kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?осу ж?не азайту?а берілген ?зара кері жай есептер

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушылар м?тінді есептерді елестету ар?ылы, шы?ару. Берілген есептерді? ма?ынасын т?сіну, я?ни ойлау ар?ылы есепті? шартын, с?ра?ын ??ру. Жазыл?ан шарт?а орай есепті? шешуін табу. Б?л о?ушыны? бойында на?тылы? ?асиеттерін оятады. Егер о?ушы бойында на?тылы? ?асиеті болса,о?ушы шешімні? д?рысты?ына к?м?н келтірмейді.

Шы?арыл?ан есептерді? д?рысты?ын, сезіне отырып, ?зге о?ушы?а к?мекке ?ол ?шін береді. Ал б?л о?ушы бойында жо?ары жауапкершілікті? туындауына тікелей ?сер ?алдырады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?осу ж?не азайту?а берілген ?зара кері жай есептер»

Сабақтың тақырыбы

Қосу және азайтуға берілген өзара кері жай есептер

Сілтеме

Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор

Сабақтың жабдығы

суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.

Жалпы мақсаттар

Оқыту  нәтижесі

Мақсаты: оқушыларды өзара кері есептер құрастыруға және шығаруға жаттықтыру. Көпбұрыштар түрлері жайындағы түсінікті тиянақтау. Екі таңбалы сандарды оқуға, жазуға және салыстыра білуге машықтандыру. Тез ойлап тез есептеуге үйрету.

Білімділігі: екі таңбалы санның ондықтарға және бірліктерге жіктелуі және сол білімге негізделген есептеу тәсілдерімен таныстыру.

Дамытушылығы: тапсырмаларды орындау арқылы ой - өрістерін дамыту, өз беттерінше есептерді шығару қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелігі: шығармашылықпен жұмыс жасауға үйрету, ұйымшылдықпен жұмыс жасауға, бір - біріне деген сыйластыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: кеспе сандар касса, карточкалар геометриялық фигуралар, слайдтар.

Сабақтың түрі: Жаңа материалды оқыту, игеру, логикалық тапсырмалар беру.

Сабақтың барысы: ұйымдастыру. Оқушыларды топқа бөлу. Әр топтың топ басшысын бағалау парағын беру.

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау парақшасымен таныстыру

Топқа бөлу

Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.

Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.

Ынтымақтастық атмосферасы

Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Мен бақытты баламын,

Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда.


Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Үй тапсырмасын пысықтау


Көбейту кестесін еске түсіру

Сөзжұмбақты шешу.
1дм - де неше см бар?- 10см
100 саны неше таңбалы сан?
1м - де неше дм бар?
1м - де неше см бар?
Қосуды қай амалмен тексереміз?
Азайтуды қай амалмен тексереміз?
Сыйымдылықтың өлшем бірлігі?
Массаның өлшем бірлігі?

Оқушылар ауызша орындайды

Жаңа сабақ

Жаңа сабақ: 100 - ге дейін санау.
Ауызша есептер айту.
Ондықтармен бірліктерден құрылған санды жазу және оқу
2 онд 4 бірл 24 3 онд 2 бірл 32 9 онд 6 бірл 96
5 онд 7 бірл 57 8 онд 1 бірл 81 7 онд 9 бірл 79
Оқулықпен жұмыс.
Әйнекшелердің орнындағы сандарды суретті пайдаланып тауып жазу:
90+5=95
60+0=60
40+4=44
95 - 5=90
60 - 0 =60
44 - 4=40
95 - 90=5
60 - 60=0
44 - 40=4
5+90=95
0+60=60
4+40=44

Топтарға тапсырма:

Мына сандарды цифрмен жаз.

а)жиырма бес; отызалты;қырық екі; жүз; алпыс төрт;

ә)он жеті;қырық төрт; отыз екі; алпыс жеті; он бес; елу тоғыз;қырық;

б)жиырма үш;қырық төрт; елуүш; алпыс; он үш;қырық тоғыз;

в)елу төрт; сексен үш; жиырма екі; алпыс екі; тоқсан екі;

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау

Сергіту сәті

Бір, екі, үш,
Бойға жинап күш.
Әдемі етіп жазамыз,
Күнде бестік аламыз.

Оқушылар сергіту сәтін жасайды

Ой толғаныс

1 - топ --------------------------------------------2 - топ -----------------------------------3 - топ
Тергені - 9 шелек ---------------------------- тергені -? ------------------------------ Тергені - 9 шелек
Бергені - 5 шелек --------------------------- бергені - 5ш --------------------------- бергені --?
Қалғаны -? ------------------------------------- Қалғаны - 4ш ------------------------- қалғаны - 4 шелек.
Ш: 9 - 5=4 -------------------------------------- Ш: 5+4=9 -------------------------------- Ш: 9 - 4=5ш
Жауабы: 4шелек алма қалды ----------- Ж: тергені 9 шелек алма ---------- Ж: бергені 5 ш алма
9 5? ----------------------------------------------? 5 4 --------------------------------------- 9? 4

Сабақты бекіту

Бүгінгі сабақта біз не істедік?

Саған қайсы тапсырма қиын болды?


Үй тапсырмасы

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау


Оқушылар күнделіктеріне жазады

 Бағалау

Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.

Бағалау парақшасын толтырады

Кері байланыс








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
?осу ж?не азайту?а берілген ?зара кері жай есептер

Автор: Жолдыбекова Назерке Болатбек?ызы

Дата: 24.01.2016

Номер свидетельства: 282269


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства