- С?леметсі?дерме балалар. Мені? аты – ж?нім Балауса Даулетбек?ызы. Б?гін сендерге ана тілі саба?ынан мен беремін.
ынта-зейіндерін саба??а аудару.
Балалар,?азір бізде ана тілі саба?ы.Біз б?гінгі саба?ымызда дауысты дыбы ?ріптерімен танысамыз, Саба??а белсене ?атысса?дар,ж?лдызша беріп отырамын.
II. ?й тапсырмасын тексеру.
III. Б?гінгі к?н та?ырыбы: Шопан е?бегі. Дауысты дыбыстар
- Дыбыс дегеніміз не?
- Дыбыс неше т?рге б?лінеді?
– ?ріпті біз не істейміз?
- С?з неден ??ралады?
- С?йлем неден ??ралады?
Дауысты дыбыс ?ріптері: а,?,о,?,?,?,ы,і,и,(у),е,э.
С?зде ?анша дауысты дыбыс болса,сонша буын болды.Дауысты дыбыстарды жеке-жеке к?рсету.
Просмотр содержимого документа
«конспект урока на тему "Шопан е?бегі. Дауысты дыбыс ?ріптері."»
Күні:
Сынып: 1 «А»
Пәні: Ана тілі
Сабақтың тақырыбы : Шопан еңбегі. Дауысты дыбыс әріптері.
Сабақтың мақсаты :Білімділік – оқушыларға дыбыстардың жіктелуі, дауысты дыбыс әріптері, жасалу жолдары туралы толық мағлұмат беру; «Шопан еңбегі» мәтінін оқыту;
Дамытушылық – оқушылардың түрлі суреттер арқылы сөздік қорын молайту,мәнерлеп оқу,көркем жазу дағдысын жетілдіру;
Тәрбиелік – ұқыптылыққа, көркем және әдемі, сауатты жазуға тәрбиелеу. Сабақтың әдісі: түсіндіру, ой қозғау, ойын, талдау. Сабақтың типі: жаңа тақырыпты меңгерту Сабақтың көрнекілігі: сызбалар,суреттер Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезені.
- Сәлеметсіңдерме балалар. Менің аты – жөнім Балауса Даулетбекқызы. Бүгін сендерге ана тілі сабағынан мен беремін.
ынта-зейіндерін сабаққа аудару. Балалар,қазір бізде ана тілі сабағы.Біз бүгінгі сабағымызда дауысты дыбы әріптерімен танысамыз, Сабаққа белсене қатыссаңдар,жұлдызша беріп отырамын.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
III. Бүгінгі күн тақырыбы: Шопан еңбегі . Дауысты дыбыстар
- Дыбыс дегеніміз не? - Дыбыс неше түрге бөлінеді? – Әріпті біз не істейміз? - Сөз неден құралады? - Сөйлем неден құралады?
Дауысты дыбыс әріптері: а,ә,о,ө,ұ,ү,ы,і,и,(у),е,э.
Сөзде қанша дауысты дыбыс болса,сонша буын болды.Дауысты дыбыстарды жеке-жеке көрсету.
Кітаппен жұмыс.
- Шопан еңбегі мәнерлеп оқу, мазмұндау, сөздік жұмысы.
- Шопан деген сөзді қалай алмастыруға болады?
- Неліктен батыр десе болады?
- Үй жануарлары?
- Қойдың пайдасы?
1. Тұтас оқу.
2. Тізбектей
IV. Сергіту сәті. (он саусақ ).
V. Бекіту.
15-жаттығу. Көп нүктенің орныныа керекті әріпті қойып, өлеңді мәнерлеп оқу.
Қыс келгенде 2. Дауысты дыбыстарды атау.
Қорытынды.
- Бүгінгі сабақтан не білдік?
- Бүгінгі сабақтан не үйрендік?
- Маған сұрақтары бар ма?
Үйге тапсырма: 19 беттегі жаңылтпашты жаттап келу. Шопан еңбегі мәтінін оқып келу.
Бағалау. Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды бағалау.