұрау.

5 мин





Қайырлы  күн досым,

Қайырлы күн болсын.

Бүгінгі сабақ ,

Сәттілікке толсын.

Біздің алар бағамыз,

Барлығы да бес болсын.



Музыкалық аспаптар арқылы топтарға бөледі


Тілектерін айтып,топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады.

.















Тілдері дамиды,сөздік қорын байыту

























Қосымша мәліметтер ала отырып,дүние

танымы кеңейеді






















































Ойлау қабілеттері артады

«Бес ешкі»жұппен мазмұндау және бөлімдерге ат қою


Тақтаға шығып тапсырманы орындайды

Түсіну



Әңгімелесу

3 мин















Бейнебаян көрсету

8 мин

Қобызбен орындалатын күй тыңдату
- Ненің үні

- Қобыз тартатын адамды кім дейді?
Ендеше, балалар біз бүгін сендермен ұлы атамыз, күйші, қобызшы Қорқыт ата туралы аңыз әңгімемен танысамыз.
Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстырады


Қорқыт туралы бейнебаян көрсетеді

- Ерте заманда адамдардың болашағын болжап айта алатын бір данышпан өмір сүріпті. Оның аты Қорқыт екен. Қорқыт атаның өмірге келуінің өзі бір тарих. Анасы құлан етіне жерік болып, үш жыл тоғыз күн дегенде Қорқытты дүниеге әкеліпті. Сол күні күн күркіреп, дауыл соғып, дүниенің астаң-кестеңі шығады.
Қорқыт туған кезде қара аспанды су алған,
Қара жерді құм алған, ол туарда ел қорқып,
Туылған соң қуанған! - деген ел арасында сөздер айтылған. " Бұл бала бізді қорқытып дүниеге келген бала болды. Есімі - Қорқыт болсын " - деп, азан шақырып, ат қойыпты. Қорқыт туылған соң күн де қабағын ашып, сәуле шашыпты.

Бойы өсіп, бұғанасы қатқан Қорқыт түс көреді. Түсінде сақалы беліне түскен, ақ таяғы көк тіреген әулие аян беріпті.
Әулие: Уа, Қорқыт сен бір аспап жаса. Аспабың алты жасар нар атаның жілігіндей, шанағы қара бақырдай, көні аруананың терісіне, тиегі ортекенің мүйізінен, ішегі бес айғырдың құйрығынан болсын, аспабыңды қобыз деп атарсың!
Қорқыт түсінен оянып, аспап жасауға кіріседі. Әулиенің барлық шарттарын орындайды. Аспапты қолына алып, құлағын бұрап, қияғын шалып көрсе қобыз сарнап қоя беріпті.
Ұшқан құс, жүрген аң, ескен самал бәрі тоқтай қалып қобыз үнін тыңдайды. Міне, Қорқыт ата тартқан күйдің бір қайырымы осылай басталған деседі.


Балалар мұғалімді тыңдайды,сұрақтарға жауап береді

















В деңгейлі оқушы алдын ала берілген тапсырманы дайындап,балалардың алдында презентацияны көрсетіп тұрып баяндайды.

Қолдану

Мәтінмен жұмыс

10 мин

Сұрақ-жауап әдіс

Өздігінен мәтінді оқу

Әңгіме түсінікті ме?Қорқыт атаны ойландырған сұрақтар сендерді де ойландыра ма?
- Қорқыт ата қандай адам болған? (көріпкел, болашақты болжай алатын, көп білетін адам болған)
Сендерге әсер еткен жерлері.( түс көру туралы)
- Қорқыт өліммен қалай күреседі?

Ажалдан құтылудың жолын неден іздеді?
-


Мәтінді оқып сұрақтарға жауап береді

Сергіту сәті

2 мин

«Көңілді күн»сергіту сәтін өткізеді

Оқушылар сергіп демалады

Талдау

«интервью»стратегиясы

5 мин

Мәтіннің мазмұнына байланысты cұрақтар қояды

Сұрақтарға жауап береді

Жинақтау

6 мин

А деңгейіне-. Қорқыт атаның күйлерінің құдіреттілігін көрсететін тұсты тауып оқыту
В деңгейі- аңызда кездесетін жер-су аттарын дәптерлеріне жазу.

С деңгейі- ертегінің мазмұнына сәйкес сурет салу.

Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

Бағалау

Үйге тапсырма

2 мин

Формативті және жиынтық бағалау.


Рефлексия

2мин

«Бағдаршам»стартегиясы


Кері байланыс жасап үйренеді




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
?ыс?а мерзімді жоспар.?дебиеттік о?у."?ор?ыт"

Автор: Рахимова Толкын Едылшаиховна

Дата: 07.02.2016

Номер свидетельства: 289540


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства