kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

КСП "Дәмханадағы ас мәзірі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

КСП для 4 класса с русским языком обучения. Ползоваться можна учителям работающих в начальных классах. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«КСП "Дәмханадағы ас мәзірі"»

ҚМЖ

Жұмыс орны

№27 ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРЕТІН ОРТА МЕКТЕП

Мұғалімнің аты-жөні

Ахметова Динара Дуйсенбековна

Сыныбы:

4

Пәні:

қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Дәмханадағы ас мәзірі, асқа тапсырыс беру.

Сабақтың түрі:

Әңгіме-сұхбат

Мақсаты:

Сыни ойлау көзқарасын дамыта отырып, сөздік қорын молайту,  білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер мен  диалогтік оқытуды қолдану арқылы  негізгі идеяны түсіну, өз бетімен жұмыс жасау барысында қабілетті оқушыны табу, жас ерекшелігін ескеру, ой түйіндеуіне орай көшбасшылықты анықтау,  ауызша және жазбаша тілді дамыту, ынтымақты қарым-қатынас орнату.

Міндеттері:

  • Сауатты жазу мен сөйлеуге үйрету;

  • Дәмханадағы ас мәзірі туралы, асқа тапсырыс беру туралы өз ойын жеткізу;

  • Ырықсыз етісті меңгеру;

Қолданылатын модуль

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Оқытуды бағалау және оқуды бағалау.

Оқыту мен оқудағы АКТ-ны пайдалану.

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Оқушылардың жас ерекшіліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

Оқытудағы басқарушылық пен көшбасшылық.

Қолданылатын

стратегиялар

«Серпілген сауал» (Түрткі сұрақтар), «Өрмекші торы», «Тірек сөздер», «Екі жұлдыз, бір тілек», деңгейлік, жұптық, топтық оқыту.

Ресурстар

Интерактивті тақта, презентация, картина, доп, жіп, тірек сөздер, смайлктер, музыка, флипчарт, стикер, маркер, бағалау кестесі т.б.

Күтілетін нәтиже

Сауатты сөйлейді және жазады, дәмханадағы ас мәзірі туралы өз ойын еркін жеткізеді, ырықсыз етісті   меңгереді, ойды жүйелі жинақтауға үйренеді, өз біліміне есеп беріп, бағалауға үйренеді, өзіндік ойын ортақ пікірге тоғыстыра біледі,өзге топтарды тыңдауды  үйренеді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресуртар

Ұйымдастыру кезеңі

1 мин


Мұғалім амандасады.

Тренинг «Шар үрлеу» - оқушыларды ортаға шығару.

Топқа бөлу - берілген түстер арқылы топ құру. Сыныпты үшке бөлу.Алтын ережені еске түсіру.

Оқушылар амандасады.

Мұғалім берген бағыт бойынша шаттық шеңберін орындау.

Өз түскен топтарына орналасу.

Жарайсыздар!

Сынып Музыка

Қызығушылықты ояту (побуждение)


2 мин

Картина көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашқызту.

Өз беттерімен қол көтеіріп жауап беру

Смайлктер беру

Картина

Мағынаны тану (осмысление)

6 мин

«Серпілген сауал» - түрткі сұрақтарын қою.

1.Сен дәмханаға қашан бардың ?

2.Сен ас мәзіріне тапсырыс бергенде кімммен кеңестің?

3.Дәмханадағы қандай ас түрлері саған ұнады?

4.Дәмханада қалай қызмет көрсетеді?

5.Қандай ыстық, суық тағамдар түрлерін білесің? .

6.Даяшыға қандай тапсырыс бердің?

Оқушылар картиналарға қарап белсенді жұмыс жасайды, сөйлемдер құрастыра отырып сабақтын тақырыбын ашады.

Допты тосқан оқушы мұғалім берген сұраққа ашық және жабық түрде жауап береді. Жауап бере алмаса басқа оқушы көмек көрсетеді.

Смайлктер беру.


Қолпаштау

Доп

  1. мин

«Өрмекші торы» - топтағы оқушылар ортаға шығады, жіп лақтыру арқылы бүгінгі тапсырма бойынша бір-бірлеріне сұрақ қоя отырып, ырықсыз етісті қолдану арқылы өз білімдерін толықтырады.


Сергіту сәті

Оқушылар ортаға шығып бір-бірлеріне жіпті лақтыру арқылы бүгінгі тақырыпқа сай сұрақтар қояды, жауап береді, жауап берген оқушы жіпті ары қарай лақырып жалғастыра береді.

Смайлктер беру.

Мадақтау

Жіп

Ой толғаныс

  1. мин

«Тірек сөздер» – мұғалім тақтаға бүгінгі тақырыпқа байланысты сөздерді іледі.

Дәмхана

Салқын

Тағамдар

Ыстық

Түрлі

Сусындар

Дастархан

Мәзір

Даяшы

Ас

Оқушылар топта отырып, флипчарт бетіне тірек сөздерді қолдана отырып , бүгінгі өткен тақырыпқа байланысты сөйлемдер жаза отырып, кішігірім мәтін құрастырады. Ырыз етісті қолданады.

Смайлктер беру.

Қолпаштау.

Флипчарт, фломастер

Рефлексия

Қорытынды

1 мин

Мұғалім оқушылардың алдарындағы стикерлерге бүгінгі сабақта ұнаған екі жұлдыз бен түсінбеген бір тілегін жазу керектігін айтып өтеді. Осылай кері байланыс жасалады.

Оқушылар алдарындағы стикерлерге бүгінгі сабақта ұнаған екі жұлдыз бен түсінбеген бір тілегін жазып, тақтадағы «Екі жұлдыз, бір тілек» бөлігіне іледі.

Жарайсыздар!

Стикерлер

Бағалау

2 мин

Балаларды смайлкетер арқылы бағалау

  1. смайлк – «5»

  1. смайлк – «4»

  1. смайлк – «3»

Оқушылар өз смайктерін санайды, мұғалімге айтады, өзінің бүгінгі алатын бағасын біледі.

Жарайсыздар!

Смайлктер

Үйге тапсырма

1 мин

52 бет 4 тапсырма

Оқушылар үй тапсырмасын өз күнделіктеріне жазады.


Күнделік



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
КСП "Дәмханадағы ас мәзірі"

Автор: Ахметова Динара Дуйсенбековна

Дата: 22.11.2018

Номер свидетельства: 487012


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства